Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Budějcká divize a KP: Roudné se po výhře v derby posunulo před všechny jihočeské týmy

Fotbalové kluby z budějckého okresu odehrály v divizi a krajském přeboru 13. kolo podzimní kolo. Uspěli jen divizní hráči Malše Roudné, kteří v derby udolali SK Jankov 1:0 a v přeboru po jasném vítězství o šest branek Hluboká nad Vltavou.

Divizní derby rozhodl 15 minut úřed koncem utkání z penalty Ondřej Otepka. Utkání ale úrovní zaostalo za očekávávím. „Byl to náš nejzbabělejší výkon v sezoně, a těšit nás může jen výhra. Nechápal jsem to. Nevím, jestli hráči podlehli atmosféře zápasu, ale takhle hrát nechceme a nemůžeme,“ řekl po utkání pro portál Jihočeský fotbal domácí trenér Rudolf Otepka.

Jeho protějšek Ivo Čech zase litoval hráčských ztrát a oslabení kádru. „Na lavičce jsme měli vlastně jen dorostence, hrající I. A třídu, a těžko pak střídáními zasáhnete do vývoje zápasu. Ale je to realita, musíme se s tím poprat.“ Penaltový zákrok Kroneisla nechtěl Čech hodnotit, protože ho neviděl.

Roudné se díky vítězství posunulo v tabulce před svého soupeře i Soběslav a aktuálně je nejlepší ze všech jihočeských týmů v soutěži. Má 20 bodů a je o skóre osmé.

V přeboru dokázali bodovat pouze fotbalisté Hluboké nad Vltavou, kteří si proti Oseku zastříleli a vyhráli 6:0. Ráz utkání určil již první poločas, ve kterém Hluboká vedla již ve 36. minutě o čtyři branky. „Díky rychlým brankám jsme hru zklidnili, hodně jsme drželi míč a hru jsme v prvním poločase zcela ovládali,“ řekl redakci Jihočeského fotbalu asistent trenéra Cipra Jan Procházka.

Zastřílelo si i béčko Táborska, které nedalo šanci Olešníku a vyhrálo 4:0. Olešník musel od 18. minuty dohrávat bez vyloučeného Nygmeta za faul. Za domácí se dvakrát trefili Kostka a Kamerunec Essomba. Rudolfov sice v utkání s Katovicemi dokázal po inkasované brance z penalty srovnat, ale ve druhém poločase na další inkasované góly již reagovat nestihl a prohrál 1:3.

„Chtěli jsme potvrdit kvalitní výkon z Oseku, ale nezadařilo se. Bohužel nám chyběl Kuna, který je po operaci a Baščevan. Soupeř byl kvalitní, a to také přineslo odpovídající kvalitu předváděné hry. Bohužel, na rozdíl od hostů, jsme my nedokázali naše šance proměnit,“ uvedl pro Jihočeský fotbal Petr Hlubocký, manažer Rudolfova.

Malše Roudné – SK Jankov 1:0 (0:0)

Gól: 75. O. Otepka z penalty. Rozhodčí: Kastl - Cihlář, Simbartl. Delegát: Hamouz. ŽK: 5:3 (Růžička, Tušer, Vávra, Kössl, Hřebejk – Pavelec, Kroneisl, Bürger). Diváků: 250.

Roudné: Hřebejk – Kössl, Holub, M. Otepka, Maršík – Růžička (62. Markytán), Tušer, O. Otepka, Bartoš (83. Svoboda), Vávra (88. Samek) – Píša. Trenér Rudolf Otepka.

Jankov: Pavelec - Jirkovský, Kroneisl, Maršán, Zajíc - Bürger, Kollár, Fajtl, Beránek (84. Maurer) – Sedlic (33. Rytíř), Šebelka. Trenér Ivo Čech.

FC MAS Táborsko B – FK Olešník 4:0 (2:0)

Branky: 38. a 56. Essomba, 42. a 69. Kostka. Rozhodčí: Žemlička - Šafránek, Kaštánek. Delegát: Eibl. ŽK: 2:0 (Škarda, Bong). ČK: 0:1 (18. Nygmet). Diváků: 50.

Táborsko B: Zadražil – Víteček, Zavadil, Bong, Škarda – Peterka – Vozihnoj, Mácha, Drs – Essomba, Kostka. Trenér Martin Štica.

Olešník: Jirkal – Nýdl, Nygmet, Heller, Šahajda – Šíma, Pomeje, Červenka, Vařák (69. Dráb) – Votava (75. Fořter), Dudek. Trenér Ladislav Táborský.

TJ Hluboká nad Vltavou - TJ Osek 6:0 (4:0)

Branky: 3., 14., 59., a 70. Tauber, 32. Říha, 36. Stráský. Rozhodčí: Kotalík - Přibyl, Lovětínský. Delegát: Šnajder. ŽK: 3:3 (Čermín, Tauber, Říha – Krejčí, Kuneš, Kroupa). Diváků: 100.

Hluboká: Vachuta – Turek, Antoš (70. Lovička), Legdan, Čermín – Jonáš (64. Valenta), Stráský (60. Rubick), Říha, Němec (70. T. Adam) – P. Hájek, Tauber (70. Křiváček). Trenér František Cipro.

Osek: Hulínko – Brabec, Krejčí, Kroupa, Kuneš (46. Maroušek) – Benda, Hoch, J. Hájek (75. Novák), Hosnedl – Říský, Carda. Trenér Jaroslav Voříšek.

SK Rudolfov - SK Otava Katovice 1:3 (1:1)

Branky: 35. Vejvar – 22. Repa (11) 50. Hrbáč (vlastní), 57. Miklas. Rozhodčí: Hoch - Dunovský, Jarolím. Delegát: Řezáč. ŽK: 1:2 (Ryneš - Repa, Hajdušek). Diváků: 121.

Rudolfov: Teringl – Dvořák (32. Sládek), Ryneš, O. Hajný, Prokeš – Kovačičín, Šindelář, Hrbáč, Janák (56. Gerstner) – Vejvar, Pouzar. Trenér Otakar Matouš.

Katovice: Švehla – Horejš, Hajdušek, Schánělec, Rejšek – Miklas, Kagui, Cibulka, Repa (89. Koutský) – Požárek (86. Hromíř), Blatský (65. Zoubek). Trenér Roman Malý.