Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Budějce zažijí mezinárodní mistrovství České republiky ve freedivingu

 
pátek, 26. dubna 2019, 16:33

Nejlepší nádechoví potápěči Evropy se sejdou v Českých Budějovicích. Budou bojovat o titul mistra a mistryně Čech. Přijďte na Sokolák podpořit místní klub Legendy z Budějc, který bude mít na mistrovství hned pětinásobné zastoupení. Vstup na tribunu plaveckého stadionu bude volný.

V sobotu 25. května budou České Budějovice dějištěm otevřeného mistrovství České republiky ve freedivingu. Z minulých let získal závod ve světě značnou prestiž, na kterou organizátoři Legendy z Budějc nejen navazují, ale nastavují laťku o stupeň výš. Díky velkému zájmu o účast musel realizační tým navýšit kapacitu na osmdesát atletů. Jedná se tak o největší závod v nádechovém potápění v české historii.

Všichni Jihočeši budou moci z tribuny porovnat své schopnosti se schopnostmi mistrů. Návštěvníci poprvé spatří z bezprostřední blízkosti světová esa tohoto sportovního odvětví a budou moci podpořit svého favorita. Mohou dorazit i ti, kterým freediving zatím nic neříká, ale rádi by si rozšířili obzory.  

Soutěžit se bude ve dvou disciplínách. Statická apnoe, kdy závodník leží v maximálním uvolnění na hladině s dýchacími cestami pod vodou, bude probíhat dopoledne od 10:00 do 13:00. Bez nadsázky lze tvrdit, že padne pár časů přes 8 minut.

Dynamická apnoe bude probíhat od 14:00 do 17:00. V této disciplíně jde o to, jak daleko freediveři doplavou pod vodou na jeden nádech. K vidění bude technika plavání se dvěma ploutvemi a technika vlnění s mono ploutví. Zde budou jistě pokořeny vzdálenosti okolo 200 metrů.

Celý šampionát bude živě přenášen na facebookovém profilu televize ČT4 Sport. K dispozici budou unikátní podvodní záběry, které diváka vtáhnou do děje a přiblíží lépe pocity atletů. Přenos bude moderovat světová rekordmanka ve statické apnoi Gabriela Grézlová, která bude během závodů odpovídat na vaše otázky prostřednictvím messengeru. Celou akci můžete s napětím pozorovat, a zároveň se ptát opravdu těch nejlepších.

V případě většího zájmu o poznání freedivingu můžete kontaktovat přímo organizátory šampionátu. Ti s nadšením vedou freedivingový klub Legendy z Budějc, pořádají kurzy nádechového potápění a klubová soustředění v Egyptě či v Rakousku. Více informací najdete na webu.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Ve Stromovce se opět poběží Modrý běh. Pomůže lidem s autismem

neděle, 21. dubna 2019, 17:10

Organizace Auticentrum pomáhající dětem a dospělým lidem s autismem pořádá už tradičně charitativní akci Modrý běh, která probíhá...

Hokejový tým Jihočeské univerzity získal na Akademickém mistrovství...

středa, 10. dubna 2019, 18:49

Stříbrnou medailí se může chlubit hokejový tým Jihočeské univerzity, který se účastnil Akademického mistrovství České republiky...

V Keni běhám s holkami. Budějce jsou skvělé na svižný trénink, říká...

středa, 27. března 2019, 19:41

Budějcký běžec David Vaš má za sebou desetitýdenní pobyt v Keni, kde se připravoval na novou běžeckou sezonu. V loňském roce si...

Hokejový souboj univerzit je tady

pátek, 22. března 2019, 16:14

Již čtvrtý ročník Hokejového souboje univerzit čeká na studenty dvou největších vysokých škol v Jihočeském kraji. Vysoká škola...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se dnes na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i vodními stavbami na Labi. Kvůli napadení stromů kůrovcem odmítl snahy rozšiřovat takzvané bezzásahové zóny v národních parcích, což se týká především Šumavy. Kritizoval také odklad stavby plavebních stupňů Děčín a Přelouč, informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Schůzky u prezidenta se zúčastnil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), jeho předchůdce ve funkci Tomáš Podivínský (KDU-ČSL) a jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.