Počasí dnes16 °C, zítra21 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa

Výhru nad Slováckem zahodilo Dynamo v úplném závěru

Snažení fotbalistů českobudějovického Dynama prodloužit jarní prvoligovou neporazitelnost bylo úspěšné. Jejich duel 21. kola Gambrinus ligy proti Slovácku skončil smírně 2:2, přesto lze považovat tento výsledek s devátým týmem tabulky za neúspěch. Čtyři minuty před závěrečným hvizdem totiž vedli svěřenci Františka Cipra o dvě branky.

Od úvodních minut nebyl k vidění moc atraktivní fotbal. Míč se pohyboval převážně mezi oběma vápny a do zakončení se ani jeden z nedělních soupeřů nedostával. Když ale domácí celek dostal ve 14. minutě možnost ke skórování, hned ji využil. Centrovaný míč Krajčíka z pravé strany hřiště vybojoval Javorek v důrazném hlavičkovém souboji pro Michala Klesu a nejlepší jarní střelec Dynama vsítil svou již čtvrtou branku – 1:0.

Po gólu bylo Dynamo aktivnější než hostující mančaft ze Starého Města, stav se však až do přestávky nezměnil. To se mohlo stát jen ve 27. minutě, když se k balonu dostal exbudějovický Volešák a přesně mířeným projektilem pořádně vystrašil domácí fanoušky. Gólman Daněk byl ale neomylný a skvělým zákrokem šanci šikovného záložníka zlikvidoval.

Téměř jako přes kopírák začala i druhá půle zápasu mezi Dynamem a Slováckem, za které tentokrát nenastoupil zdravotně indisponovaný střelec Došek. Velkou příležitost měl v 61. minutě Řezníček, kterého před brankou našel v dobré formě hrající Klesa, brankář Moravanů Heča se však překvapit nenechal.

A za tři minuty se domácím přeci jen podařilo skórovat podruhé. Střelu Sandra zastavil ve vápně Trousil rukou a sudí Kocourek nařídil proti Slovácku přísný pokutový kop. Míč si na penaltový puntík postavil Rudolf Otepka a přízemní střelou k levé tyči zvýšil na 2:0.

Možnost snížit měl v 73. minutě stoper Trousil, který se s přibývajícími minutami vysunul na hrot. Jeho ránu ale naštěstí skvělý Daněk za pomoci břevna z branky vytěsnil. Na druhé straně se málem prosadil agilní Sandro, jehož střela z ostrého úhlu skončila těsně mimo.

Sen hostů na vyrovnání se stal skutečností těsně před koncem. Vyústěním převahy Slovácka, které mělo míč mnohem častěji na svých kopačkách a velmi pasivní Dynamo přehrávalo, byl gól Filipa Hlůpika dvě minuty před koncem základní hrací doby. Aby toho nebylo málo, takřka do stejného místa Daňkovy branky prošla ve druhé minutě nastavení střela v podání střídajícího mladíčka Josefa Čtvrtníčka – 2:2.

Další zápas před vlastními fanoušky sehrají Jihočeši už ve středu od 16.30 hodin, kdy na Střeleckém ostrově přivítají v rámci pátého kola Poháru České pošty (dříve Ondrášovka cupu) Baumit Jablonec. Následující ligový duel čeká Dynamo v pondělí 26. března, to se v televizním utkání představí na trávníku mistrovské Plzně.

SK Dynamo České Budějovice – 1. FC Slovácko 2:2 (1:0)

Branky: 14. Klesa, 66. Otepka (11) – 88. Hlůpik, 90.+2 Čtvrtníček. ŽK: 2:3 (Rýdel, Otepka – Kordula, Reinberk, Trousil). Rozhodčí: Kocourek – Santarius, Moláček. Střely na bránu: 5:5. Střely mimo: 1:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Diváci: 3621.

Dynamo: Daněk – Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec – Klesa (90. Novák), Otepka, Rýdel, Javorek, Sandro – Řezníček (85. Němec). Trenér František Cipro.

Slovácko: Heča – Franta, Trousil, R. Mezlík, Reinberk – Hlůpik, Valenta (54. Kovář), Kordula, Pavelka – Volešák (71. Trávník) – Lukáš (68. Čtvrtníček). Trenér Miroslav Soukup.

Štítky HC Dynamo Pardubice, 1. FC Slovácko, František Cipro, 1. česká fotbalová liga, Rudolf Otepka, Josef Čtvrtníček, SK Dynamo České Budějovice, Javorek, FC Viktoria Plzeň, FK Baumit Jablonec