Počasí dnes5 °C, zítra7 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

Motor nasázel Benátkám bůra a má čtvrtou výhru v řadě

Po sérii tří domácích zápasů jel Motor na led Benátek nad Jizerou s cílem prodloužení vítězné šňůry. Trenéři se rozhodli, že na středočeský led vyrazí jen se třemi kompletními pětkami, jako desátý útočník byl ve hře Peter Galamboš. Problémy dělala domácím zejména třetí pětka. Nakonec Jihočeši nasázeli pět branek a odvezli si tři body.

Domácí vlétli na favorita ve velkém stylu a v prvních dvou minutách si vypracovali hned několik šancí. Teplého střelu ale Gába vyrazil, Bittner následně nedostrkal puk za brankovou čáru a úspěšný nebyl ani Bělohorský se svou přihrávkou. Poté už následoval první útok Českých Budějovic, který znamenal vedení. Vít Jonák předvedl kličku před benáteckým brankářem a poslal puk do sítě. O minutu později se hosté dostali již do dvoubrankového náskoku a to díky Luboši Robovi, jehož přihrávku srazil za vlastního gólmana obránce Hanousek. Do konce první desetiminutovky mohlo být s domácími ještě hůře, Heřmanovi ale sjel puk z hole a tak neměl šanci dostat jej do odkryté části benátecké branky. Stejný hráč pálil také o pár chvil později, další z jeho pokusů ale zastavila branková konstrukce. Benátečtí se snažili dostat do hry, avšak Králova teč nezamířila za Gábova záda. Na druhé straně se pokoušel o teč také Galamboš, Kořenářův beton ale poslal puk mimo nebezpečné území.

Také ve druhé třetině si Benátečtí hned vypracovali šanci na ohrožení českobudějovické svatyně. Král ale těsně minul branku a Bittnerův pokus zastavil ofsajd. Znovu tak udeřily České Budějovice. V benáteckém obranném pásmu byl nedůrazně bráněn Petr Vampola, jenž tak zvýšil na 3:0 pro jihočeský celek. Tato branka hosty znovu nastartovala a následně, i díky početní výhodě, zasypali Kořenáře další sprškou střel. V oslabení se ale snažili dostat do šance i domácí, Mikyska však na přihrávku nedosáhl. Benátečtí neuspěli ani na začátku své početní výhody, kdy zkoušeli dostat puk do branky Král společně s Mikyskou. Šanci měl i Teplý, proti byla ale Gábova vyrážečka. Hra se začala přelévat ze strany na stranu a oba maskovaní muži se tak museli mít na pozoru. Snahu domácích o korigování skóre dokladovaly pokusy Bittnera, Hanouska i Bělohorského, které si ale cestu do sítě nenašly. Obrovskou šanci měl také domácí Hrníčko, jehož střelu vychýlil z dobrého směru Gábův rukáv. Domácí rozhodně vyrovnali hru, kýžený gól ale nepřišel ani ve druhé třetině.

V posledním dějství to byli naopak hosté, kteří se jako první snažili rozhodnout o osudu zápasu. Střely Nedorosta s Čermákem ale svůj cíl nenašly. Na druhé straně naopak čekal marně na přihrávku Bělohorský, a ani kličkovaná Josefa Mikysky nevedla k úspěchu, neboť byla zastavena hvizdem rozhodčího. Akce tak byla znovu na straně Jihočechů, konkrétně Vlčka. S jeho prvním pokusem si ale poradila obrana, druhou střelu pak zlikvidoval Kořenář, který si poradil také s následující střelou Pajiče. Také Gába na druhé straně kluziště byl nucen hájit své čisté konto, zasáhnout totiž musel proti Bittnerově střele. Skóre se znovu rychle měnilo v posledních pěti minutách zápasu. Nejprve se po několika rychlých přihrávkách dostal k puku Jiří Kučný, který ho poslal za roztaženého Kořenáře. Pátou branku poté přidal střelou nad lapačku Martin Heřman. Středočeši se snažili alespoň o kosmetickou úpravu skóre, Gábu ale o nulu připravit nedokázali.

HC Benátky nad Jizerou - ČEZ Motor České Budějovice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Jonák (Rob), 4. Rob (Fillman), 22. Vampola (Čermák, Vlček), 56. Kučný (Vlček, Kutlák), 56. Heřman (Rob, Vráblík). Rozhodčí: Valenta, Wagner – Podrazil, Špring. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 635

Benátky nad Jizerou: Kořenář – Husa, T. Hanousek, Niko, Havlín, Jandejsek, Mirochnikov – Teplý, J. Mikyska, Z. Král – Hrníčko, Bittner, Vantuch – R. Veselý, Nezbeda, Bělohorský – Šír, Burda, Wiencek

Motor: Gába – Kučný, Kutlák, Pýcha, Pavlin, Vráblík, Fillman – Nedorost, Pajič, M. Bárta – Čermák, Vampola, Vlček – Jonák, Rob, Heřman – Galamboš

Autoři | Foto Bramberka Nová | Zdroj hcmotor.cz

Štítky hokej, Motor, zápas, výhra, Benátky nad Jizerou, SK Dynamo České Budějovice, HC Benátky nad Jizerou, Peter Galamboš, Luboš Rob, Martin Heřman, Vít Jonák, Petr Vampola, Jiří Kučný, Madeta Motor České Budějovice