Počasí dnes14 °C, zítra17 °C
Středa 8. května 2024  |  Svátek má Statní svátek

Při prvoligovém debutu trápila Motor koncovka

Premiérový zápas druhé nejvyšší tuzemské hokejové soutěže sezony 2013/2014 Motor České Budějovice nezvládl. Mužstvo HC Rebel Havlíčkův Brod vyškolilo domácí hráče především v zakončení a na ledě takřka vyprodané Budvar Arény vyhrálo 3:0.

Úchvatnou lasershow odstartovala v Budějcích nová sezona 1. ligy ČR v ledním hokeji. Skvělá téměř šestitisícová návštěva viděla efektní nástup první pětky Motoru, za kterou bezprostředně poté následovali i další domácí hrdinové a také hráči soupeře z Havlíčkova Brodu. Utkání zahájil poděkováním všem fanouškům prezident nově vzniklého hokejového klubu Roman Turek.

Výtečná atmosféra přispěla ke kvalitě hry a na obou stranách bylo v první třetině k vidění hned několik gólových příležitostí. Šance se střídaly na obou stranách, střelci obou mančaftů ale vždy proti spolehlivým gólmanům selhali. Po prvních dvaceti minutách tak byl stav bezbrankový.

Hned v úvodních minutách prostřední části hry dostali Budějčáci, tentokrát hrající v modrých dresech, pořádnou lekci z produktivity. Rebelové prakticky ze dvou vážnějších šancí, které si v průběhu druhé třetiny vytvořili, dali branku.

Do vedení šli Havlíčkobrodští po čtyřiatřiceti sekundách od zahajovacího buly díky úspěšné dorážce Lukáše Havla, za tři minuty zaskočení Jihočeši inkasovali podruhé - to se přesnou trefou prosadil osamocený David Dvořáček - 0:2.

Motor zahrozil s přibývajícími minutami hned několikrát, bohužel ale vždycky narazil na spolehlivého gólmana hostí Dolejše, nebo mu jen scházelo to pověstné střelecké štěstí. Před závěrečnou dvacetiminutovkou tak měly České Budějovice co zlepšovat.

Bohužel velmi produktivní Rebel vsítil ve 46. minutě po povedené kombinaci třetí branku Romanem Maliníkem a bylo rozhodnuto. Necelé dvě minuty před koncem ještě Havel neproměnil trestné střílení, takže stav zůstal nezměněn - budějcký Motor prohrál prvoligový debut v poměru 0:3.

„Na začátku druhé třetiny jsme udělali strašné chyby. Je to taky o nezodpovědnosti hráčů za svou výstroj - když jdou na první střídání, musí vědět, jestli mají nabroušené brusle. A u druhé branky byl ten samý hráč... Naší třetí obrovskou chybou byla skutečnost, že ten gól prostě nedáme. Měli jsme víc než stoprocentní šance, které se musí proměnit,“ uvedl po zápase domácí trenér Radek Bělohlav.

Druhé kolo sehrají Jihočeši v sobotu na ledě Třebíče, příští domácí zápas hraje Motor ve středu 18. září od 17.30 hodin se Šumperkem.

HC Motor České Budějovice - HC Rebel Havlíčkův Brod 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Havel (Polodna, Kolafa), 24. Dvořáček (Maliník), 46. Maliník (Dvořáček, Štěpánek). Rozhodčí: Souček, Schmejkal - Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 5814.

HC Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) - Posmyk, Vráblík, Novák, Moravec, Chmelíř, Pavlíček, Prokop - Kotalík, Skuhravý, Kuchejda - Třetina, Melka, Mavrojanidis - Bárta, Šachl, Ondřej - Ferebauer, Přibyl, Vaniš. Trenér Radek Bělohlav.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (Opršal) - Kolafa, Novotný, Drtina, Vágner, Semrád, Korim, Zítka - Havel, Polodna, Semorád - Rytnauer, Endál, Berger - Štěpánek, Dvořáček, Maliník - Milfait, Stehlík, Chlubna. Trenér Jiří Mička.

Štítky hokej, HC Motor České Budějovice, HC Rebel Havlíčkův Brod, 1. liga ČR, Madeta Motor České Budějovice, Budvar aréna, Lukáš Havel, David Dvořáček, Radek Bělohlav, Roman Turek, Česko, České Budějovice, Salith Šumperk