Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

Motor padl 1:5, o čtvrtfinalistovi se tak rozhodne v Budějcích

Čtvrtfinálový sen si musí hráči HC Mountfield nechat zdát ještě minimálně do čtvrtka. Přestože mohli již dnes večer sérii předkola play off s Vítkovicemi na jejich ledě ukončit a domů se vracet s jistotou účasti mezi elitní osmičkou, od ostravského celku inkasovali pět branek, sami naopak skórovali pouze jednou.

Úvodní třetina vyšla mnohem lépe domácím hokejistům, kteří měli při dvou akcích před brankou Jakuba Kováře i potřebnou dávku štěstí. Do vedení poslal Vítkovické v 7. minutě kapitán Jiří Burger, druhou branku přidal v jedné ze skrumáží nejlepší střelec domácích Rudolf Huna.

Prachbídná produktivita budějckých hráčů v přesilových hrách, které se naopak velmi dařily domácím, rozhodly o osudu čtvrtého zápasu předkola play off již ve druhé dvacetiminutovce. Vítkovičtí totiž zužitkovali hned dvě početní výhody, obě po vyloučení Kotalíka.

Nejprve ve 33. minutě parádní ranou do horní části Kovářovy branky rozvlnil síťku za reprezentačním gólmanem Vladimír Svačina, stejná formace zvýšila na 4:0 také dvacet sekund před sirénou, když svůj druhý gól v utkání vstřelil po parádní souhře se Svačinou a Romanem domácí kanonýr Rudolf Huna.

Na hřišti se už po přestávce neobjevil gólman Jakub Kovář, jehož nahradil Pavel Kantor. Tři a půl minuty zahajovacím buly poslední periody se konečně prosadili i hosté. Kotalík v přesilovce proti Šindelářovi neuspěl, puk se ale dostal k Tomáši Knotkovi a ten už neměl problém trefit odkrytou klec - 4:1.

Veškeré naděje na vyrovnání sebrala Mountfieldu povedená teč Jana Káni, jenž nastavil svou hokejku do střely Burgera ve správný čas a uzavřel výsledek na konečných 5:1.

Rozhodující mač celé série se bude hrát již ve čtvrtek od 17.30 hodin v Českých Budějovicích.

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Burger (Klimek, Barinka), 14. Huna (Svačina), 33. Svačina (Roman, Sloboda), 40. Huna (Svačina, Roman), 54. Szturc (Burger, J. Káňa) - 44. Knotek (Kotalík, Vráblík). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 5135. Stav série: 2:2.

HC Vítkovice Steel: Šindelář - Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, Kovář, Rehák, Kudělka - Klimek, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, Hruška, Húževka - Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenér Peter Oremus.

HC Mountfield: Kovář (41. Kantor) - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank, od 35. navíc Plášil - Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek - Knotek, Langhammer, Květoň - Švihálek, Červený, Škoda - od 43. navíc Luňák. Trenér Peter Draisaitl.

Štítky hokej, HC Vítkovice Steel, HC Mountfield, předkolo play off, České Budějovice, Mountfield Hradec Králové, Vladimír Svačina, Jakub Kovář, Jiří Burger, MFK Vítkovice, Tomáš Knotek, Jan Káňa, Rudolf Huna, HC Vítkovice Ridera