Počasí dnes19 °C, zítra20 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Štíři uspěli na půdě Jaroměře a mají téměř jisté play-off

Rovných třicet bodů mají českobudějovičtí Štíři po šestnáctém odehraném kole. V posledním utkání zvítězili, hlavně díky podařené první třetině, 7:6 a mají téměř jisté play-off.

Od začátku zápasu sledovali diváci aktivní hru obou celků. Skóre otevřel už ve třetí minutě kapitán Michael Kudláček. Na něj navázal Michal Měřička, který překonal Haška přesnou střelou. Poté se Jaroměř zlepšila a začala před Kunstem hrozit. V sedmnácté minutě ale přišla třetí branka hostujícího týmu. Nahození Michaela Kudláčka skončilo k překvapení všech za Haškovými zády. Byl to poslední Haškův moment v zápase. O minutu později byl vystřídán svým kolegou Fléglem.

Druhou periodu začali Štíři také výborně. Chybu domácího Kubiny potrestal Petr Žáček. Ve 22. minutě už se radovali i domácí hráči. Z dorážky snižoval Jan Lehký. Další příležitost ke skórování přišla při vyloučení štírského Hrdého. A s početní výhodou si domácí poradili. Ze vzduchu trefil těžký balonek Jiří Novotný. Ve 34. minutě přišlo snížení na rozdíl pouhé jedné branky. Překvapeným střelcem gólu byl Vojtěch Schwarz.

Před nástupem do třetí dvacetiminutovky tak bylo vše otevřené. Hned po 53 sekundách se ale Jihočechům opět podařilo odskočit na vyšší rozdíl. Přesnou střelou nad nohu se prezentoval Ondřej Havelka. Tentýž hráč skóroval i ve 47. minutě, kdy si naběhl od mantinelu na střed hřiště a svým druhým gólem zvýšil na 6:3. Hosté měli poté možnost dvojnásobné přesilovky, ale tu využít nedokázali. Ihned po jejím skončení přišla čtvrtá branka Jaroměře. Přesnou zpětnou přihrávku uklidil za Kunstova záda Petr Hašek. Necelé tři minuty před koncem rozehráli domácí pěknou standardní situaci a Petr Hašek snížil na 5:6. Hosté ale s odpovědí dlouho nečekali a na rozdíl dvou branek odskočili po gólu Lukáše Malého. Přesto přišla ještě zápletka po brance domácího Jana Školy. Štíři ale náskok udrželi a připsali si velice cenné tři body.

„Na východ Čech jsme jeli s jasným cílem. Chtěli jsme prolomit dlouholeté čekání na body z Jaroměře. Před zápasem jsme si řekli, co od zápasu čekat, že to je v Jaroměři pořád stejné. Nechtěli jsme se nechat rozhodit důrazným soupeřem, diváky a ani nejhorší halou, co znám. A to se nám povedlo. V první třetině nám tam padly tři góly, druhou třetinu jsme začali koncentrovaně, ale tu nám nabouralo pár sporných rozhodnutí rozhodčích. Soupeř toho využil a dostal se do kontaktu. Klasicky z toho bylo drama, ale naštěstí jsme to udrželi. Díky patří celému týmu,“ zhodnotil utkání kapitán Michael Kudláček.

Další zápas čeká Štíry již tuto sobotu 23. ledna. Diváci v českobudějovické Sportovní hale uvidí jihočeské derby se Strakonicemi. Zápas začíná v 18:30.

TJ Sokol Jaroměř - FBC Štíři Č. Budějovice 6:7 (0:3, 3:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 25. Lehký (Novotný), 31. Novotný (Kubina J.), 34. Schwarz (Kotrč), 52. Hašek P. (Hofman), 58. Hašek P. (Novotný), 59. Škoda (Kubina J.) - 3. Kudláček, 5. Měřička (Hejplík), 17. Kudláček (Žáček), 22. Žáček (Zavacký), 41. Havelka (Měřička), 47. Havelka (Hejplík), 58. Malý (Hrdý). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Střely: 36:37. Rozhodčí: Čížek, Laštovička.

TJ Sokol Jaroměř: Hašek K. (18. Flégl) - Kubina J., Škola, Novotný, Schwarz, Hašek P., Jiřička, Hofman, Kvaček, Šrámek, Kubina Š., Kotrč, Hrobský, Lehký, Petráček.

FBC Štíři České Budějovice: Kunst (Kopačka) - Staněk, Kudláček, Formánek, Valdauf, Hrdý, Hejplík, Froněk, Žáček, Štěpka, Havelka, Zavacký, Měřička, Farka, Malý.