Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějce ožijí gymnastikou a tancem, začíná Eurogym 2016

 
pondělí, 18. července 2016, 18:12

Zahajovacím ceremoniálem odstartuje během úterního odpoledne v Budějcích sportovní festival Eurogym 2016. Jde o setkání mladých lidí, pro které je sport, především pak gymnastika a tanec součástí běžného života. Zakončení je plánováno na sobotní večer.

Už od pondělí se však do jihočeské metropole sjíždějí účastníci celé akce. Představí se zde na tři tisíce gymnastů z osmnácti zemí světa. Největší zastoupení bude mít Portugalsko, ze kterého přijede 807 účastníků Eurogym 2016. Českou republiku bude reprezentovat 103 gymnastů.

Většina akcí se uskuteční na čtyřech pódiích v Českých Budějovicích - na náměstí Přemysla Otakara II., Lannově třídě, Mariánském náměstí a na Sokolském ostrově. Od středy do pátku zde vždy od 14:00 do 18:00 proběhnou vystoupení jednotlivých delegací. Půjde o gymnastické, taneční a akrobatické pódiové skladby.

„Samozřejmě srdečně zveme všechny obyvatele města i jeho návštěvníky, aby s námi strávili zajímavá odpoledne. Řada vystoupení má vysokou sportovní a estetickou úroveň a každopádně jsou autentická,“ upřesnil předseda organizačního výboru Eurogym 2016 Roman Slavík.

Začátek proběhne už v úterý v Budvar aréně, kam všechny delegace dorazí společným průvodem z náměstí na zahajovací ceremoniál a následnou taneční párty. Ještě před ale k účastníkům promluví ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a primátor Budějc Jiří Svoboda. Vystoupí také Roman Slavík a prezident Evropské gymnastické federace Georges Guelzec.

Průvod s sebou přinese i dopravní komplikace. „Přechodná úprava provozu bude na náměstí Přemysla Otakara II. a v ulicích Biskupská, F. A. Gerstnera, Česká, Hroznová, Zátkovo nábřeží, U Koněspřežky, Lidická a Lannova třída. Uzavřou se i některé místní komunikace, a to 19. července v době od 15 do 18 hodin po trase slavnostního průvodu od náměstí Přemysla Otakara II. - Biskupská - Široká - Železný most a v termínu od 19. července do 23. července, kdy bude úplně uzavřena točna na Lannově třídě. Objízdná trasa není stanovena,“ říká mluvčí města Jitka Welzlová.

Na páteční večer je do Budvar arény připravena přehlídka nejlepších skladeb, které všechny zúčastněné „týmy“ přivezou. O den později zde proběhne i závěrečný ceremoniál. Pro všechny akce v Budvar aréně je potřeba si zakoupit na pokladnách haly nebo v pavilonu Z výstaviště vstupenku. V průběhu konání Eurogym 2016, konkrétně od středy do soboty, se na šedesáti místech v Budějcích, Hluboké nad Vltavou a Doubí u Třeboně budou konat nejrůznější možné workshopy.

„Jsme rádi, že volba padla právě na České Budějovice a jižní Čechy, kde naše akce získala opravdu výraznou podporu všech lidí, se kterými jsme jednali,“ dodal předseda Technické komise gymnastiky pro všechny evropské gymnastické federace Alberto Claudino Loureira Nunes z Portugalska.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Rakouští zdravotníci přijeli načerpat inspiraci ke svým českým kolegům

pondělí, 18. července 2016, 17:12

Uplynulou sobotu navštívili Zdravotnickou záchrannou službu Jihočeského kraje a Nemocnici České Budějovice zástupci Červeného...

Hvězdárna uprostřed prázdnin zavřela

pondělí, 18. července 2016, 15:00

Z důvodu plánovaných nutných oprav bude Hvězdárna a planetárium České Budějovice pro veřejnost uzavřena. A to od 18. července až...

Show plná krásy! Na Piaristickém náměstí se uskuteční World Fashion...

pondělí, 18. července 2016, 13:58

Už za několik hodin se na Piaristickém náměstí v Budějcích uskuteční World Fashion Show 2016, při které se na otevřené...

Rektor budějcké VŠTE Marek Vochozka: Čínský technologický gigant...

pondělí, 18. července 2016, 11:20

Když v polovině června v Pekingu podepisoval Marek Vochozka, rektor českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.