Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Hokejisté Motoru se intenzivně připravují na další sezónu. Kondičku nabírají ve Sportcentru Delfín

 
pátek, 28. června 2019, 08:44

Léto plné dovolených, grilovaček a koupaček. . . tak to pro hokejisty příliš neplatí. Je sice po sezóně, ale to neznamená, že na sobě nemakají. Naopak – kondiční cvičení je velmi intenzivní. Zhruba desítka kluků z Motoru v těchto dnech dře v budějckém Sportcentru Delfín, kde se o ně opět stará kondiční trenér Tomáš Cibulka. Právě s ním jsme podnikli následující rozhovor.

Jakým stylem u vás probíhá příprava na sezónu?
Je individuální, to je nejdůležitější. Ke každému hráči přistupujeme jedinečně, je třeba brát v potaz zranění, omezení a tak dále. Každý trénink je rozepsaný do detailu. Individuální příprava je dobrá i z toho důvodu, že jsou kluci díky ní s rodinami, odpočinou si, a to i po psychické stránce. Mám tady hráče, se kterými jsme už trénovali v minulosti, s některými třeba před třemi roky. Jen bych ještě chtěl dodat, že i druhá polovina týmu má samozřejmě své kondiční trenéry. Podle mého názoru neexistuje dobrý a špatný kondiční trenér, každý má jiné priority, které někomu vyhovují a dalšímu naopak. . .

Sportcentrum Delfín je pro kondiční tréninky ideálním prostředním?
Bezesporu. Jsou tu skvělé podmínky, díky kterým je příprava maximálně kvalitní. Delfín jde s dobou, sleduje trendy, disponuje prostory pro co nejlepší silový, rychlostní i koordinační rozvoj. Pořád se zdokonaluje – předělala se funkční zóna, změnili jsme prostory, několikrát vyměnili rotopedy, běžecké pásy. Celé fitness je z hlediska zařízení na vynikající úrovni. Je skvělé, že hokejisté přijdou do jiného prostředí, než na které jsou během sezóny zvyklí. Odpočinou si od zimáku, který přes léto nenavštěvují.

Když mluvíme o individuálních trénincích, znamená to, že přichází každý sám?
Většinou chodí po dvojicích, někdy i po trojicích. . . 

Jedná se o hráče, kteří pochází odtud?
Všichni ne. Mám tady i hráče třeba z Plzně či Prahy. V Delfínu se připravovali už vloni, zalíbilo se jim tady, tak se rozhodli zůstat. Stejně tak se v Delfínu připravují hráči jiných týmů nebo i NHL. 

Jak dlouho příprava probíhá?
Je devítitýdenní. Končit bude soustředěním ve Frymburku, poté už se kluci dostanou na led.

Pro vás tím práce s hokejisty končí?
Vůbec ne. Pokračuji s nimi dál. Je to celoroční práce.

Jedním z hráčů, kteří trénují ve Sportcentru Delfín pod dohledem Tomáše Cibulky, je například i obránce Karel Plášil: „Jsem tady v Delfínu naprosto spokojený. Delfín poskytuje pro fitness a kondiční přípravu opravdu vše na špičkové úrovni. A s Tomášem Cibulkou se známe tři roky, ostatně spolupracoval jsem s ním už v době, kdy jsem ještě nebyl členem Motoru. Máme dobrý vztah, jako kondiční trenér mi vyhovuje, jeho tréninky jsou velmi kvalitní.“

Jak intenzivní je letní příprava?
Makají na sobě šestkrát týdně, volno je pouze v neděli. Přes den trénují zhruba do dvou hodin, ale mají za úkol doplňkové aktivity, třeba tenis, squash nebo volejbal.

Na led skutečně v létě nevstoupí?
Někdo chodí individuálně, ale osobně to nedoporučuji. Je třeba si odpočinout od stereotypu.

Je pak těžké se rozbruslit?
Přechod na led je těžký, ale zvykají si rychle. Každopádně ano, natrénováno přes léto mají, ale je to o jiném pohybu, takže to zabrat dá. Stačí však týden a jsou zpátky.

Když to tak poslouchám, říkám si, zda mají přes léto vůbec šanci vyjet někam na dovolenou. . . 
V průběhu letní přípravy se uskuteční volnější týden, do toho prostoru si volno naplánovat mohou. Delší dovolenou si každopádně mohli užít po konci sezóny. Mimochodem většinou si vyhledávají takovou dovolenou, aby i na ní měli ideální prostor a podmínky na trénink. Stále se udržují ve formě.

A v jaké formě z vašeho pohledu jsou?
Osobně vidím velké zlepšení v přístupu ke cvičení. Práce s tělem je opomíjená, což se mění, uvědomují si, že je tělo jako stroj, který je živí. Starají se o ně čím dál tím více. Trénink pro ně nekončí tím, že si dáme dvě hodiny a jde se domů. Snažím se jim vštípit, že je třeba pracovat dál. Každý si musí najít své možnosti. Věřím tomu, že z hlediska kondice budou skutečně dobří.

Napsal Václav Votruba | PR text | Foto Sportcentrum Delfín
 


 

Kam dál?

BĚHÁME S DEJVEM: Jak začít?

pondělí, 24. června 2019, 21:02

Všude samí běžci, co na tom běhání všichni vidí? Že bych to zkusil/a taky? Rád/a bych, jen nevím jak začít. . . Tyto otázky si už...

Projekt Děti do bruslí ukončil druhou fázi. Z laiků jsou teď profíci

pátek, 21. června 2019, 11:44

Nazout brusle a projet se po ledu v hale nebo na rybníce už teď není pro děti, které absolvovali kurz Děti do bruslí, žádný...

Na náměstí v Budějcích bude dnes o zábavu postaráno. Startuje Street...

neděle, 16. června 2019, 08:19

Budějcké náměstí se dnes stane hřištěm pro florbalisty. Proti sobě se postaví víc jak 30 týmů. Kromě napínavého turnaje je...

Oblíbené letní dětské tenisové kempy budějckého klubu LTC se...

úterý, 11. června 2019, 17:35

Děti, které milují tenis, se již určitě nemohou dočkat. Stejně tak ale léto netrpělivě vyhlíží i začátečníci, kteří teprve do...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.