Počasí dnes19 °C, zítra20 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Michal Švihálek vystřelil Motoru další tři body

Velké štěstí měli hokejisté budějckého Motoru při pátečním duelu 22. kola první ligy na ledě Slovanu Ústí nad Labem. Přestože sudí uznal hostům spornou vedoucí branku, Severočeši v polovině zápasu stejně vedli. Rozhodující gól padl pouhých třiatřicet sekund před koncem z hole Švihálka.

Kromě Pajičova břevna, které budějcký štírek orazítkoval ve 13. minutě, se úvodní perioda utkání obešla bez vážnějších příležitostí. Sympatický moment předvedli domácí, kteří měli hrát přesilovku, avšak jeden z domácích hráčů rozhodčímu přiznal, že faulovaný nebyl. Skvělé gesto fair-play!

Na branku se čekalo až do 28. minuty, a paradoxně padla během oslabení Motoru. Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Straka přihrál Jakubu Suchánkovi a ten skóroval. Podle názoru domácího týmu dosáhl bek Motoru vedoucího gólu bruslí, což prý bylo patrné i ze záznamu na kostce nad ledem, rozhodčí ho ale po několikaminutové diskuzi uznal - 0:1.

Jenže vzápětí vyfasoval dvě minuty za zdržování hry Vráblík a Budějčáci šli do třech. Toho Ústí nad Labem dokázalo využít, ve 29. minutě srovnal stav Jaroslav Roubík a po sedmapadesáti sekundách zajistil obrat stále ještě v přesilovce dorážející Vít Budínský - 2:1.

Motor nehodlal na severu Čech složit zbraně a ve 46. minutě při početní výhodě vyrovnal. Znovu u toho byl kapitán Straka, jehož střelu usměrnil do Petráskovy branky svým desátým gólem v sezoně Martin Heřman. Puk se za brankovou čáru doslova došoural.

Čtyři minuty před koncem mohl skórovat domácí Tůma, odrytou budějckou klec ale minul. Obrovská radost propukla v týmu Jihočechů pouhé 33 sekundy před sirénou. Kuchejda hned po buly našel před bránou volného Michala Švihálka a ten rozhodl, že prodloužení tentokrát nebude - 2:3!

Motor tak v urval v Ústí nad Labem všechny body doslova za pět minut dvanáct a dotáhl se na 38bodovou Kadaň. O další výhru se Budějce pokusí pozítří, tedy v neděli od 17 hodin na domácím stadionu proti Havířovu.

HC Slovan Ústí nad Labem - ČEZ Motor Č. Budějovice 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 29. Roubík (Holomek), 30. Budínský (Vágner, Brož) - 28. Suchánek (Straka), 46. Heřman (Straka, Růžička), 60. Švihálek (Kuchejda, Pajič). Rozhodčí: Zubzanda - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1455.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) - Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Zdvořáček - Tůma, Roubík, Rod - Budínský, Kloz, Pořický - Gengel, Baránek, Přeučil - Vávra, Merta. Trenér Miroslav Mach.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) - Mucha, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Chmelíř, Růžička - Švihálek, Pajič, Kuchejda - Heřman, Straka, Nouza - Prokeš, Rob, Vaniš - Boháč, Trummer, Švec. Trenér Petr Rosol.

Pořadí 1. ligy ČR 2014/2015 po nedohraném 22. kole: 1. Třebíč (46 bodů), 2. Chomutov (44), 3. Litoměřice (40), 4. Havířov (40), 5. MOTOR (38), 6. Kadaň (38), 7. Jihlava (32), 8. Ústí nad Labem (28), 9. Šumperk (27), 10. Most (27), 11. Kladno (26), 12. Benátky nad Jizerou (25), 13. Prostějov (15), 14. Havlíčkův Brod (9).

Štítky hokej, ČEZ Motor České Budějovice, HC Slovan Ústí nad Labem, 1. liga ČR, 21. kolo, Madeta Motor České Budějovice, Michal Švihálek, Jakub Suchánek, FK Ústí nad Labem, Vít Budínský, Martin Heřman, Jaroslav Roubík, HC AZ Havířov 2010, Sportovní klub Kadaň