Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Budějcká divize a KP: Jihočeši uhráli body jen za remízy

Závěr podzimní části fotbalových nižších soutěží se v divizi a krajském přeboru budějckým týmům nepovedl. Z pětice Jankov, Roudné, Rudolfov, Olešník a Hluboká nad Vltavou nevyhrál ani jeden tým.

V nejvyšší krajské soutěži bodoval pouze Olešník, který i přes inkasovanou branku na půdě Katovic hned v první minutě remizoval 1:1. Vyrovnávající gól vstřelil ve 20. minutě Martin Šíma. Hluboká nad Vltavou hrála také venku – na hřišti Čimelic. A první poločas zvládla dobře. Po gólu Jana Čermína vedla a kráčela za bodovým ziskem.

Jenže ve druhém poločase domácí přidali a soupeře přehráli. Výsledkem byl obrat po dvou gólech Miroslava Suchana (69. a 77. minuta). Rudolfov musel k zápasu cestovat do Želče. Domácí byli favoritem utkání a nakonec po boji vyhráli 2:1. Za Rudolfov se trefil Jaroslav Machovec.

V divizi bodovalo Roudné, které doma prohrálo po pokutových kopech s Mariánskými Lázněmi. Utkání v normální hrací době skončilo 1:1. Domácí o tři body přišli opět v závěru. Vyrovnávající branku inkasovali v 84. minutě. Za domácí se trefil David Růžička (49. minuta).

V 75. minutě dostali po potyčce červené karty dva hráči. Za domácí Ondřej Otepka, za hosty Sadílek. Jankovští museli cestovat do Plzně a odvezli si prohru 0:3. S tamním Petřínem sice Jihočeši dokázali uhrát bezbrankový první poločas, ale pak inkasovali v 52., 71. a 81. minutě.

SK Petřín Plzeň - SK Jankov 3:0 (0:0)

Branky: 71. a 81. Brudna, 52. Vohrna. Rozhodčí: Jati - Nehasil, Hányš. Delegát: Míka. ŽK: 1:4 (Bednář – Bürger, Fajtl, Beránek, Šebelka). Diváků: 75.

Jankov: Pavelec – V. Jirkovský, Kroneisl, Lošek, Zajíc – Bürger (85. D. Jirkovský), Fajtl (89. Šindelář), Maršán (46. Šebelka), Beránek (71. Prediger) – Kollár, Maurer. Trenér Ivo Čech.

Malše Roudné – FC Viktoria Mariánské Lázně 1:1 (0:0), penalty 1:4

Branky: 49. Růžička – 84. P. Holub. Rozhodčí: Cichra - Starý, Štuk. Delegát: Bláha. ŽK: 2:2 (Maršík, Kössl – Kravar, Drahorád). ČK: 1:1 (75. O. Otepka – 75. Sadílek za vzájemné napadení). Diváků: 85.

Roudné: Hřebejk – Kössl (80. D. Lerch), L. Holub, M. Otepka, Markytán – Vávra (90. Samek), O. Otepka, Maršík, Bartoš (72. Svoboda) – Píša, Růžička. Trenér Rudolf Otepka.

Sokol Želeč – SK Rudolfov 2:1 (1:1)

Branky: 1. a 75. Novotný – 28. Machovec. Rozhodčí: P. Šafránek - Kaštánek, Toucha. Delegát: Šnajder. ŽK: 4:2 (Fiala, Novotný, Bosnyak, Barteska – Prokeš, Pouzar). Diváků: 50.

Želeč: Blažek – Škrábek, Pavličko, Kosobud, Rabiňák (88. M. Šindelář) – Holub, Fiala, Bosnyak (90. Froněk), Kukučka – Barteska (86. Stránský) – Novotný. Trenér Roman Lukáč.

Rudolfov: Teringl – O. Hajný, Ryneš, Prokeš, Gerstner – Machovec, Pouzar, J. Šindelář, Kovačičín – Sládek, Vejvar. Trenér Otakar Matouš.

SK SIKO Čimelice – TJ Hluboká nad Vltavou 2:1 (0:1)

Branky: 69. a 77. Suchan – 33. Čermín. Rozhodčí: Lovětínský - Vican, Reisner. Delegát: Eibl. ŽK: 2:2 (Viták, Suchan – Nitrianský, Hájek). Diváků: 50.

Čimelice: J. Zelenka – Němec, Viták, Pšenička, Nosek – Nekl, T. Zelenka (38. Froněk, 90. Převrátil), Pávec, Varhan - Suchan (84. Klimeš), Hegenbart. Trenér Tomáš Smrčina.

Hluboká: Vachuta – Jonáš (79. T. Adam), Turek, Antoš, Čermín (46. Valenta) – Rubick, Nitrianský, Němec (79. Křiváček), Říha – Tauber, Hájek. Trenér František Cipro.

SK Otava Katovice – FK Olešník 1:1 (1:1)

Branky: 1. Repa – 20. Šíma. Rozhodčí: Kotalík - Koranda, Krčín. Delegát: J. Urban. ŽK: 2:4 (Schánělec, Miklas – Votava, Dudek, Dráb, Nygmet). ČK: 1:1 (75. Horejš – 75. Nygmet). Diváků: 196.

Katovice: Švehla – Horejš, Hajdušek, Schánělec, Rejšek (36. Hromíř) – Miklas, Kagui, Cibulka, Repa – Požárek (89. Zoubek), Koutský (67. Blatský). Trenér Roman Malý.

Olešník: J. Studnička – Dráb, Fořter (87. M. Studnička), Nygmet, Šahajda – Šíma, Pomeje, Červenka, Vařák – Votava, Dudek. Trenér Ladislav Táborský.