Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeská golfistka Gabriela Roberta Vítů přidala do své sbírky další úspěchy

 
čtvrtek, 20. října 2016, 09:27

Je jí teprve patnáct let, ale úspěchů má na svém kontě více, než leckterý dospělý golfista či golfistka. Po individuálním úspěchu, kdy zvítězila na mistrovství České republiky v jamkové hře, přidala Gabriela Roberta Vítů také několik týmových úspěchů.

S týmem České republiky do šestnácti let odcestovala v červenci do Švýcarska, aby se společně pokusili o co nejlepší výsledek na European Young Masters. Tento turnaj se považuje za mistrovství Evropy smíšených týmů U16. V každém týmu jsou dva chlapci a dvě dívky a hrají se tři kola na rány. Českému týmu se enormně dařilo a celou soutěž nakonec vyhrál, když za sebou nechal všechny evropské golfové velmoci. Druhé Španělsko za sebou Češi nechali o čtyři rány a třetí Anglii o sedm.

Se svým extraligovým družstvem RGC Mariánské Lázně, ve kterém hraje Vítů od jedenácti let, získala extraligový titul, což její tým opravňovalo ke startu na Poháru mistrů evropských zemí v Bulharsku. Tam se setkalo sedmnáct nejlepších ženských golfových klubů. Hrála se opět tři kola na rány a počítaly se dva nejlepší výsledky na tým. Český celek skončil nakonec v paru a umístil se na konečném čtvrtém místě. Jihočeška zahrála kola za 72, 74 a 69 ran a celkově skončila jednu ránu pod parem. V individuálním hodnocení skončila na děleném sedmém místě.

Další úspěch zaznamenala golfistka z Hluboké nad Vltavou na novém hřišti v Hrubé Borši u Sence. Na slovenském hřišti, které je dlouhé 5677 metrů zahrála 72, 72 a 68 ran. Turnaj suverénně vyhrála a navíc v posledním kole vytvořila ženský rekord hřiště.

Je to již její druhý rekord hřiště. V loňském roce zahrála na hřišti GC Český Krumlov 64 ran. To znamená -7 a jde tak o absolutní rekord bez rozdílu pohlaví.

Výsledky v letošním roce posunuly Vítů na 520. místo ve světovém amatérském žebříčku žen (WAGR).

Napsal Aleš Skok
 


 

Kam dál?

Golfistka Vítů je mistryní České republiky v jamkové hře

neděle, 3. července 2016, 09:10

Už několikrát jsme o jihočeské nadějné golfistce Gabriele Robertě Vítů psali. Ve svých 15 letech už má za sebou několik úspěchů a...

Jihočeská golfistka Gabriela Vítů byla oceněna za své výsledky

úterý, 8. prosince 2015, 15:47

Jihočeská mladá sportovní naděje Gabriela Roberta Vítů byla na galavečeru Golfista roku oceněna za svoji skvělou sezonu. Cenu si...

I druhá polovina listopadu bude na Hluboké golfová

neděle, 8. listopadu 2015, 10:53

Golfový klub Hluboká nad Vltavou připravil i na téměř zimní období dva golfové turnaje. Zahrát si můžete 15. i 21. listopadu.

Golf Resort připravil pro rodiny drakiádu

sobota, 31. října 2015, 06:55

V sobotu 17. října se na Driving range v Golf Resortu Hluboká nad Vltavou konala Golfová drakiáda, které se zúčastnilo kolem 40...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.