Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Výběr Rybníkářské hokejové ligy navštívil v prosinci loňského roku Kanadu

 
pondělí, 11. ledna 2016, 14:21

V období od 4. do 13. prosince se desetičlenná skupina z Rybníkářské hokejové ligy vypravila na dlouhou cestu do Kanady, kde sehrála hned sedm utkání! Jedno z nich přímo na stadionu týmu z NHL.

Díky spolupráci s Hokejovým Centrem Pouzar a Jaroslavem Pouzarem odcestovali někteří hráči největší amatérské hokejové ligy na jihu Čech do Kanady, aby poměřili své síly s místními hobby hokejisty.

Čeští hokejisté přiletěli do Montrealu, odkud se poté přesunuli do hlavního města Kanady, Ottawy. V tomto městě sehráli čtyři utkání. Bohužel ani v jednom z nich se neradovali z vítězství. Konkrétně se loučili výsledky 6:8, 4:6, 8:14 a 5:7. Jedno utkání dokonce odehráli v Canadian Tire Centre, což je stadion Ottawy Senators. Česká delegace měla možnost sledovat zápas Ottawy s NY Islanders před svým utkáním.

Poté se tým přesunul do jiného hokejového města, do Toronta. Zde také zhlédl zápas NHL mezi Torontem a NY Rangers a také duel NBA, kde nastoupil domácí výběr proti San Antoniu. „NBA pro mě byla zklamáním. Je to pouze velká show. Sport je v tomhle případě až na druhé koleji,“ posteskl si hlavní organizátor Pavel Lískovec.

V Torontu se český výběr postavil dvěma soupeřům a opět se mu nepodařilo zvítězit. Tentokrát z toho byly porážky 8:10 a 2:5.

„V Kanadě jsou všichni výborní bruslaři. Bruslí od malička a bylo to strašně znát. My jsme možná měli více fyzických sil, ale oni nás vždy přebruslili,“ popsal Lískovec. Tým, který v některých zápasech nastupoval také pod názvem HC Trendy, byl překvapen z počtu zimních stadionů. „V Ottawě je tak 50 zimáků a v Torontu 150. To je neuvěřitelné. Mají třeba propojené čtyři haly. U nich je zimní stadion to samé, jako u nás fotbalové hřiště,“ dodal Pavel Lískovec.

Po Torontu se všichni přesunuli do Montrealu, kde je čekalo poslední utkání. V něm přišlo kýžené vítězství 7:5.

Čeští hokejisté si však nejeli do Kanady zahrát pouze hokej. Navštívili například také Niagarské vodopády, kde jeden z účastníků ztratil dokonce pas. Vše se však podařilo vyřešit a návratu do České republiky nic nebránilo.

„Chtěl bych poděkovat také Jaroslavu Pouzarovi, který nám daroval kartičky se svým originálním podpisem. My je poté mohli rozdat. Téměř každý v Kanadě Jaroslava Pouzara zná a stále tam má obrovské jméno,“ vzpomínal Lískovec.

„Celý zájezd byl, co se týče soužití, naprosto skvělý. Žádná ponorka nebo něco podobného se nedostavilo. Kabina si skvěle sedla,“ shrnul hrající organizátor Pavel Lískovec.

Napsal Aleš Skok | Foto Vladimír Marek
 


 

Kam dál?

Temelín jede opět naplno

pondělí, 11. ledna 2016, 10:28

Pouze na dvacet hodin snížila výkon Jaderná elektrárna Temelín. Technici při odstávce prvního bloku preventivně vyměnili dvě...

České Budějovice opět ožijí běháním. Páteř závodu tvoří lokální běžci

pondělí, 11. ledna 2016, 09:09

Už čtyřikrát se na začátku června v centru města sešly davy běžců, aby si užily Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Nejinak tomu...

GLOSA: Géniové hudební scény odcházejí... Zemřel David Bowie

pondělí, 11. ledna 2016, 09:06

Je neděle 10. ledna a já si na youtube vyhledávám nový klip Davida Bowieho - Lazarus. Při jeho poslechu se tetelím radostí. I...

Motoráci přerušili vítěznou sérii Havířova

neděle, 10. ledna 2016, 20:11

Těžké utkání čekalo na českobudějovické hokejisty v závěru druhého lednového týdne. Na jih Čech přijel Havířov, tým do nedělního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.