Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

HC Motor České Budějovice bude hrát první ligu!

 
pátek, 19. července 2013, 15:09

V Budějcích se mohou hokejoví fanoušci od příští sezony těšit na 1. ligu! Právě dnes dopoledne byla mezi kluby Královští lvi Hradec Králové a HC Motor České Budějovice uzavřena dohoda ohledně převodu práv účasti v druhé nejvyšší tuzemské soutěži z východu na jih Čech.

Prvoligovou licenci Jihočeši získávají z města, kam v závěru června z Budějc zamířila i se společností Mountfield extraliga. Zároveň již byla zaplacena část ceny za převedení. Zástupci obou oddílů budou během příštích dnů dotahovat navazující legislativu a další předběžné dohody.

Královéhradečtí se při závěrečných jednáních, komu právo účasti v první lize odprodat, rozhodovali mezi Českými Budějovicemi a Kolínem. Třetí adept - ostravská Poruba - svůj zájem o nákup licence před několika dny stáhla.

„S oběma zájemci jsme vedli velmi korektní jednání. Pečlivě jsme zvažovali výhody i nevýhody obou variant. Pro Kolín zcela jednoznačně hrála dojezdová vzdálenost, pro České Budějovice zase možnost zapojení většího počtu našich hráčů včetně hráčů z již nového extraligového týmu a další aspekty, které budeme ještě řešit v příštím týdnu v rámci dalších navazujících dohod,“ řekl generální manažer extraligového Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Jak vzápětí potvrdil, po zralé úvaze se Východočeši rozhodli převést práva účasti v soutěži do Budějc. „Teď mě čeká seznámit s tímto výsledkem hokejový klub v Kolíně a hráče, kterých se bude v první fázi týkat přesun do Českých Budějovic,“ dodal.

Motor České Budějovice momentálně oficiálně zastupuje bývalý budějcký útočník Jaroslav Brabec, kterého oslovil podnikatel Zdeněk Caska, jenž je předsedou představenstva akciové společnosti.

„Je to stejně jako já rodilý Českobudějovičák a oslovil mě, jestli bychom do toho nešli a nepomohli tamnímu hokeji. Zkusili jsme to, oslovili jsme, co jsme mohli, a našli jsme společnou řeč s občanským sdružením, se kterým máme uzavřenou smlouvu o spolupráci. Teď už jen doladíme smlouvu s městem, což si myslím, že je kosmetická záležitost, a devětadvacátého jdeme na led,“ řekl Jaroslav Brabec agentuře ČTK. Mančaft by měl trénovat bývalý písecký kormidelník Josef Řeháček.

Po předložení dokladu o nákupu licence na první ligu rovněž správní rada občanského sdružení HC České Budějovice na základě jednání s akciovou společností HC Motor České Budějovice odsouhlasila podpis rámcové smlouvy o spolupráci mezi oběma subjekty.

Občanské sdružení HC České Budějovice, organizace zastřešující mládežnický hokej v jihočeské metropoli, se tak definitivně oddělí od HC Mountfield. Do nynější doby totiž vedle společných webových stránek a jiného propojení mělo občanské sdružení a Mountfield a.s. stejné registrační číslo u Českého svazu ledního hokeje.

Nový vlastní web by mělo občanské sdružení spustit v příštím týdnu. V případě uzavření dohody mezi HC Motor České Budějovice a Městem České Budějovice o spolupráci a podpoře seniorského hokeje ve městě by v budoucnu oba subjekty měly také jednotnou internetovou prezentaci.

 


 

Kam dál?

Hokejové hvězdy si vychovávají své nástupce

čtvrtek, 18. července 2013, 10:41

Pod vedením trojnásobného vítěze Stanley Cupu Jaroslava Pouzara, zkušeného mládežnického kouče Jaroslava Lišky, šéftrenéra týmu...

Mountfield má nový domov, v Hradci se chystají na extraligu

středa, 17. července 2013, 21:48

Zatímco na jihu Čech občanské sdružení HC České Budějovice už několik týdnů jedná o zachování hokeje v krajské metropoli, Hradec...

Gagarinův pohár po roce zase v Budějcích!

pátek, 28. června 2013, 14:34

Druhou nejcennější hokejovou klubovou trofej na světě si po roce opět můžou na vlastní oči prohlédnout i Jihočeši. Díky skvělému...

Kuba Kovář se v sobotu rozloučí se svými fanoušky

čtvrtek, 27. června 2013, 12:35

Jednou z nejzářivějších hvězd, která v posledních sezonách rozsvítila hokejovou Budvar Arénu, byl bezpochyby písecký brankář...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.