Počasí dnes5 °C, zítra7 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

Jihočeši mají skalp úřadujícího mistra z Třince

Hokejoví fanoušci se konečně dočkali, v Budějcích začala nová extraligová sezona! Do Budvar arény přijel v rámci třetího kola nejvyšší tuzemské soutěže velmi atraktivní soupeř – úřadující český mistr HC Oceláři Třinec. Domácí Mountfield si však dokázal s nabitým mužstvem ze Slezska poradit a získal první a z tohoto duelu nesmírně cenné tři body.

S Jihočechy to na začátku nevypadlo vůbec dobře, protože se Oceláři dostali do vedení díky přesné trefě Radka Bonka už po šestadvaceti sekundách první třetiny. Hráči Motoru ale dokázali za necelé tři minuty vyrovnat po přesné trefě Pavla Kašpaříka.

Úvodní minuty druhé části hry nabídly skvělou ofenzivní podívanou, když v rozmezí 23. a 27. minuty padly tři branky. Do vedení dostala Českobudějovické posila z Mladé Boleslavi Peter Mikuš, bohužel zanedlouho se povedlo opět Radku Bonkovi vyrovnat. Odpověď Mountfieldu však byla rychlá, po individuální akci se dokázal prosadit Roman Pšurný – 3:2.

Ve třetí třetině domácí mužstvo po gólu Milana Gulaše zvýšilo svůj náskok, který už třinečtí hokejisté nedokázali smazat, a to i přes to, že při závěrečné hře bez brankáře a početní výhodně dvou hráčů (Šimánek si ve stejný moment odpykával dvouminutový trest) snížili na konečných 4:3 brankou Ladislava Kohna.

Více si o utkání 3. kola Tipsport extraligy ledního hokeje 2011/2012 mezi Českými Budějovicemi a Třincem přečtete v reportáži, kterou vám Budějcká Drbna přinese ve středu.

HC Mountfield – HC Oceláři Třinec 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky a asistence: 4. Kašpařík (Kuchejda), 23. Mikuš (Kuchejda), 27. Pšurný, 55. Gulaš (Novák) – 1. Bonk (Hrabal), 26. Bonk (D. Květoň, Zíb), 60. Kohn (Polanský).Vyloučení:  7:7, navíc Verot (Třinec) 10 minut OT. Využití: 0:2. Střely na branku: 33:37. Rozhodčí: Hrubý, Pešina – Bláha, Kostka. Diváci: 3947.

HC Mountfield: Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš – Šimánek, Kašpařík, Martynek – Gulaš, Langhammer, Květoň – Sailer, Mikeska, Podlešák – Kuchejda, Mertl, Pšurný, Červený. Trenér František Výborný.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Davison, Lojek, Seman, Hudec, Richter – McGregor, Bonk, Květoň – Adamský, Polanský, Kohn - Peterek, Hrňa, Chovan – Hampl, Orsava, Verot - Havel. Trenéři Pavel Marek a Břetislav Kopřiva.

Štítky HC Oceláři Třinec, Mountfield Hradec Králové, Budvar aréna, Radek Bonk, Slezsko, České Budějovice, Madeta Motor České Budějovice, Pavel Kašpařík, Peter Mikuš, Roman Pšurný