Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Stromovce poběží děti a dospělí za novým úsměvem

 
čtvrtek, 14. září 2017, 14:43

Za novým úsměvem! V budějckém parku Stromovka, u dětského hřiště blízko parkoviště z Litvínovické ulice, se 23. září poběží již druhý ročník charitativního běhu na pomoc dětem s rozštěpem obličeje. Pořádá ho spolek Za novým úsměvem klientů a přátel rozštěpového centra Praha.

Rozštěp obličeje patří k nejrozšířenějším vrozeným vývojovým vadám hlavy a krku. Ročně se s ním narodí zhruba 160 dětí. Současné metody léčby jsou už tak daleko, že mohou pacienta vývojové vady zbavit. Díky tomu se mu podaří žít plnohodnotný život.

Nezisková rodičovská organizace Za novým úsměvem klientů a přátel rozštěpového centra Praha proto připravila na podporu dětí s vadou charitativní běh, kterého se mohou zúčastnit sportovní nadšenci za dobrovolné startovné. Pro děti je připravena trasa dlouhá 950 metrů, dospělí vyzkouší běh na 2,5 kilometru.

Pokud si ratolesti na závod netroufají, mohou se zapojit do malování na obličej nebo drobných sportovních aktivit, které se v místě budou konat. Registrovaní účastníci se v cíli dočkají medaile a slosování výherních čísel o zajímavé ceny.

Registrace k běhu probíhá u Mileny Hýrošové na adrese milli.h@email.cz. V průběhu měsíce září se charitativně poběží ještě v České Lípě, Jičíně, Chomutově, Kladně, Odoleně Vodě, Dobrovici, Dolním Újezdu nebo Ždírci nad Doubravou.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Velká cena města Veselí nad Lužnicí v cyklokrosu se letos pojede už...

středa, 13. září 2017, 14:02

Čas plyne jako voda, a tak už první říjnový den se v areálu TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí pojede 5. ročník Velké ceny města...

České Budějovice přidají peníze do podpory vrcholového sportu. A to...

pondělí, 11. září 2017, 17:55

Pro výraznější finanční podporu vrcholového sportu ve městě se rozhodl českobudějovický magistrát. Tři preferované kluby,...

U Sportovní haly proběhne charitativní beach turnaj na podporu Tomáše...

pátek, 8. září 2017, 14:31

Beach cup na podporu Tomáše Lahodného se už v sobotu 9. září od 13 hodin odehraje v beach areálu u Sportovní haly v Budějcích....

KAM ZA SPORTEM: Do Roudného míří Schalke, Hertha Berlín, Monako i...

pátek, 8. září 2017, 12:43

Největší akcí následujícího víkendu je již ode dneška finálový turnaj E.ON Junior Cupu. V Roudném se představí 40 týmů...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.