Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyprodaná Budvar aréna viděla další vítězství Motoru

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 01:00
Trenérské trio Motoru. Zprava Luboš Rob, Marian Jelínek a Aleš Kotalík"Dohodli jsme se s Martinem Novákem a Vlastimilem Dostálkem, kteří seděli na novinářské tribuně, že když se trefím, tak pro ně udělám nějakou oslavu. Vyšlo to."Na led se po zranění vrátil obránce Filip NovákVysmátí matadoři - Lukáš Květoň s Václavem NedorostemMotor drží domácí neporazitelnostPřetlačovaná Filipa Vlčka s Petrem ŠtindlemPeter Galamboš obchází klečícího Romana PřikrylaHeřman, hrající v oslabení bez hokejky, se vrhá do přihrávky KlozeMichal Bárta s Jiřím Kučným (zprava)Nepřesné zakončení Víta JonákaRok PajičUkázka minihokeje. Proti sobě o první pauze nastoupily celky Motoru České Budějovice a Střelců Jindřichův HradecŠance Lukáše Květoně, který k zakončení vyjel před Cikánka zpoza brankyDalší z potyček v útočném pásmu KladnaOslava začíná...Gólové zakončení Petera GalambošeMladý útočník Motoru Matěj Toman prohazuje puk mezi Přikrylem a StrnademPetr Vampola se Žigou Pavlinem v přesile proti kladenskému Janu KlozoviZdeněk Kutlák v souboji u mantinelu s Ladislavem Zikmundem, pro volný kotouč si přijel Filip Vlček
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.