Počasí dnes7 °C, zítra10 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Střídající hráči Budějc znovu zaúřadovali a Dynamo je i nadále stoprocentní

Rozuzlení přišlo znovu až ve druhém poločase a opět to byli střídající hráči, kteří zlomili celé utkání na stranu českobudějovického Dynama. Ve čtvrtém kole fotbalové Fortuna: Národní ligy Jihočeši vyhráli nad Prostějovem 3:1. Dynamo zůstává stále stoprocentní, naopak Hanáci poprvé prohráli. Jihočeši byli aktivnějším celkem a tři body berou právem. Akorát po vyrovnávací brance domácí vypadli z role. Ve druhé půli Dynamo stupňovalo svůj tlak a nakonec vstřelilo ještě dvě branky.

Do zápasu s Prostějovem udělal trenér českobudějovického Dynama David Horejš oproti poslednímu utkání jednu vynucenou změnu. Roberta Kovaľa nahradil mladíček Martin Šplíchal, který zaujal jeho pozici na pravém křídle. Brno do Budějovic dorazilo bez dvou stěžejních hráčů. Kvůli zranění nepřijel zkušený útočník Kroupa, po nedávném přestupu z Brna se nepředstavil ani exreprezentační záložník Jan Polák. Už v první minutě zvedali domácí příznivci ruce nad hlavu. Mršič krásně odcentroval do vápna, kde našel Ledeckého. Naneštěstí pro domácí urostlý útočník ve velké příležitosti selhal.

I Prostějov dokázal zahrozit a o pár minut později měl Křížek plné ruce práce po střele Hapala. Vedení se Dynamo dočkalo ve 14. minutě. Skákavou střelu Kladrubského dorazil do branky David Ledecký - 1:0. Po vstřelené brance Dynamo přestalo být tak aktivní a Prostějovští toho využili. Prostor před vápnem dostal David Píchal, několikrát naznačil střelu a počkal si na vhodný moment – 1:1. Vedení mohl černobílým vrátit Jiří Kladrubský. Javorek byl ve vápně faulován, jenže kapitán domácích penaltu neproměnil.

Ve druhém poločase tlačilo Dynamo ze všech sil. Oživení měl přinést Roman Wermke, jenž nahradil Šplíchala. Deset minut po zahájení druhé půle měl velkou šanci Ledecký, ovšem druhou branku v zápase nepřidal. Netrefil se ani po přímém kopu, kdy míč lízl a střela skončila těsně vedle. Trefit se mohl Petr Javorek, když dostal míč proti noze, jenže zamířil vysoko nad břevno.

I proti Prostějovu bylo klíčové střídání, které trenér David Horejš provedl. Ivo Táborský hru oživil, ale rozhodující branku nepřinesl. Tu obstaral Roman Wermke. Matej Mršič ukázal své přednosti, našel před brankou Wermkeho, který neměl těžkou pozici – 2:1. Efekt Iva Táborského však nevymizel ani ve čtvrtém kole. Do vápna přišel centr z pravé strany a nejlepší střelec týmu se trefil nádhernou patičkou – 3:1.

SK Dynamo Č. Budějovice – 1. SK Prostějov 3:1 (1:1)

Branky: 14. Ledecký, 76. Wermke, 84. Táborský – 22. Píchal. Žluté karty: Wermke, Táborský - Hapal: Rozhodčí: Váňa - Černý, Kožár. Diváci: 1721.

České Budějovice: Křížek – Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic – Havelka, Gebert (62. Táborský) – Šplíchal (55. Wermke), Javorek, Mršić – Ledecký (86. Ad. Čermák).
Prostějov: Bréda – Biolek, Janíček, Schuster, Machynek – Sus – Píchal, Fládr (80. Langer), Žikol, Hapal – M. Kovařík (85. Šteigl).

Autoři | Zdroj dynamocb.cz

Štítky fotbal, Dynamo, Fortuna: Národní liga, Prostějov, výhra, České Budějovice, HC Dynamo Pardubice, SK Dynamo České Budějovice, LHK Jestřábi Prostějov, David Ledecký, Ivo Táborský, 2. česká fotbalová liga, Matej Mršić, Jiří Kladrubský, Petr Javorek