Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

První ročník závodu na paddleboardech se pojede ze Zlatky do Boršova

 
pondělí, 10. června 2019, 15:02

Boršov nad Vltavou letos pořádá první ročník závodu na paddleboardech. Závodníci si užijí jednadvacet kilometrů dlouhou část Vltavy ze Zlaté Koruny do Boršova, která je považována za jednu z nejromantičtějších částí řeky. Na každého závodníka čeká pamětní medaile , vítězové získají věcné ceny.

„Plavba na paddleboardu má mnohem blíže k vorařským plavcům, kteří pendlovali se svazky dřevěných klád mezi Vyšším Brodem a Prahou, než plavba na raftu nebo lodi, a tímto závodem našim statečným předkům i tak trochu vzdávají hold,“ popisuje starosta Boršova Jan Zeman.

Na krátkém úseku se nachází mnoho peřejí, zřícenina Dívčího Kamene s hamrem, sotva znatelná zřícenina hradu Maškovec, rozvalený jez U Rybů s jednou z nejstarších chatových osad v Čechách, jez Březí se dvěma vodními elektrárnami, který se musí přenášet, což je atraktivní pro diváky, stejně jako podívaná ze silničního mostu v Boršově nad Vltavou těsně před cílem, kdy závodníci objedou pilíř železničního mostu a poplují kousek proti proudu do cíle v půjčovně lodí Ká-Servis. Vedle předvedení krásného vodáckého úseku Vltavy se bude popularizovat i nové sportovní odvětví – Stand Up Paddleboarding.

Prezentace závodu bude v sobotu 22. června do půl jedenácté včetně zaplacení startovného, v 11 hodin je hromadný start na pravém břehu řeky v kempu ve Zlaté Koruně. Ze startu odvezou pořadatelé věci všem závodníkům do cíle, kde bude připraveno i občerstvení. Každý účastník dostane pamětní medaili, vítězové kategorií věcné ceny.

Zájemci o závod, kteří nemají vlastní paddleboard, si vše potřebné mohou vypůjčit za zvýhodněnou cenu v půjčovně v Boršově nad Vltavou.

Tisková zpráva | Foto Redakce
 


 

Kam dál?

Už zítra můžete běžet půlmaraton v barvách Bazalky

pátek, 31. května 2019, 15:19

Projekt BěžímPro.cz pokračuje 1. června 2019 během Mattoni ½ Maraton České Budějovice. Loni běželo více než 100 běžců a pro...

dm rodinný běh je plný zábavy a sportu. Armáda ukáže techniku

čtvrtek, 30. května 2019, 15:34

Vezměte celou vaši rodinu, děti, babičky, dědečky i kočárky a přijďte se 1. června od 17 hodin proběhnout nebo jen projít na...

Letecký seriál Red Bull Air race končí. Podle firmy o něj byl malý...

středa, 29. května 2019, 12:55

Akrobatický letecký seriál Red Bull Air race letos končí. Hlavní sponzor se rozhodl nepokračovat. Důvodem je prý malý zájem....

Gabriela Koukalová oznámila konec sportovní kariéry, k biatlonu se už...

úterý, 28. května 2019, 11:12

Na sociálních sítích dnes Gabriela Koukalová oznámila, že po více než roční pauze se už do vrcholového sportu nevrátí. Mnoho...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.