Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějce ožijí gymnastikou a tancem, začíná Eurogym 2016

 
pondělí, 18. července 2016, 18:12

Zahajovacím ceremoniálem odstartuje během úterního odpoledne v Budějcích sportovní festival Eurogym 2016. Jde o setkání mladých lidí, pro které je sport, především pak gymnastika a tanec součástí běžného života. Zakončení je plánováno na sobotní večer.

Už od pondělí se však do jihočeské metropole sjíždějí účastníci celé akce. Představí se zde na tři tisíce gymnastů z osmnácti zemí světa. Největší zastoupení bude mít Portugalsko, ze kterého přijede 807 účastníků Eurogym 2016. Českou republiku bude reprezentovat 103 gymnastů.

Většina akcí se uskuteční na čtyřech pódiích v Českých Budějovicích - na náměstí Přemysla Otakara II., Lannově třídě, Mariánském náměstí a na Sokolském ostrově. Od středy do pátku zde vždy od 14:00 do 18:00 proběhnou vystoupení jednotlivých delegací. Půjde o gymnastické, taneční a akrobatické pódiové skladby.

„Samozřejmě srdečně zveme všechny obyvatele města i jeho návštěvníky, aby s námi strávili zajímavá odpoledne. Řada vystoupení má vysokou sportovní a estetickou úroveň a každopádně jsou autentická,“ upřesnil předseda organizačního výboru Eurogym 2016 Roman Slavík.

Začátek proběhne už v úterý v Budvar aréně, kam všechny delegace dorazí společným průvodem z náměstí na zahajovací ceremoniál a následnou taneční párty. Ještě před ale k účastníkům promluví ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a primátor Budějc Jiří Svoboda. Vystoupí také Roman Slavík a prezident Evropské gymnastické federace Georges Guelzec.

Průvod s sebou přinese i dopravní komplikace. „Přechodná úprava provozu bude na náměstí Přemysla Otakara II. a v ulicích Biskupská, F. A. Gerstnera, Česká, Hroznová, Zátkovo nábřeží, U Koněspřežky, Lidická a Lannova třída. Uzavřou se i některé místní komunikace, a to 19. července v době od 15 do 18 hodin po trase slavnostního průvodu od náměstí Přemysla Otakara II. - Biskupská - Široká - Železný most a v termínu od 19. července do 23. července, kdy bude úplně uzavřena točna na Lannově třídě. Objízdná trasa není stanovena,“ říká mluvčí města Jitka Welzlová.

Na páteční večer je do Budvar arény připravena přehlídka nejlepších skladeb, které všechny zúčastněné „týmy“ přivezou. O den později zde proběhne i závěrečný ceremoniál. Pro všechny akce v Budvar aréně je potřeba si zakoupit na pokladnách haly nebo v pavilonu Z výstaviště vstupenku. V průběhu konání Eurogym 2016, konkrétně od středy do soboty, se na šedesáti místech v Budějcích, Hluboké nad Vltavou a Doubí u Třeboně budou konat nejrůznější možné workshopy.

„Jsme rádi, že volba padla právě na České Budějovice a jižní Čechy, kde naše akce získala opravdu výraznou podporu všech lidí, se kterými jsme jednali,“ dodal předseda Technické komise gymnastiky pro všechny evropské gymnastické federace Alberto Claudino Loureira Nunes z Portugalska.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Veithová z TJ Karate dosáhla na životní úspěch

pátek, 15. července 2016, 21:19

Karatistka Lucie Veithová potvrdila prognózy trenéra a vybojovala bronzovou medaili na silně obsazených Evropských univerzitních...

Chybějící tým na Yauwais Cupu zaplní Argentinci na hostování

pátek, 15. července 2016, 15:07

Turnaj v pěti sportech pořádají zítra v Ledenicích a zúčastní se ho 20 týmů. Hrát se bude fotbal, volejbal, tenis, nohejbal a...

Na souboje univerzitních bojovnic vysílá TJ Karate dvě závodnice

neděle, 10. července 2016, 19:14

Lucie Veithová a Veronika Halodová budou reprezentovat Českou republiku a TJ Karate České Budějovice na Evropských univerzitních...

Běžkyni Sekanové utekly olympijské hry o osm setin

neděle, 10. července 2016, 09:41

Lucie Sekanová z Borovan u Budějc běžela v pátek poslední kvalifikační závod, ze kterého mohla postoupit na olympijské hry do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Aktualizováno před 48 minutami

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem.

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.