Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Motor vyhrál v Havířově i podruhé a k postupu mu chybí jediná výhra

, aktualizováno 6. března 2019, 15:13

Čtvrtfinálová série mezi havířovským AZetem a budějckým Motorem pokračovala dalším duelem v Gascontrol Aréně. Tým z Českých Budějovic, dobře naladěn po včerejší výhře, nastoupil k utkání s jasným cílem. Vybojovat další vítězství a pokusit se ukončit sérii v pátek na domácím ledě. To se nakonec po dalším vyrovnaném utkání podařilo, i díky výborné poslední desetiminutovce, ve které Motor dvěma brankami celé utkání otočil. V zápase se střelecky blýsknul hlavně Jakub Babka, který přesně mířil hned dvakrát.

Domácí tým nastoupil do utkání s velkým odhodláním odčinit včerejší nezdar a srovnat stav zatím velmi vyrovnané série. Po zaváhání obrany Motoru byl k první brance v utkání blízko Pořízek, ale Strmeň ještě dokázal jeho pokus zlikvidovat. Byl to tak tým hostí, který šel stejně jako včera do vedení, a to po skoro identické situaci. Běžela třináctá minuta, když při přesilové hře nahodil Bradley kotouč před branku od pravého mantinelu. Dorážka Karabáčka tentokrát ještě nestačila, svým důrazem ale dotlačil puk do sítě Jakub Babka. Ještě do konce první třetiny se podařilo domácím srovnat. Radek Veselý dostal perfektní přihrávku mezi beky a střelou k tyči nedal Strmeňovi šanci.

Druhou třetinu začal domácí tým aktivněji a snaha se mu vyplatila ve 24. minutě, kdy se po krásné kombinaci, která začala dlouhou přihrávkou zpoza vlastní branky, trefil Tomáš Gřeš. Srovnat se ještě nepodařilo Plášilovi, který orazítkoval tyč. Pak ale přišla 28. minuta a další úspěšná přesilovka Motoru. Cody Bradley našel krásnou křižnou přihrávkou Zdeňka Doležala a ten se střelou z první nemýlil. Neuběhly ani dvě minuty a domácí opět vedli, když se i jim podařilo využít přesilovku. Přesným střelcem byl Lukáš Bednář. Srovnat mohl Babka, který ujížděl sám na Bláhu, ale bývalého spoluhráče tentokrát nepřekonal. Hosté tak odcházeli po druhé třetině do kabin s jednobrankovou ztrátou.

Od začátku třetí třetiny bylo zřetelné, že budějovický tým nastoupil na led s jasným cílem utkání ještě zvrátit. Do šancí se tak postupně dostali Kutlák a Endál, ale Bláha svůj tým ještě držel nad vodou. To přestalo platit v 52. minutě, kdy tečoval puk v předbrankovém prostoru Jakub Babka a svou druhou trefou v utkání srovnal stav. Pro Motor to vypadalo za malou chvíli ještě radostněji. Karabáček našel přihrávkou mezi beky Lukáše Endála, který se nenechal odstavit od puku a díky svému důrazu překlopil jazýčky na vahách na stranu hostí. Havířov zkoušel v závěru ještě hru bez brankáře. Vyrovnat se mu ale už nepodařilo. Po dvou vítězstvích venku tak může Motor ukončit sérii v pátek na domácím ledě.

HC AZ Havířov 2010 – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. R. Veselý (Bořuta, Rehuš), 24. Gřeš (Pořízek, Rehuš), 31. L. Bednář (Bořuta, Rašner) – 13. Babka (Karabáček, Bradley), 29. Z. Doležal (Bradley, Kutlák), 52. Babka (Gilbert, Endál), 55. Endál (Karabáček). Rozhodčí: Souček, Micka - Lukš, Novák. Vyloučení: 9:9. Diváci: 2883. Střely na branku:20:35. Stav série: 3:1 z pohledu Motoru

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner, Macuh – Rehuš, Seman, Kotala - Bambula, Veselý, Bednář - Procházka, Haas, Maruna.

Motor: Strmeň - Pýcha, Plášil, Kutlák, Pavlin, Vydarený, Jandus - Čermák, Přikryl, Doležal - M. Novák, Gilbert, Endál - Karabáček, Bradley, Babka - Beránek, Doktor, Heřman

Autoři | Foto hcmotor.cz

Štítky Motor, hokej, Havířov, play-off, Madeta Motor České Budějovice, HC AZ Havířov 2010, K&K PNEU Aréna, Zdeněk Doležal, Radek Veselý, Tomáš Gřeš, ČEZ

Motor vyhrál v Havířově i podruhé a k postupu mu chybí jediná výhra  |  Hokej  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech