Motor si z vyrovnaného utkání odváží jeden bod

Po téměř čtrnáctidenní reprezentační pauze se hokejisté ČEZ Motor České Budějovice podívali znovu na led. Tentokrát se vydali do Třebíče, kde je čekal duel s Horáckou Slavií. Skóre vyrovnaného zápasu otevřel až na začátku druhé třetiny Radim Zohorna. O pět minut později dokázal odpovědět Martin Heřman. Minutu před koncem prodloužení rozhodl Luboš Horký.

Pouhé tři branky, z toho dvě v základní hrací době vidělo přes 1 600 diváků v třebíčské hale. Po bezbrankové první třetině poslal domácí tým do vedení ve 22. minutě Radim Zohorna, který dorazil pokus Petra Kratochvíla - 1:0. Motor dokázal zareagovat za pět minut.

Přes střední pásmo dokázal proniknout s pukem Martin Heřman a odd modré čáry pak propálil brankáře - 1:1. V další části hry měly šance oba týmy. Jihočeši ve třetí třetině dokázali vstřelit sice gól, ale protože puk překročil brankovou čáru až po odpískání, nemohl být gól uznán.

Rozhodlo se tak v prodloužení. Znovu byl u toho Radim Zohorna, který vybídl ke střele Lukáše Horkého a ten propálil Kváču - 2:1. V dalším utkání hostí Motor v sobotu od 17 hodin tým Ústí nad Labem.

SK Horácká Slavia Třebíč - ČEZ Motor České Budějovice 2:1 po prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. R. Zohorna (Kratochvíl), 65. Horký (R. Zohorna) – 27. Heřman (Kutlák). Rozhodčí: Čech, Skopal – Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváků: 1 627.

Třebíč: Jekel (Svoboda) – Nedbal, Čejka, Furch, Půža, Kaláb, Hort – Vodný, Dolníček, Erat – Horký, Jan Wasserbauer, Kratochvíl – Kristl, Kusko, Zohorna – Paták, Tadeáš Král, Malec

České Budějovice: Kváča (Gába) – Pýcha, Kutlák, Kučný, Fillman, Vráblík, F. Novák – Nedorost, Vampola, M. Bárta – Jonák, Rob, Čermák – Heřman, Vlček, Prokeš – Galamboš, Pajič, Beránek

Štítky ČEZ Motor České Budějovice, hokej, Třebíč, Radim Zohorna, Martin Heřman, Madeta Motor České Budějovice, SK Horácká Slavia Třebíč, Luboš Horký, Petr Kratochvíl, SK Dynamo České Budějovice, FK Ústí nad Labem, Lukáš Horký, Jan Wasserbauer