Počasí dnes5 °C, zítra7 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

Motor porazil Havířov a ujímá se vedení v sérii

Havířov hrál s Českými Budějovicemi vyrovnanou partii. Dokonce se v první třetině ujal vedení. Jenže Motoru se ve druhé dvacetiminutovce podařilo zápas převrátit na svou stranu a stav 3:2 udržet až do konce zápasu. Motor se tak ujal vedení v sérii. Motor bude mít možnost přidat druhý bod již zítra v 17:00.

Utkání začal lépe domácí Motor. Ten si v úvodu utkání vytvořil nějaké šance, ale žádnou z nich neproměnil. Postupně se začalo přitvrzovat. První velkou šanci měl českobudějovický Pavel Pýcha, který si najel před bránu a z první vystřelil. Ondřej Bláha předvedl výborný zákrok a puk rukou vyrazil. Následně měl šanci Miloslav Čermák. Bláha měl po jeho střele veliké problémy, ale puk nakonec chytil. První gól zápasu vstřelil hostující Havířov. Filip Seman nahodil puk na Strmeně. Do nahození ještě sáhl Jakub Kotala. Vedení Havířova ale vydrželo jen necelých pět minut. Jihočeši se dostali do velké šance a Zdeněk Doležal krásnou žabičkou našel Reného Vydareného, který poslal puk za záda přesouvajícího se Bláhy. V první třetině se už nic velkého nestalo a do kabin se šlo za nerozhodnutého stavu. O přestávce došlo na vyhlášení ankety Motorák měsíce ledna, kterým čtenáři Drbny zvolili Lukáše Endála. Eva Tesařová mu jako cenu předala soudek Budějovického Budvaru.

Lukáš Endál si převzal cenu za první místo v anketě Motorák měsíce. Foto: Pavel Kacerovský

Úvod druhé dvacetiminutovky patřil Českým Budějovicím. Jihočeši dostali výhodu v podobě přesilové hry. Tu dokázali využít, když Lukáš Endál našel křižnou přihrávkou Martina Nováka, který prostřelil znovu přesouvajícího se Bláhu. Ve čtyřiadvacáté minutě ujel havířovský Kotala. Jenže v samostatném úniku branku Motoru netrefil. Na druhé straně ujel Zdeněk Doležal. Při zakončení však byl zahákován a nezakončil dobře. O chvilku později se dostal Motor do přečíslení dva na jednoho. Havířovský obránce však skvěle zasáhl a přihrávku zneškodnil. Následně se Havířov dočkal vyrovnání. Filip Seman si povodil obránce a přihrál na hůl Jakuba Kotaly a ten neměl problém poslat do kotouč do prázdné branky. Krátce před třicátou minutou se zaskvěl Jan Strmeň, který do lapačky chytil střelu do protipohybu. Ve třicáté druhé minutě se zaskvěl i Ondřej Bláha. Puk se po střele jednoho z jihočeských hokejistů odrazil příhodně pro Jakuba Babku, ten okamžitě vypálil, ale Bláha nádherný zákrokem zachránil Havířov. Ve druhé třetině se už nic víc nestalo a Motor po dvou třetinách vedl 3:2

Úvod třetí třetiny patřil Havířovu, i díky přesilové hře. V ní se připravil hned několik šancí. Tu největší z nich zastavilo až břevno domácí branky. Havířov pokračoval v tlaku. Střela obránce prosvištěla kolem jihočeské branky. Po přesilovce Havířova se hra vyrovnala. Šance měl jak Motor, tak i Havířov. Ve čtyřicáté osmé minutě měl velkou příležitost Miloslav Čermák, ten však nedokázal usměrnit puk do prázdné brány. O chvilku později se zkusil protlačit před Bláhu Zdeněk Doležal. Při zakončení byl ovšem faulován. V polovině třetí třetiny se v obrovské šanci ocitl Filip Seman. Jeho kličku do protipohybu zastavil Jan Strmeň betonem. Následně ujeli hostě do přečíslení dva na jednoho. Martin Jandus ale perfektně zastavil přihrávku před bránu. Sedm minut před koncem dostal Motor výhodu přesilové hry. V ní se předvedl Bláha, když zlikvidoval velkou šanci babky. Na druhé straně to byl Rehuš, který se hnal do protiútoku. Babka se ale stihl včas vrátit. Čtvrtý gól Motoru přidal David Gilbert, který poslal puk do prázdné branky. Druhou branku do prázdné brány přidal Zdeněk Doležal.

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC AZ Havířov 2010 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Vydarený (Z. Doležal, Karabáček), 21. M. Novák (Endál, Gilbert), 30. Karabáček (Z. Doležal, Bradley), 59. Gilbert, 60. Doležal ( – 10. Kotala (F. Seman, Rehuš), 27. Kotala (F. Seman). Rozhodčí: Souček, Pilný - Štofa, Kreuzer. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6019. Střely na branku: 32:21

Motor: Strmeň – Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Čermák, R. Přikryl, Heřman – Beránek, Doktor, Babka.

Havířov: Bláha – Chroboček, Bořuta, Rašner, Staněk, Dudek, Mrowiec, Matai – Kotala, F. Seman, Rehuš – L. Bednář, R. Veselý, Bambula – Gřeš, Pořízek, Pawliczek – Maruna, Haas, O. Procházka.

Vyřazovací boje zahájili motoráci výhrou

Sobota, 2. března 2019, 12:20

Druhá fáze sezony začíná!
Zdeněk Doležal se marně dožaduje u rozhodčího odpískání faulu

Autoři | Foto Bramberka Nová

Štítky hokej, Motor, Havířov, play-off, Chance liga, HC AZ Havířov 2010, Madeta Motor České Budějovice, Ondřej Bláha, Zdeněk Doležal, Jakub Kotala, Lukáš Endál, David Gilbert, Miloslav Čermák, Martin Novák, Pavel Pýcha

Motor porazil Havířov a ujímá se vedení v sérii  |  Hokej  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech