Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

David Servis navýší rozpočet a chce tým omladit. Pak bude připraven na vyšší soutěž

 
neděle, 5. června 2016, 15:01

Hokejisté budějckého David Servisu se v týdnu poprvé setkají, aby si řekli novinky ohledně přípravy a nové sezony. Do týmu by se měli stáhnout i hráči z Budějovic, kteří dojížděli do jiných měst.

Ohledně stoprocentního finančního zajištění nemá prezident klubu Jaroslav David pochyby. A to ani přes fakt, že se rozpočet klubu výrazně navýší díky postupu do vyšší soutěže. „Finální čísla ještě nemáme, protože jsme čekali na verdikt, jakým herním systémem se bude druhá liga hrát. Teď máme do konce června čas si vše připravit a promyslet. Počítáme ale, že rozpočet bude minimálně dvojnásobný a bez problému ho pokryjeme,“ řekl David.

Šéf klubu si přeje, aby jeho tým nehrál po postupu do vyšší soutěže o záchranu. „Cíl bude play-off. Uvidíme, jaké obměny budou, ale věřím, že například s Pískem budeme schopni vyhrávat.“ V současnosti se řeší složení kádru pro druhou ligu a v úvahu připadají i mladí hráči z juniorek.

Jednání probíhají. Nejen cestováním, ale například středečními vsazenými zápasy toho bude hodně a každý má svou práci, tak ne všichni budou pokaždé k dispozici na venkovní zápasy. Proto uvažujeme o spolupráci s mladými hráči. Dorazový juniorský ročník 96 už nemůže hrát, takže kluci budou shánět angažmá. Pan Fedur a pan Suchánek (trenéři – pozn. autora) to sledují a budeme mít zájem, aby tito junioři náš kádr rozšířili,“ upřesnil dále prezident David Servisu.

David Servis hrál v uplynulé sezoně jihočeskou Krajskou ligu, kterou vyhrál. Po úspěšném play-off i následných bojích v kvalifikaci si zajistil účast ve druhé lize. A s vyšší soutěží se mění nejen rozpočet a složení kádru, ale i příprava.

Trenéři se s hráči poprvé setkají šestého nebo osmého června. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek hráčům rozdali individuální plány a společně se potkají rovnou na ledě. „Kluci si musí sami poradit. Víme, že přes léto je účast na trénincích menší, takže jsme to vyřešili způsobem, že na led chceme jít v červnu,“ upřesnil Fedur. Na prvním setkání se hráči dozví novinky a trenéři si pak na ledě hráče otestují. „Udělá se takový kemp, abychom viděli co a jak.

„Rozdíl v přípravě bude, protože se musí daleko více potrénovat. Nebude to žádná sranda. Trošku by nám v tom mohl pomoct fakt, že jsme postoupili z jihočeského kraje, o kterém se říká, že má krajskou soutěž nejnáročnější,“ tuší Fedur. „Bude to ale něco jiného. Na druhou stranu si to hodně kluků už zkusilo, takže ví, do čeho jdou.“

Zatím to vypadá, že domácí zápasy bude David Servis hrát v Hokejovém centru Pouzar. Podle informací Budějcké Drbny by do týmu měli přijít i českobudějovičtí hráči, kteří ale museli za hokejem dojíždět. Jedním z nich by měl být i Jiří Ferebauer, který prošel Motorem, Táborem a naposledy hrál za Písek.

Mimo jiné právě druholigový Písek s Táborem prověří David Servis během přípravných zápasů. Termíny budou ještě upřesněny. „Ve hře byli i Francouzi, ale to jsme zavrhli, protože by se hrálo v Písku,“ dodává Fedur.

David Servis se v sezoně ve skupině Střed utká kromě Písku a Tábora i s Jindřichovým Hradcem. Pro fanoušky pak bude zajímavý i jistě souboj s Pelhřimovem. Dalšími týmy ve skupině jsou Moravské Budějovice, Havlíčkův Brod, Kolín, Žďár nad Sázavou a Nymburk.

V základní části každý tým odehraje 36 zápasů a zajímavostí je, že při remíze se bude hrát prodloužení ve třech hráčích.

Napsal Michal Heřman | Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Karatisté uspěli na prestižním Grand Prix. A vyhlíží mistrovství světa

neděle, 5. června 2016, 13:18

Hodně náročný závěr první poloviny sezony mají karatisté z TJ Karate České Budějovice. Po účasti na silně obsazeném Grand Prix,...

Favorit skončil v poli poražených. Půlmaraton vyhrál Barselius Kipyego

sobota, 4. června 2016, 23:08

Přes 3 000 běžců se vydalo na pátý ročník Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice. Mezi muži zklamal hlavní favorit Geoffrey Mutai,...

Ledeničtí Žraloci dokončili nové zázemí. A teď myslí na reprezentační...

sobota, 4. června 2016, 16:03

Prezidentka klubu Hana Korčáková odkrývá novinky v největším jihočeském softballovém klubu. Ledenice mají nově své vlastní zázemí...

Nemocnice zahájila odběr krevní plazmy

sobota, 4. června 2016, 14:44

Českobudějovická nemocnice zahájila před několika týdny odběr krevní plazmy od dárců. Doposud zajišťovalo Transfúzní oddělení...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.