POD LUPOU: Jak si v zápase s Třincem vedli hráči Dynama? Nejlepší byl Mrsič

Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice mají za sebou první ostrý zápas ve Fortuna:Národní lize, ve kterém udolali Fotbal Třinec dvěma góly v závěru 3:1. Budějcká Drbna sledovala výkony jednotlivých hráčů a ke každému přináší hodnocení. Známky jsou přiřazeny jako ve škole.

Brankář

Zdeněk Křížek: Proti Třinci ukázal svůj přehled a zkušenosti. Pouze jednou mohl situaci řešit lépe, a to v prvním poločase, kdy ve skoku posunul přetažený centr do zámezí na rohový kop. Jinak mu nelze něco vytknout. Při inkasované brance skákal po míči marně. Nechytatelná hlavička soupeře zapadla přesně k tyči. Klub má mnoho let jistotu v brance a Křížek to potvrdil. Známka: 1-

Obrana

Jiří Kladrubský: Dlouho se v zápase hledal. První poločas byl nejslabší z domácích hráčů. Kazil přihrávky a v soubojích prohrával. Paradoxně to byl ale on, kdo vymyslel u prvního gólu šikovnou přihrávku na Javorka, po jehož střele dorážel Mrsič. To Kladrubského nakoplo a od té doby si odehrál své. Předvedl pár dalších zajímavých kolmic a ukázal, že v sezoně bude platným hráčem. Známka: 2-

Lukáš Havel: Jeden z nejmladších hráčů na hřišti těží se své výšky a je silný ve vzdušných soubojích. Spolu s druhým stoperem sice nechali po centru hlavičkovat Dediče, který dal jediný gól Třince, ale jinak byl bezchybný. Rychlým přístupem a obětavostí zabránil dvakrát gólovce. Měl by se stát stabilním členem základní sestavy a nadějí do budoucna. Známka: 2

Pavel Novák: Podobně jako Havel umí hrát vysoké balony. Mohl by zkusit více dávat balony dopředu, ale jinak je to pro stoperskou dvojici jistota a stálice. Že umí balon rozdat, ukázal v závěru prvního poločasu, kdy kolmicí na Poučka výrazně zrychlil hru. Jako stoper sice nese spoluvinu za inkasovanou branku, při výhře se to ale dá prominout. Známka: 2

Matěj Helešic: Staronovic v Dynamu byl stejně jako na druhé straně obrany Kladrubský slabší článek. Na druhou stranu je nutné zmínit, že se nebál jít do soubojů a nabízel se pro rozehru. V utkání čtyřikrát ztratil zbytečně balon, třikrát výborným přístupem naopak zabránil finální rozehře Třince. Z jeho strany přišel centr na gól. Známka: 3

Záloha

Patrik Čavoš: Co se od něj čekalo, splnil. V záloze si běhal pro balony, uměl je dále rozdat. Byl střídán v 73. minutě a do té doby si své odehrál. Nekazil, dodal souhře potřebný klid. Na pozici defenzivního halva vytvořil spolu s Gebertem silnou dvojici. Známka: 1-

Vojtěch Gebert: S týmem je od začátku přípravy a po pár trénincích dostal od vedení dvouletou smlouvu. Během zápasu byl u situace, kdy po teči přiznali domácí dotek a místo rohu následoval odkop od třinecké branky. Párkrát sice rozehru pokazil, ale při centech uměl spoluhráče vysunout. Známka 1-

Róbert Kovaľ: V Budějcích hostuje z pražské Dukly a odehrál 79 minut. Byl platným hráčem hlavně pro situace, kdy potřebovali domácí pod tlakem dostat balon do volného prostoru. Spoluhráčům se nabízel a jediné, co mohl zlepšit, byla přesnější rozehra ve finální fázi. Známka: 1-

Petr Javorek: Podal svůj standardní výkon. Měl často míč, hledal spoluhráče a nebál se zakončit. Výtku dostane za špatné řešení situace ve vápně, kdy místo přihrávky na volného Kovaľa pálil do obránce. Vytvořil gólovou šanci pro Táborského, kterého vybídl ke střele chytrým pasem podél brankové čáry. Známka: 1-

Matěj Mrsič: Novic v domácím týmu a nejlepší hráč zápasu. Po přechodu z konkurenčního Táborska ukázal fanouškům chtíč i um. Nastřelil dalekonosnou ranou břevno, dal první branku Jihočechů, když dorazil střelu Javorka po akci Kladrubského a rozdával balony vzduchem i po zemi. Nebál se zahrát pro diváky efektní a šikovnou patičku před vápnem soupeře. Známka: 1

Útok

Lukáš Pouček: Naděje pro sezonu. Nabízel se, chtěl se zapojit do rozehry. Se svou postavou bude platný pro souboje a umí zahrát a vypálit levou i pravou nohou. Gól jako útočník ale nedal. Byl střídán Táborským, který vrátil domácím vedení. Známka: 2

Střídající hráči:

Ivo Táborský: Do hry šel v 68. minutě za útočníka Poučka a svou úlohu splnil. Dal rozhodující gól po přízemním pasu Javorka podél lajny. Svým náběhem předčil obránce a propálil gólmana střelou na bližší tyč. Branku málem ohrozil i hlavou po centru zprava. Povedení střídání. Známka: 1

Filip Havelka: Zanedlouho dvacetiletý hráč se cítí nejlépe ve středu zálohy. Do hry šel v 73. minutě a hned dokázal hru svým pohybem oživit. Byl hodně aktivní, nebál se jít do souboje a může být platnou posilou. Když se dostane k brance soupeře, nebojí se vystřelit. Známka: 1-

Martin Šplíchal: Nejmladší hráč na hřišti (ročník 2000). Nastoupil místo Kovaľa v 79. minutě a divákům se hned po příchodu na hřiště ukázal sprintem na obránce, kterého dostal pod tlak. Měl dobré náběhy, vybojoval roh. V 92. minutě si na hraně ofsajdu počkal na centr, přešel přes beka a propálil brankáře. Trefil se tak při premiéře za A-tým. Známka: 1 (na hřišti byl bez nastavení jen 11 minut)