Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Seriál innogy Winter Run klepe na dveře

 
pátek, 5. ledna 2018, 16:23

Také letos bude seriál innogy Winter Run zároveň Českým pohárem v zimním běhu pod záštitou Českého atletického svazu. Kromě certifikované osmikilometrové trati, která bude součástí poháru, mohou běžci a běžkyně zvolit i poloviční vzdálenost. První únorovou sobotu se poběží v Českých Budějovicích. A Budějcká Drbna osm z vás dostane na start zadarmo.

Ti, kterým se bude v lednu hodit sundat nějaké to deko nabrané přes Vánoce, mají skvělou příležitost. Během ledna a února bude probíhat již čtvrtý ročník seriálu innogy Winter Run, zahrnující tratě v celkem šesti českých městech.

Seriál začne stejně jako předloni v Hradci Králové, kde se poběží v sobotu 13. ledna a další závody následují v rychlém týdenním sledu. Hned o týden později totiž rozběhá Winter Run také Brno a 27. ledna se poběží v Ostravě. První sobotu v únoru se mohou běžci těšit do Českých Budějovic a po týdenní pauze je ještě budou čekat závody v Olomouci a finále v Praze.

Závody jsou jako stvořené pro „běžeckou turistiku”. Konají se v centrech různým způsobem zajímavých měst nebo v jejich blízkosti. Běžci tak mohou s sebou vzít doprovod, který může sledovat závod nebo se zabavit jiným způsobem. Nutno dodat, že doprovod většinou zůstává podél trati a vytváří skvělou atmosféru pro stovky běžců na trati.

Start je vždy v pravé poledne, nehrozí tedy nijak drastické ranní vstávání a odpoledne přesto bude dost času na „neběžecké” zážitky. Co takhle si odpoledne po závodě užít pozdní oběd ve vybrané restauraci či dokonce wellness? Nebo dáte přednost kultuře?

Již pověstné jsou na těchto závodech krásné a netradiční medaile, povedené je i funkční tričko v designu innogy Winter Run a ladící s funkční čelenkou. V cíli pak na všechny čeká bohaté občerstvení, kdy na stolech nechybí ani čaj s rumem na zahřátí.

Organizátoři pak připravili na letošní rok novinku, kterou budou podobně jako při seriálu Night Run dětské závody. Během dvou startů na tratích 400 a 800 metrů se mladí závodníci utkají v celkem deseti kategoriích, samozřejmě nebudou chybět ani medaile.

Jako u všech závodů, i závody tohoto zimního seriálu mají omezenou kapacitu, a tak je radno přihlásit se co nejdříve, můžete hned na innogy Winter Run. Poznejte na vlastní kůži, proč innogy Winter Run získal sedmé místo jakožto TOP běžecká soutěž České republiky 2016.

Ti nejrychlejší na osmikilometrové trati se pak na konci roku mohou těšit také na umístění v celkovém pořadí. Počítají se čtyři nejlepší výsledky, tak směle do toho!

Soutěž o startovné na Winter Run v Českých Budějovicích (3. února -12:00)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou se může osm čtenářů zúčastnit běžeckého závodu innogy Winter Run. Stačí jen do středy 10. ledna do 12:00 hodin správně odpovědět na soutěžní otázku a čekat na slosování. 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Innogy Winter Run se letos poběží v šesti českých městech. Správně byla odpověď A.
Startovné vyhráli: Kamil Bláha, Rostislav Mikšl, Dana Čápová, Kateřina Šamalová, Martin Šitra, Hana Houšková, Martin Plaček a Kateřina Stoklasová. Gratulujeme!

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

KAM ZA SPORTEM: V nejvyšší soutěži doma hrají Jindřichův Hradec,...

pátek, 5. ledna 2018, 09:08

O víkendu se sportovní fanoušci mohou na jihu Čech těšit na velmi lákavé zápasy. Nejvíc přitahuje hokejový retro zápas ČEZ Motor...

FOTO: Silvestrovský běh v Borovanech zvládlo 113 běžců. Hlavní...

středa, 3. ledna 2018, 12:33

Borovany u Budějc hostily poslední kalendářní den v roce 2017 tradiční běžecký závod, který se konal jako E.ON Silvestrovský běh....

Arnošt Petráček si doplaval v mexických vodách pro světové zlato....

středa, 3. ledna 2018, 09:17

Jako extrémně dlouhou hodnotí současnou sezonu českobudějovický plavec Arnošt Petráček, který na začátku prosince 2017 získal...

Končí registrace na borovanský Silvestrovský běh. Kdo kolikrát...

pátek, 29. prosince 2017, 15:59

Statistický pohled před startem 16. ročníku borovanského závodu E.ON Silvestrovský běh napovídá, jak šel čas a zájem. Nedělní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.