Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejslušnějším týmem největší amatérské hokejové soutěže na jihu Čech byl HC Meta

 
neděle, 24. června 2018, 14:50

Více než tisícovka hokejistů ve dvaadvaceti týmech se zúčastnila už osmého ročníku největší jihočeské hokejové soutěže amatérů. V soutěžním ročníku 2017/2018 aktéři Rybníkářské hokejové ligy odehráli celkem 223 zápasů, padlo 2605 gólů, bylo 2235 nahrávek a uloženo 3562 trestných minut. Nejen s těmito statistikami se seznámili amatérští hokejisté při slavnostním vyhlášení výsledků právě skončeného soutěžního ročníku.

Ještě než se účastníci Rybníkářské hokejové ligy vrhli na bilancování a slavnostní vyhlášení výsledků sezony s předáním cen, někteří se sešli na ledové ploše Hokejového centra Pouzar v Českých Budějovicích při exhibičním utkání. V něm se utkaly smíšené týmy HC Dračice a výběru Rybníkářské hokejové ligy. Duel skončil po velké bitvě bohaté na góly smírně 9:9.

Moderování slavnostního vyhlášení výsledků sezony Rybníkářské hokejové ligy 2017/2018 se skvěle chopila Hanka Blažková, nová členka realizačního týmu soutěže. Ta hned v úvodu poděkovala všem týmům za účast.

„Připomněla, že osmého ročníku největší jihočeské hokejové soutěže amatérů se zúčastnilo ve třech skupinách, společně se Sdruženým okresním přeborem, celkem 22 týmů, to je přes tisíc hokejistů. Odehrálo se 223 zápasů, padlo 2605 gólů, bylo 2235 nahrávek a uloženo 3562 trestných minut. Předseda Rybníkářské hokejové ligy Pavel Lískovec ocenil práci rozhodčích v čele s hlavním rozhodčím Filipem Křížem a dříve Václavem Lomským,“ uvedl manažer Hokejového centra Pouzar a člen vedení Rybníkářské hokejové ligy Jan Mojžíš. Ten samozřejmě při slavnostním vyhlášení nechyběl, stejně tak ani představitel Sdruženého okresního přeboru Miroslav Melega, předseda přestupkové komise Michal Svoboda a Jiří Nartovský, člen vedení Rybníkářské hokejové ligy. 

Největšími slušňáky ligy jsou hokejisté týmu HC Meta

Pak už nic nebránilo tomu, kvůli čemu se všichni sešli, vyhlášení výsledků a předání cen týmům i jednotlivcům.

Nejlepšími nahrávači byli: v Oranžové skupině Jaroslav Jaroslav (HC Válec) - 39 nahrávek, v Modré  Ladislav Gula (HC Drink Team) - 32 nahrávek, Červené kraloval Miroslav Lukeš (HC Slavoj ČK B) - 16 nahrávek.

Cenu pro nejlepšího střelce získali  v Oranžové skupině Aleš Skokan (HC Válec) - 42 branek, v Modré Antonín Arnold (HC Fighters KVALIT E) - 55 branek, v Červené Roman Fučík (HC Sharks) - 25 branek.

Králem kanadského bodování byl v Oranžové skupině Aleš Skokan (HC Válec) - 60 bodů, v Modré Ladislav Gula (HC Drink Team) - 75 bodů, v Červené Viktor Vodička (HC Slavoj ČK B) - 42 bodů. 

A které týmy obsadily medailová umístění? Oranžovou skupinu vyhrál HC Válec, který ve 20 zápase nasbíral 39 bodů. Druhý byl HC Warriors s 34 body (24 zápasů), bronz bral HC Meta za 29 bodů (23 zápasů). V Modré skupině bylo pořadí následující: první místo vybojovali hráči HC Drink Team, kteří uhráli ve 26 zápasech 38 bodů.  Druhý byl HC Fighters Kvalit E s 33 body (21 zápasů) a třetí místo obsadil HC Boschton s 29 body (26 zápasů). Červenou skupinu vyhrál HC Dami Guns České Budějovice, stříbro brali hokejisté HC Kuki Boys a bronz získal HC Sharks. 

Organizátoři ocenili také nejslušnější týmy posledních měsíců. Tato cena patřila za unor, březen, duben HC Meta, za květen pak HC Brick-Stav.

V Oranžové skupině byl celkově nejslušnějším týmem HC Meta, jehož hráči v průměru na trestné lavici strávili tři minuty za zápas. Nejslušnějším týmem Modré skupiny  byl HC NaturaMed Plav s průměrem 3,9 minuty za zápas. V  Červené skupině vynesl průměr 9,27 trestné minuty za zápas cenu pro nejslušnější mančaft HC Kuki Boys. 

Ale tím nejslušnějším týmem sezony z celé Rybníkářské hokejové ligy 2017/2018 byl HC Meta s už zmiňovaným průměrem tří trestných minut za zápas. Zástupce nejslušnějšího týmu Václav Vítek převzal velikou porci odměn včetně hlavní ceny v podobě poukazu na dvacet libovolných vstupenek na zápasy české hokejové reprezentace. 

A když vyhlášení výsledků a předání cen uzavřelo uplynulý ročník, už se pozornost všech obrátila k nového soutěžnímu ročníku. O něm podal informace Michal Svoboda a zdůraznil  termín pro registraci týmů do soutěžního ročníku 2018/2019, který je nejpozději do 20. července. Propozice  jsou k dispozici na webu Rybníkářské hokejové ligy.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Jindra Řeháčková
 


 

Kam dál?

Ve Strunkovicích obují kopačky nejen hokejisté Motoru, ale také herci...

pátek, 22. června 2018, 14:20

Fotbalový klub Blaník Strunkovice nad Blanicí pořádá zítra, v sobotu 23. června, u příležitosti 45. založení klubu jubilejní,...

Motor zkouší Kanaďana. Do týmu přichází Cody Bradley

sobota, 9. června 2018, 13:58

Trenér Václav Prospal zalovil ve známých vodách. Na Floridě, kde byl poslední léta doma, se totiž narodila nová akvizice Motoru...

Kluby volají po změně druhé ligy a chtějí skupinu Jih. Rozhodne svaz

neděle, 3. června 2018, 16:02

Hokejové kluby působící ve II. lize navrhly úpravu formátu soutěže. Chtějí přidat čtvrtou skupinu, ve které by působily Tábor,...

Věřím, že dokážeme pozvednout celou organizaci, říká asistent trenéra...

neděle, 3. června 2018, 11:02

Na první pohled z něho čiší obrovský elán a chuť. V očích mu září odhodlání a fanoušci si můžou být jisti, že pro úspěch udělá...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ANKETA: Vláda se postavila proti volebnímu právu od 16 let

Poslanecký návrh Starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od 16 let věku, vláda na svém dnešním zasedání odmítla. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Proti snížení věkové hranice voličů o dva roky se postavila ministerstva vnitra a spravedlnosti, výhrady mělo i celkově neutrální ministerstvo financí. O předloze rozhodne Sněmovna.

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.