Nepovedená třetí třetina stála Mountfield body

Po domácí třízápasové vítězné sérii chtěli hokejisté českobudějovického Mountfieldu navázat na úspěchy před vlastními fanoušky také při duelu sedmého kola Tipsport extraligy s pražskou Spartou. Mužstvo vedené exbudějovickým trenérem Josefem Jandačem však bylo proti a Jihočechy porazilo především díky zlepšenému výkonu ve třetí třetině.

Domácí tým poslal do vedení třicet sekund před koncem první třetiny Lukáš Květoň, který tečoval do sparťanské sítě přihrávku kapitána Ptáčka – 1:0. V prostřední části hry branka k vidění nebyla, naopak závěrečná dvacetiminutovka přinesla hned tři přesné zásahy. Bohužel pro domácí ale skončily všechny za zády Jakuba Kováře.

K obratu zavelel ve 45. minutě Petr Tenkrát, když se trefil po asistenci Bližňáka do horního růžku domácí svatyně, a do vedení poslal Spartu za sedm a půl minuty díky důrazu před brankovištěm Mountfieldu kapitán hostů Michal Broš. Při závěrečné power-play pak přidal třetí gól do prázdné branky Petr Ton.

Více si o zápase extraligového 7. kola mezi Českými Budějovicemi a Spartou Praha přečtete v úterý.

HC Mountfield – HC Sparta Praha 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky a asistence: 20. Květoň (Ptáček, Kašpařík) - 45. Tenkrát (Bližňák, Ton), 52. Broš (I. Rachůnek, Pacovský), 60. Ton (Broš).Vyloučení:  3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:21. Rozhodčí: Homola, Šindler - Jelínek, Pešek. Diváci: 4632.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Vráblík - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, Květoň - Kuchejda, Červený, Pšurný - Marek, Mikeska, Rousek (21. Sailer). Trenér František Výborný.

HC Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Kučný, Hanzlík, Kasík, Philipp, Veselý - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, Lapšanský - Žalčik, Luňák, T. Rachůnek - Přibyl. Trenér Josef Jandač.

Štítky Mountfield Hradec Králové, AC Sparta Praha, SK Dynamo České Budějovice, Josef Jandač, Extraliga ledního hokeje, Michal Broš, Petr Ton, Lukáš Květoň, Jakub Kovář, Petr Tenkrát