Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hlubocký sportovně relaxační areál otevřel jeden z prvních workoutových parků pro vozíčkáře

 
sobota, 19. srpna 2017, 20:44

Unikátní venkovní posilovna je jednou z prvních v Evropě, která slouží nejen zdravým lidem, ale také vozíčkářům. Slavnostně byla otevřena dnes, 19. srpna, za přítomnosti starosty města Tomáše Jirsy, Karla Poborského a reprezentantů České republiky ve vozíčkářských sportech Ivana Nestávala, Zbyňka Sýkory a dalších.

Street workout neboli cvičení s vlastní vahou těla se vrací do popředí zájmu veřejnosti jako nejzdravější alternativa k běžnému posilování se závažím. Shyby, kliky a přítahy jsou pro lidské tělo naprosto přirozené. Při rozumně koncipovaném tréninku proto nehrozí žádné nebezpečí úrazu,“ konstatoval generální manažer Sportovně relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou David Šťastný.

Hřiště je tvořeno deseti cvičebními prvky. Celkem sedm z nich je přizpůsobeno pro vozíčkáře, kterým umožňují absolvovat celou řadu cviků. Jejich rozmanitost závisí na kreativitě a nápaditosti každého cvičícího jedince.

Workoutpark budeme využívat jako doplněk tréninku a vítanou formu odreagování se. Věříme, že budeme inspirovat a motivovat dnes neaktivní vozíčkáře a ukážeme veřejnosti, jak aktivní mohou vozíčkáři být,“ doplnil Ivan Nestával ml. z florbalového klubu vozíčkářů United České Budějovice.

Po vzoru jiných venkovních fitness posiloven bude i tato hlubocká volně přísupná. Zacvičit si tedy můžete přijít kdykoliv během dne. 

Hluboká je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v této zemi. Nejsme ovšem jen městem památek, ale také místem aktivního odpočinku. Naší dlouhodobou snahou je proto nabídku služeb rozšiřovat, zkvalitňovat a vytvořit dostupnou všem. Hluboká není turistickým skanzenem, ale živým městem. I tato investice je proto určena návštěvníkům z domova či zahraničí stejně jako obyvatelům Hluboké a celého jejího okolí, včetně sousedních Českých Budějovic. Nedílnou součástí je snaha o otevření města tělesně postiženým bez jakýchkoli omezení,“ uzavřel starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ
 


 

Kam dál?

Sestry v Písku dostaly přidáno, nemocnice odměny uhradila z vlastních...

sobota, 19. srpna 2017, 19:25

Příplatek ve výši dvou tisíc korun dostali v těchto dnech se srpnovou výplatou zdravotničtí pracovníci směnného provozu v písecké...

Muž se po ulici procházel s plynovou pistolí. Strážníci ho ihned...

sobota, 19. srpna 2017, 16:05

V pátek 18. srpna dopoledne přijala hlídka městské policie oznámení o muži, který se prochází v Otakarově ulici s předmětem...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

sobota, 19. srpna 2017, 14:38

Naše obydlí se mění, všichni zateplujeme, čerpáme dotace, fasády získávají neobvyklé barvy, na panelových domech se objevují...

Téměř dva měsíce potrvají opravy lávky v Suchém Vrbném

sobota, 19. srpna 2017, 13:03

Špatný technický stav lávky pro pěší v Suchém Vrbném je hlavním důvodem opravy za 743 tisíc korun. Úplná uzavírka potrvá od 21....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šedá ekonomika podle většiny Čechů brzdí ekonomický růst. Jak s problémem bojují města?

Pojem šedá ekonomika se v médiích objevuje v posledních letech čím dál častěji. Co si ale pod tímto pojmem představit a jak s touhle temnou stránkou ekonomiky bojují česká města? Na to se zeptala redakce Drbny v malém průzkumu.

(NE)OBYČEJNÍ: Slýchávám, že v Olomouci je to pomalý a v hajzlu. Všechno to špatný si ale každý nosí v sobě, říká režisér Vít Hradil

Vít Hradil je rodilý Olomoučák, už dlouhou dobu ale pravidelně cestuje za prací na různá místa v republice i do zahraničí. Společným jmenovatelem jeho práce je film – Vít se totiž živí jako režisér, kameraman či střihač. Jak se ke své práci dostal a ačkoli je neustále kvůli práci mimo Olomouc, co ho táhne zpátky do svého rodného města?

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum státní agentury VCIOM. Ruskému prezidentovi podle něj věří pouze 33,4 procent respondentů, což je oproti prosinci pokles o více než dvě procenta. Informoval o tom dnes deník The Moscow Times. Jedná se již o druhý průzkum po novém roce, který signalizuje snížení důvěry Rusů vůči Putinovi.