Počasí dnes10 °C, zítra14 °C

Jednogólové vedení ztratilo Dynamo ve Frýdku-Místku až v nastaveném čase

Už pět zápasů v řadě nepoznali českobudějovičtí fotbalisté pocit vítězství. Jejich série se natáhla ve Frýdku-Místku, kde se inkasovaným gólem v nastaveném čase rovněž protáhla šňůra remíz na čtyři duely. Naopak domácí výsledkem 1:1 po delší době znovu bodovali.

První vážnější příležitost ke skórování měli po patnácti minutách hosté, když Jurdík přiklepl míč Kalodovi, který téměř sám běžel na branku. Odzbrojil ho však včasným skluzem Literák. Sedm minut nato pálil po přihrávce Tobiáše frýdecko-místecký Hošek, jenže mířil nad. Ve 39. minutě měli domácí slibnou příležitost k otevření brankového účtu, ale ani Ižvolt nevypálil přesně.

Stihl ho tak, a celý jeho tým, trest v podobě inkasovaného gólu. Po centru z pravé strany došlo ve vápně Frýdku-Místku ke zmatkům, po odrazu změnil směr míče Milan Jurdík, a přestože asistent rozhodčího mával ofsajd, hlavní sudí gól uznal. České Budějovice tak byly po poločase spokojenější.

Nepříliš pohledné utkání pokračovalo i ve druhé části. Až po deseti minutách zahrozil stříleným centrem Šimák a Penksa musel vytěsnit míč do autu. Další zásah předvedl Penksa po deseti minutách, když střílel ze strany Pešek. Pětasedmdesátá minuta mohla přinést překvapení v podobě trefy z přetaženého centru Řezáče. Ten totiž všechny zaskočil a nechybělo málo, aby Dynamo vedlo 2:0.

V závěru ale byli domácí lepším celkem a bojovali o vyrovnání. Hodně se snažil především Ižvolt, který rozdával balony na všechny strany. Frýdek-Místek se nakonec gólu dočkal za minutu dvanáct. Stratil poslal před branku přetažený centr, kde našel Martina Klabníka, jenž uklidil míč hlavou do sítě.

MFK Frýdek-Místek - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)

Branky: 90+2. Klabník - 42. Jurdík. ŽK: 2:4 (Švrček, Skwarczek - Čavoš, Opluštil, Vaněk, Hájovský). Diváci: 742. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Antoníček.

MFK Frýdek-Místek: Penksa - Literák, Klabník, Švrček, Slaninka - Ujlaky (70. Vyskočil), Krišto, Ižvolt, Ilko (58. Stratil), Tobiáš (67. Skwarczek) - Hošek. Trenér Mikuláš Radványi.

SK Dynamo České Budějovice: Křížek - Řezáč, Opluštil, Hájovský, Vaněk - Šimák, Čavoš - Pešek, Jurdík (78. Benát), Funda (62. Mareš) - Kalod (86. Ujec). Trenér David Horejš.

Foto Bramberka Nová

Štítky HC Frýdek-Místek, HC Dynamo Pardubice, Milan Jurdík, SK Dynamo České Budějovice, MFK Frýdek-Místek, Madeta Motor České Budějovice, Mikuláš Radványi, David Horejš