Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

HC Trendy hrál ve Finsku a stihl i stávku taxikářů. Na konci měsíce přijedou Finové na jih Čech

 
sobota, 8. dubna 2017, 18:39

Amatérští hobby hokejisté z budějckého HC Trendy byli na přelomu března a dubna na turnaji ve Finsku. Během pobytu stihli absolvovat pět zápasů a poznat místní krásy.

Nápad na cestu vznikl před rokem, když jsem se o turnaji dozvěděl. Až letos v lednu jsme ale začali s kolegy vše podrobně plánovat,“ řekl Jan Mojžíš z HC Trendy. Spolu s ním se o organizaci akce starali spoluhráči a další členové vedení HC Trendy Pavel Lískovec, Jiří Nartovský a Pavel Picka.

Pobyt ve Finsku byl čtyřdenní a po příletu do Helsinek jsme se ubytovali v hotelu Hilton. Zašli jsme i do restaurace Zetor, kde mají český jídelní lístek,“ řekl zajímavosti z cesty hlavní vedoucí výpravy Pavel Lískovec. „Půjčili jsme si také multivan a druhý den se přesunuli do města Salo, kde se turnaj hrál.

První utkání HC Trendy odehrál formou přípravy s místním FD-01. „Vyhráli jsme 6:3 a krátce to i oslavili,“ doplnil s úsměvem Jiří Nartovský. „Nicméně pak se nám už nedařilo, asi i tím, že protihráči měli téměř juniorský věkový průměr. Na začátku turnaje jsme 3:6 prohráli s týmem NHC, následně remizovali s výběrem Relax 3:3 a prohráli 0:10 s Jätskit.

HC Trendy tak ve skupině B skončil na čtvrtém místě a hrál s týmem Sexriverhockey o celkové 7. místo. „Ani tento zápas se nám ale nepovedl a prohráli jsme 3:7,“ řekl dále Pavel Picka v nadsázce a s úsměvem s tím, že Jihočeši skončili sice poslední, ale mezi zahraničními kluby vyhráli.

Akce byla určena pro hobby hráče Rybníkářské hokejové ligy v rámci programu Bohemia Hockey, který realizujeme přes HC Trendy. Kromě nás do Finska jeli i Luboš Kukla, Josef Kutlák, Zděněk Jindra, Lukáš Zajíček, Tomáš Franěk, Oldřich Hornát, který plnil v 63 letech roli brankáře a kapitána a Jan Kindlmann. Trenéra, lékaře a psychologa perfektně zvládl Láďa Petr,“ dodal Mojžíš.

Máme plno úsměvných zážitků. Například při příchodu do hotelu Rikala v Salu nám recepční na náš český pozdrav odpověděla nečekaně také česky. Byla to velká náhoda, ale byla z Moravy. V Helsinkách jsme asi pomohli stávce taxikářů, protože jsme jezdili jen tramvají. Ke stávce jsme se samozřejmě také přidali,“ řekl dále Lískovec s tím, že do Finska jeli i vybaveni základními finskými slogany.

Uměli jsme říct dobrý den, děkuji, finský hokej stojí za houby a Jágr je lepší než Selänne,“ doplnil s úsměvem Nartovský. Protože se akce povedla, bude se v podobném duchu konat na konci dubna i v Česku. „Do Hokejového centra Pouzar dorazí rovnou tři finské kluby, které se zúčastní turnaje v termínu 27. až 30 dubna. Přijďte se podívat,“ zve fanoušky Pavel Picka.

Akce se uskutečnila za podpory Hokejového centra Pouzar, Beta 1 Development, Carya Shoes, Bauer, TV Jéčko a Hoch reklama 1899. Informace o hokejových zájezdech a tréninkových jednotkách pro hobby hokejisty jsou na www.bohemiahockey.cz.

Napsal Michal Heřman | Foto archiv HC Trendy
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska...

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • Zraněný muž schytal v baru ještě pár ran...

  • Rozšíření placených parkovacích zón v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Sedm gólů na Střeleckém ostrově: Fotbalisté Dynama na favorita nestačili

sobota, 8. dubna 2017, 15:33

Utkání dvou různých poločasů sehrálo českobudějovické Dynamo ve 21. kole Fortuna národní ligy s horkým kandidátem na...

Policie hledá muže, co si pravděpodobně přivlastnil iPhone

sobota, 8. dubna 2017, 13:54

Po návštěvě budějckého magistrátu v ulici Kněžská 19 si muž na fotografii pravděpodobně odnesl iPhone 6S. Policie...

SOUTĚŽ: Volejbalisté mají další pokus přejít přes Karlovarsko do finále

sobota, 8. dubna 2017, 13:31

Volejbalisté Českých Budějovic se zítra večer utkají v šestém semifinále s Karlovarském o postup do finále. V sérii...