Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Pod Ještědem vedli, nakonec ale odjíždí s prázdnou

Smolný zápas odehráli dnes odpoledne fotbalisté budějckého Dynama na stadionu U Nisy v Liberci. Přestože v prvním poločase utkání 19. kola Gambrinus ligy šli do vedení, ve zbytku duelu s domácím Slovanem inkasovali hned třikrát. V tabulce jim stále patří sestupová patnáctá příčka.

Úvodní branku vstřelil v 15. minutě nováček hájící budějcké barvy, dvaadvacetiletý záložník Jakub Hora, jenž využil mírného zaváhání libereckého gólmana Kováře, a Dynamo vedlo pod Ještědem 1:0.

Ještě před odchodem do kabin však domácí potrestali nevyužitou gólovku Rýdela, Štajner rozehrál standardní situaci na Ondřeje Kušníra a ten se z ostrého úhlu proti Daňkovi nemýlil.

Vyrovnaný stav vydržel do 78. minuty, kdy Šural našel přízemním centrem volného Sergeje Rybalku a ten zvýšil na 2:1.

Neúspěch Dynama na severu Čech dokonal těsně před hvizdem Jiří Fleišman, který Daňkovi šťastně dal „housličky“.

Odčinit další porážku se svěřenci trenérů Švantnera a Vozábala pokusí v pátek od 18 hodin doma proti Brnu.

FC Slovan Liberec - SK Dynamo České Budějovice 3:1 (1:1)

Branky: 31. Kušnír, 78. Rybalka, 90. Fleišman - 15. Hora. ŽK: 2:2 (Frýdek, Sackey - Novák, Rýdel). Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Vlasjuk. Střely na bránu: 5:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:13. Diváci: 3438.

Liberec: Kovář - Kušnír, Karišik, Kováč, Fleišman - Rybalka, Sackey - Šural, Štajner, Frýdek (58. Delarge) - Rabušic (70. Pavelka). Trenér Jaroslav Šilhavý.

Dynamo: Daněk - Ježdík, Lengyel, Mkoyan, Novák - Klesa (76. Klesa), Javorek, Rýdel, Hora - Řezníček, Táborský. Trenér Pavol Švantner.

Štítky fotbal, FC Slovan Liberec, SK Dynamo České Budějovice, Gambrinus liga, Ještěd, 1. česká fotbalová liga, Lužická Nisa, Ondřej Kušnír, Jiří Fleišman, Jakub Hora, Pavol Švantner, FC Zbrojovka Brno