Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Galavečer Pardál Gladiators Night opět bavil budějcké publikum

 
úterý, 8. listopadu 2016, 19:33

Další podařený galavečer bojových sportů se uskutečnil v Kulturním domě Gerbera. Pardál Gladiators Night přitáhl více jak tisíc lidí a zápasníci jim předvedli skvělou show. Hlavní hvězdou se stal nakonec Jihočech Josef Talafous, který ovládl pyramidu SuperLigy Series.

Celý program odstartovala sportovní exhibice přípravky dětí od tří let z českobudějovického Gladiators Gym. V rámci předprogramu se v prvním zápase představil budějcký Jaroslav Dubský a Jan Šelbický z Teplic. Domácí publikum ale nemělo příliš důvodu k radosti. Šelbický zvítězil 3:0 na body. To byla kategorie do 63,5 kilogramů.

Také v dalším utkání se představil domácí borec. V kategorii do 91 kilogramů proti sobě nastoupili Tomáš Hůlka a teplický Jakub Kocman. Zde to byla jasná záležitost borce z Gladiators Gym. Hůlka vyhrál 3:0.

Od 19 hodin přišel na řadu hlavní program. A v prvním zápase podle pravidel WFCA se v ringu proti sobě postavili Jan Korčák z Gladiators Gym a Tomáš Raška z Muaythai Olomouc. Ve vyrovnaném duelu se rozhodčí nakonec přiklonili na stranu domácího borce a přisoudili mu vítězství v poměru 2:1.

Další českobudějovický zápasník se představil až ve druhém semifinále pyramidy. Josef Talafous zničil 3:0 na body Tomáše Kučáka z X Gym Praha a postoupil do finále. Z prvního semifinále postoupil Jan Šindelář po souboji se Slovákem Richardem Le Gendou.

Diváci se dočkali také MMA zápasu. Domácí Marek Hůlka porazil na škrcení Petra Bartoňka a diváci v Gerbeře šíleli.

Dlouho očekávaný duel přišel v následujících minutách. Českobudějovická oblíbenkyně Eliška Pelechová se postavila Slovence Lucii Szabové. Pelechové se však nedařilo podle představ a rozhodčí přiřkli vítězství Szabové v poměru 2:1. „Soupeřka byla lepší v klinčích. Byla těžší. Ale celkově jsem se v zápase cítila dobře. Výrok rozhodčích mě trošku překvapil, ale s tím nic neudělám. Chtěla bych pochválit atmosféru. Ta je v Gerbeře vždycky skvělá. Ačkoliv jsem byla ještě pomlácená a pokopaná ze zápasů v Chorvatsku, tak bych nikdy neodmítla v Gerbeře bojovat. Chtěla bych ale poděkovat rodičům, trenérům a sponzorům za podporu. Bez nich by to nešlo,“ prozradila po zápase smutná Eliška Pelechová.

Po něžnějším pohlaví přišli na řadu opět muži. V MMA duelech nastoupil nejprve David Velíšek z Českých Budějovic a Vojtěch Veselovský z Karlových Varů. Druhý jmenovaný ale škrcením zvítězil. Po nich nastoupil Daniel Pelech reprezentující Gladiators Gym České Budějovice a Václav Šťastný z Gauner club Jihlava. Ani zde se domácímu borci nedařilo a po páce na ruku odešel z ringu poražen.

Další domácí zápasník přišel na řadu v zápase následujícím. Podle pravidel muaythai bojoval Jan Lukš s Matějem Kozubovským, který byl úspěšnější, a rozhodčí ho označili za jasného vítěze.

Vrchol celého galavečera přišel v následujícím zápase. Finále pyramidy mezi Josefem Talafousem a Richardem Le Gendou, který nahradil zraněného Šindeláře. V prvních dvou kolech měl domácí bijec navrch, ale ve třetím už mu docházely síly. Totéž by se ale dalo říci o slovenském borci. Rozhodčí nakonec přiřknuli vítězství budějckému Talafousovi v poměru 2:1. „Jsem nadšený, že to vyšlo. Po celý večer jsem měl obrovskou touhu zvítězit. Čekal jsem, doufal jsem a věřil jsem si, že to tady můžu vyhrát. Ani pro mě nebyl problém, že jsem ne finále nastoupil proti někomu jinému, než jsem měl. Každý soupeř je nevyzpytatelný. Měl jsem štěstí, ale zároveň se ukázalo, že jsem byl výborně připravený. Hlavní příčina proč jsem vyhrál, byla atmosféra. Když jsem slyšel svoje jméno, všichni tu mé jméno skandovali, tak jsem ani nemohl prohrát. Byl to neuvěřitelný pocit. Z 90 procent jsem vyhrál díky lidem. I když už mi ve třetím kole docházely síly, tak se to nakonec povedlo a já jsem neuvěřitelně šťastný,“ sdělil své pocity po zápase nadšený Josef Talafous.

V posledním duelu se představil Vlastimil Bařinka z Gladiators Gym České Budějovice a Kevin Mihalik z Hanuman Gym Bratislava. V kategorii do 71 kilogramů podle pravidel muaythai se nakonec radoval Bařinka po vítězství 2:1.

„Celá akce měla velký spád a skvělou organizaci. Velký dík patří hlavnímu organizátorovi Lukáši Ašenbrylovi,“ byl spokojený s průběhem akce promotér akce Michal Novák.

Napsal Aleš Skok | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

SERIÁL O MISTROVSTVÍ SVĚTA V KARATE 5: Veithová obsadila 9. místo a...

úterý, 8. listopadu 2016, 18:20

Od Lucie Veithové, české reprezentantky a zástupkyně TJ Karate České Budějovice, se čekalo, že ze všech českých reprezentantů...

Budějčák Martin Bidař vybojoval s Annou Duškovou při seniorském...

neděle, 6. listopadu 2016, 13:47

Byl to debut v seniorské kategorii jako hrom. Juniorští mistři světa Martin Bidař a Anna Dušková uspěli na závodech ve...

SERIÁL O MISTROVSTVÍ SVĚTA V KARATE 4: Halodová prohrála s Makedonkou...

sobota, 5. listopadu 2016, 17:20

Veronika Halodová z TJ Karate České Budějovice reprezentovala Českou republiku na nedávném mistrovství světa v kategorii kumite...

Už 13. listopadu proběhne cyklokrosová Velká cena Veselí nad Lužnicí

čtvrtek, 3. listopadu 2016, 17:45

Cyklokrosaři všech věkových kategorií se představí už 13. listopadu ve čtvrtém ročníku Velké ceny Veselí nad Lužnicí....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.