Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeská golfistka Gabriela Vítů byla oceněna za své výsledky

 
úterý, 8. prosince 2015, 15:47

Jihočeská mladá sportovní naděje Gabriela Roberta Vítů byla na galavečeru Golfista roku oceněna za svoji skvělou sezonu. Cenu si převzala za vítězství v žebříčku starších žákyň.

Gabriela ovládla žebříček své věkové kategorie již potřetí v řadě. V roce 2013 za sebou nechala všechny hráčky v kategorii mladších žákyň, v roce 2014 už to byly starší žákyně a letos svoji pozici obhájila. V příští sezoně již bude soutěžit v kategorii kadetek.

V žebříčku České golfové federace žen zakončila sezonu na skvělém 14. místě. Svými výkony za rok 2015 se propracovala také do celosvětového amatérského golfového žebříčku WAGR. Aktuálně jí patří 1146. místo. V jejích letech je to úctyhodné.

Pojďme si shrnout celou loňskou sezonu. Tu začínala na hendikepu 0,9, který si zlepšila na 1,6. Nabízí se srovnání s aktuálně nejlepší českou golfistkou Klárou Spilkovou, která měla v stejných letech hendikep 1,1. Jihočeška je na tom tedy o půl bodu lépe.

Za celý rok odehrála Vítů 44 soutěžních kol na rány a do míčku se opřela 3320krát. V jamkové hře odehrála Gabriela Vítů 20 zápasů a hned v 16 z nich se radovala z vítězství. Celkový počet všech odehraných turnajových a zkušebních kol se zastavil na čísle 89. Průměr ran na kolo činil 75,45.

Své nejlepší kolo odehrála na hřišti v Českém Krumlově, které obešla se 64 ranami. Vytvořila tak absolutní rekord hřiště!

Na tuzemských turnajích se hráčka z Hluboké nad Vltavou zaměřila především na turnaje dospělých. A to především z důvodu větší konkurence. Medailovou pozici obsadila na turnaji Czech Golf Amateur Tour v Ropici. Z tohoto turnaje si odvezla druhé místo. Výrazně se zadařilo také na extralize v Sokolově, kde Gabriela Roberta skončila třetí.

V nižších věkových kategoriích se jí podařilo zvítězit na Callaway Junior Championship a ve Faldo Series Czech Republic.

O letošních prázdninách se zúčastnila několika domácích vrcholných soutěží. Na mezinárodním mistrovství České republiky dorostu, které se uskutečnilo na Kunětické Hoře, se umístila na děleném sedmém místě. Za tři kola si připsala 230 ran. Na mezinárodním mistrovství České republiky žen v Čeladné skončila na děleném desátém místě za 229 ran.

Gabriela Roberta Vítů soutěží také v družstvech, kde reprezentuje klub Royal Golf Club Mariánské Lázně. S tímto klubem si odvezla stříbro z mistrovství České republiky dívek do 18 let a bronz s týmem žen z české extraligy.

Mladá golfistka je také reprezentantkou České republiky. S reprezentací do 16 let se zúčastnila neoficiálního mistrovství Evropy smíšených družstev. Na European Young Masters v Ženevě obsadila v jednotlivkyních dělené 25. místo. S reprezentací do 14 let se podívala na Evian Junior Championschip, což je neoficiální mistrovství světa smíšených družstev. Česká reprezentace skončila čtvrtá, Vítů osmá.

V červnu Gabriela zvítězila na kvalifikačním turnaji Faldo Series v Telči a díky tomu se zúčastnila světového finále Faldo Series. V kategorii do 16 let obsadila výborné čtvrté místo.

Nezbývá nám nic jiného, než držet této skvělé mladé sportovkyni palce, aby stále dosahovala tak výborných výsledků, jako doposud.

Napsal Aleš Skok | Foto Zdeněk Sluka
 


 

Kam dál?

I druhá polovina listopadu bude na Hluboké golfová

neděle, 8. listopadu 2015, 10:53

Golfový klub Hluboká nad Vltavou připravil i na téměř zimní období dva golfové turnaje. Zahrát si můžete 15. i 21. listopadu.

Golf Resort připravil pro rodiny drakiádu

sobota, 31. října 2015, 06:55

V sobotu 17. října se na Driving range v Golf Resortu Hluboká nad Vltavou konala Golfová drakiáda, které se zúčastnilo kolem 40...

Golfová drakiáda spojí pouštění draků s výukou základů golfu

středa, 7. října 2015, 17:02

Už příští sobotu se v Golf Resortu Hluboká uskuteční netradiční den pro děti. Kromě klasické výuky golfu si nejmenší užijí dračí...

Slunečný víkend přitáhne golfisty zpátky na Hlubokou

čtvrtek, 1. října 2015, 08:19

Tento víkend by mělo přát sportování počasí, a tak se nabízí vyzkoušet své štěstí v Golf Resortu Hluboká. V sobotu se pod zámkem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.