Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Výběr Rybníkářské hokejové ligy navštívil v prosinci loňského roku Kanadu

 
pondělí, 11. ledna 2016, 14:21

V období od 4. do 13. prosince se desetičlenná skupina z Rybníkářské hokejové ligy vypravila na dlouhou cestu do Kanady, kde sehrála hned sedm utkání! Jedno z nich přímo na stadionu týmu z NHL.

Díky spolupráci s Hokejovým Centrem Pouzar a Jaroslavem Pouzarem odcestovali někteří hráči největší amatérské hokejové ligy na jihu Čech do Kanady, aby poměřili své síly s místními hobby hokejisty.

Čeští hokejisté přiletěli do Montrealu, odkud se poté přesunuli do hlavního města Kanady, Ottawy. V tomto městě sehráli čtyři utkání. Bohužel ani v jednom z nich se neradovali z vítězství. Konkrétně se loučili výsledky 6:8, 4:6, 8:14 a 5:7. Jedno utkání dokonce odehráli v Canadian Tire Centre, což je stadion Ottawy Senators. Česká delegace měla možnost sledovat zápas Ottawy s NY Islanders před svým utkáním.

Poté se tým přesunul do jiného hokejového města, do Toronta. Zde také zhlédl zápas NHL mezi Torontem a NY Rangers a také duel NBA, kde nastoupil domácí výběr proti San Antoniu. „NBA pro mě byla zklamáním. Je to pouze velká show. Sport je v tomhle případě až na druhé koleji,“ posteskl si hlavní organizátor Pavel Lískovec.

V Torontu se český výběr postavil dvěma soupeřům a opět se mu nepodařilo zvítězit. Tentokrát z toho byly porážky 8:10 a 2:5.

„V Kanadě jsou všichni výborní bruslaři. Bruslí od malička a bylo to strašně znát. My jsme možná měli více fyzických sil, ale oni nás vždy přebruslili,“ popsal Lískovec. Tým, který v některých zápasech nastupoval také pod názvem HC Trendy, byl překvapen z počtu zimních stadionů. „V Ottawě je tak 50 zimáků a v Torontu 150. To je neuvěřitelné. Mají třeba propojené čtyři haly. U nich je zimní stadion to samé, jako u nás fotbalové hřiště,“ dodal Pavel Lískovec.

Po Torontu se všichni přesunuli do Montrealu, kde je čekalo poslední utkání. V něm přišlo kýžené vítězství 7:5.

Čeští hokejisté si však nejeli do Kanady zahrát pouze hokej. Navštívili například také Niagarské vodopády, kde jeden z účastníků ztratil dokonce pas. Vše se však podařilo vyřešit a návratu do České republiky nic nebránilo.

„Chtěl bych poděkovat také Jaroslavu Pouzarovi, který nám daroval kartičky se svým originálním podpisem. My je poté mohli rozdat. Téměř každý v Kanadě Jaroslava Pouzara zná a stále tam má obrovské jméno,“ vzpomínal Lískovec.

„Celý zájezd byl, co se týče soužití, naprosto skvělý. Žádná ponorka nebo něco podobného se nedostavilo. Kabina si skvěle sedla,“ shrnul hrající organizátor Pavel Lískovec.

Napsal Aleš Skok | Foto Vladimír Marek
 


 

Kam dál?

Temelín jede opět naplno

pondělí, 11. ledna 2016, 10:28

Pouze na dvacet hodin snížila výkon Jaderná elektrárna Temelín. Technici při odstávce prvního bloku preventivně vyměnili dvě...

České Budějovice opět ožijí běháním. Páteř závodu tvoří lokální běžci

pondělí, 11. ledna 2016, 09:09

Už čtyřikrát se na začátku června v centru města sešly davy běžců, aby si užily Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Nejinak tomu...

GLOSA: Géniové hudební scény odcházejí... Zemřel David Bowie

pondělí, 11. ledna 2016, 09:06

Je neděle 10. ledna a já si na youtube vyhledávám nový klip Davida Bowieho - Lazarus. Při jeho poslechu se tetelím radostí. I...

Motoráci přerušili vítěznou sérii Havířova

neděle, 10. ledna 2016, 20:11

Těžké utkání čekalo na českobudějovické hokejisty v závěru druhého lednového týdne. Na jih Čech přijel Havířov, tým do nedělního...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lavička na budějckém sídlišti nezůstala po...

  • Manažerem roku je mladý Jihočech. Na...

  • VIDEO: Budějcký špitál má nový urgentní...

  • Policisté chystají velkou dopravně...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně se nově montují části vesmírných raket

Brněnská firma S.A.B. Aerospace má novou halu, v níž budou odborníci montovat mimo jiné velké části do vesmírných raket a satelitů. Pro práci budou využívat jeřáb s nosností dvě tuny. Speciální prostory mají unikátní parametry a podobné v Česku nejsou.

Za privatizaci OKD žalobce navrhl podmínky a zaplacení škody

Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD navrhl žalobce soudnímu znalci Rudolfu Douchovi tříletý podmíněný trest. Bývalí místopředsedové Fondu národního majetku (FNM) Pavel Kuta a Jan Škurek, kteří měli privatizaci na starosti, by měli dostat podmínku 2,5 roku. Všichni tři by měli společně nahradit škodu 5,7 miliardy korun, která podle obžaloby při privatizaci vznikla. V závěrečné řeči to dnes navrhl státní zástupce Tomáš Černý. Obžalovaní vinu odmítají.

Ocenění Manažer roku převzal na Pražském hradě mladý Jihočech. Cenu dostal za inovace a baterie

Již 25 let se pod hlavičkou České manažerské asociace uděluje prestižní ocenění Manažer roku. Cílem je vyhledat, objektivně vybrat a zviditelnit nejlepší a nejvýznamnější osobnosti managementu v České republice. Letošní cenu za inovace pro udržitelný rozvoj v oblasti chytré energetiky získal Pavel Podruh, zakladatel a jednatel společnosti Český ostrovní dům, zabývající se soběstačností architektury a vývojem nástrojů pro vlastní výrobu, ukládání a sdílení elektrické energie.