Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Benefiční běh Svatojánský kopeček znovu podpoří Centrum BAZALKA

 
pondělí, 16. září 2019, 12:38

Centrum Bazalka pořádá ve spolupráci s iniciativou Běžímpro.cz, obcí Svatý Jan nad Malší a Jihočeským běžeckým pohárem čtvrtý ročník benefičního běhu „Svatojánský kopeček“. Akce se bude konat v sobotu 21. září od 9:00 ve Svatém Janu nad Malší.

Start hlavního závodu je v 11:00. Startovné činí 100 korun při registraci předem a 150 korun na místě v den konání závodu. Součástí akce jsou i dětské běhy pro všechny věkové kategorie. Všechna startovní čísla se dostanou do slosování o hodnotné ceny.

Dlouholetými patrony Centra Bazalka jsou dnes už bývalí motocykloví závodníci Jakub a Matěj Smržovi, kteří v rámci své fyzické přípravy běhají. V roce 2015 rozjeli projekt BěžímPro.cz, kterým podporují stacionář pro děti s kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra Centrum Bazalka. Loňského ročníku Svatojánského kopečku se účastnilo rekordních 296 běžců. Za celou historii závodu se okolo Svatého Jana proběhlo téměř 700 lidí a pro Bazalku se podařilo vybrat úctyhodných 231 519 korun.

„Jako tradičně jsme připravili dvě trasy – pět a deset kilometrů. Pětikilometrovou trať zvládne opravdu každý,“ usmívá se Jakub Smrž. „Chceme zachovat pohodovou atmosféru závodu a na trať tak můžou vyrazit i vyznavači nordic walkingu nebo maminky s kočárky. Důležitá je pointa – možnost podpořit dobrou věc tu má každý, nejen špičkový běžec,“ dodává Jakub. Na svého bratra navazuje Matěj Smrž: „Samozřejmě jsme nezapomněli ani na profíky – trať na 10 km je již druhým rokem zařazená do termínovky Jihočeského běžeckého poháru a očekáváme účast místní běžecké elity. Zárukou kvality bude i elektronická čipová časomíra,“ říká.

Akci vítá i starostka Svatého Jana nad Malší Růžena Balláková: „Běh pro Bazalku se pro nás stává tradicí, které se účastní dobrovolníci z řad místních občanů všech věkových kategorií. Svatojánský kopeček určitě přispěl i k tomu, že jsme se stali jihočeskou Vesnicí roku 2018,“ dodává.

Veškeré podrobnosti jsou k dispozici na https://www.facebook.com/events/382781289072487/.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Budějčáci potrápili hostující tým, bojovnost na Brňáky ale nestačila

pondělí, 16. září 2019, 08:27

Včerejší domácí utkání proti RC Bystrc skončilo porážkou Budějc v poměru 7:32. Zápas rozhodně neprobíhal jednoznačně v brněnské...

Taneční centrum Move 21 nabízí taneční kurzy pro děti již od roku 2002

úterý, 3. září 2019, 16:08

Českobudějovické taneční centrum je už stálicí nejenom na budějcké taneční scéně. Od roku 2002 prošlo jejími tanečními kurzy a...

Fotbalový záložník Provod odchází z Českých Budějovic do Slavie

neděle, 1. září 2019, 20:16

Fotbalový záložník Lukáš Provod odchází z Českých Budějovic do Slavie Praha. Dvaadvacetiletý hráč na jihu Čech hostoval z...

Na začátku září proběhne nábor malých tenistů

úterý, 27. srpna 2019, 09:04

Budějcký tenisový klub LTC Tonstav – Service pořádá 3. září od 17 hodin nábor pro nejmenší zájemce. Nábor je určen zejména pro...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.