Počasí dnes6 °C, zítra7 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

David Servis sahal s Brodem po senzaci. Srazily ho čtyři inkasované góly ve třetí třetině

Hokejisté budějckého David Servisu hráli ve 32. kole třetí nejvyšší soutěže proti vedoucímu BK Havlíčkův Brod. Předposlední celek tabulky vedl po 40 minutách o dvě branky, ale ani tak na body nedosáhl. S favoritem prohrál 3:5.

Jihočeši se dostali do vedení již ve 2. minutě, kdy se trefil Petr Fleischman – 1:0. To hosty zaskočilo a dlouhé minuty se nemohli dostat do vyložené šance. V závěru třetiny měl navíc David Servis tři přesilové hry. Ani jednu ale nedokázal zužitkovat. Na 2:0 zvýšili domácí po přestávce opět ve druhé minutě hry. Z trestného střílení se střelou nad beton prosadil Patrik Zayml.

Až ve 26. minutě brankář Spáčil poprvé inkasoval. Prosadil se jeden z nejlepších havlíčkobrodských hráčů Miroslav Třetina – 2:1. V polovině zápasu měli hosté dvě minuty výhodu dvou mužů v poli, kterou nevyužili. Místo toho se po konci trestů trefil při přečíslení Adam Vylíčil – 3:1. Po druhé přestávce přišel jeden z rozhodujících momentů ve 43. minutě. Po faulu Škopka hráli hosté další přesilovku a z té již snížili po teči Miroslava Třetiny – 3:2.

Hosté se po snížení tlačili do zakončení a vyrovnali v 52. minutě. A prosadil se opět Miroslav Třetina, který svůj pokus otřel o hráče před brankou a puk skončil v síti – 3:3. Třetina následně byl i u otočení skóre. V 57. minutě dokázal sice Spáčil vyrazit pokus Michálka, ale puk se dostal právě k autorovi třech gólů, který se neunáhlil a zkušeně vybídl ke střele do odkryté branky Luboše Voříška – 3:4.

Rozdílový pátý gól hosté vstřelili 78 sekund před sirénou, když se přes celé kluziště při hře bez brankáře trefil Miroslav Duben – 3:5.

HC David Servis České Budějovice – BK Havlíčkův Brod 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 2. Fleischman (Marek, Zayml), 22. Zayml (TS), 32. Vylíčil – 26. Třetina (Kuchta), 44. Třetina (Semrád), 52. Třetina (Michálek), 57. Voříšek (Třetina, Michálek), 59. Duben. Rozhodčí: S. Mertl – Samuel, J. Mertl. Vyloučení: 4:4, navíc Duben (HBR) 10. Využití: 1:1.

David Servis: Spáčil (Bubeníček) – Škopek, Žáček – Chaloupka, Babchuk – Zich, Pessr – Šesták, Suchánek, Vylíčil – Fleischman, Zayml, Marek – Ferebauer, Bárta, Sumerauer – Volf, Čanda

Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Vala, Kulhánek, Lacina, Bušek – Přidal, Třetina, Kuchta, Kozlík, Beneš, Navrátil, Voříšek, Michálek, Chlubna, Ludvík, Křížek

Štítky Havlíčkův Brod, Miroslav Třetina, HC Rebel Havlíčkův Brod, Miroslav Duben, SK Dynamo České Budějovice, HC David Servis České Budějovice