Motor jede! Ševcům zbyly jen oči pro pláč…

Přes čtyři tisícovky diváků, tribuny kryté od chladného větru, atraktivní podívaná, čtyři góly v hostující brance a zisk všech bodů za jasné vítězství. To jsou hlavní atributy, které oproti fotbalovému zápasu Dynama s Teplicemi zdobily nedělní utkání Tipsport extraligy ledního hokeje mezi domácím HC Mountfield a týmem PSG Zlín.

Pokud některý z budějckých sportovních fanoušků vydržel na Střeleckém ostrově až do závěrečného hvizdu, musel si pospíšit, aby viděl nejlepší domácí představení Motoru v letošní sezoně od začátku.

Do vedení šlo v prestižním střetnutí celků z horní poloviny tabulky domácí mužstvo v 10. minutě, když slovinský zadák Aleš Kranjc dojel vyražený puk po střele Ptáčka a trefil se do odkryté branky. Vsítil tak svůj první gól v české extralize. Ještě do přestávky hokejisté Mountfieldu přidali druhý přesný zásah – v přesilové hře přihrál Vydarený volnému Jakubu Langhammerovi a ten trefil puk k tyčce zlínské klece.

Také branka na 3:0 padla v početní výhodě domácích. Posila českobudějovického mančaftu Aleš Kotalík se po jednom neúspěšném projektilu nenechal odradit a v 25. minutě zkusil vypálit na Sedláčka podruhé, a tentokrát síťku nádhernou bombou od modré rozvlnil. Domácí se navíc ve druhé třetině dokázali ubránit spršce střel Zlína, Kovář musel čelit osmnácti střelám hostů.

Třetí dvacetiminutovka už byla galapředstavením domácích, kteří ve 49. minutě uzavřeli skóre gólem Rostislava Martynka – 4:0. Ten měl ze svojí přesně mířené trefy ohromnou radost, jelikož byla jeho úplně první v tomto extraligovém ročníku. Po sérii nezdařilých příležitostí v zápase s Karlovými Vary si ji rozhodně zasloužil. Jelikož hráči Mountfieldu dokázali závěrečný tlak Ševců odvrátit, kromě výhry mohli slavit také první nulu excelujícího gólmana Jakuba Kováře.

Po jedenácti odehraných zápasech patří Jihočechům výborná třetí příčka tabulky. Před venkovními zápasy na Kladně a v Mladé Boleslavi mají skvělou výchozí pozici k atakování vedoucího Liberce, na který ztrácí pouhý bod.

O zápase českobudějovického Motoru se zlínskými Ševci se Budějcká Drbna rozepíše v následujících dnech.

HC Mountfield – PSG Zlín 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Kranjc (Ptáček, Červený), 17. Langhammer (Vydarený, Novák), 25. Kotalík (Kašpařík, Květoň), 49. Martynek (Kuchejda, Červený). Rozhodčí: Lacina, Smitka - Bádal, Kis. Vyloučení: 7:7, navíc Čajánek (Zlín) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 4356.

HC Mountfield: Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš, Kolarz – Kotalík, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Langhammer, Podlešák – Květoň, Červený, Martynek – Kuchejda, Mertl, Pšurný, Sailer. Trenér František Výborný.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček – Důras, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Ondráček, Roman Vlach, Kubiš – Holík, Sýkora, Čech. Trenér Rostislav Vlach.

Štítky Mountfield Hradec Králové, PSG Zlín, Extraliga ledního hokeje, FK Teplice, HC Dynamo Pardubice, Madeta Motor České Budějovice, Aleš Kranjc, Aleš Kotalík, Jakub Kovář, Rostislav Martynek