Počasí dnes7 °C, zítra7 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Štíři v důležitém zápase vyhráli na hřišti druhého Turnova 6:4

Florbalisté FBC Štíři České Budějovice porazili ve 20. kole Národní ligy druhý Turnov a před play-off si zvýšili sebevědomí. Do konce základní části zbývají dvě kola.

Forma Jihočechů jde po nepovedené části sezony nahoru a před blížícím se play-off si Štíři potvrdili, že mohou vyhrávat i s těmi nejsilnějšími. Po propadu tabulkou z čela až na hranici play-off mají Českobudějovičtí po vítězství v Turnově 33 bodů a jsou šestí. Zápas se rozhodoval až ve třetí třetině. Domácí sice vedli ve 44. minutě o dvě branky 4:2, ale hosté dokázali čtyřmi góly stav otočit.

Do konce základní části zbývají dva zápasy. Ve hře je tedy šest bodů a situace v tabulce je hodně zamotaná. Štíři jsou čtyři body za pátým T.B.C. Králův Dvůr, ale jen bod před Jaroměří a dva před Mukařovem. A právě s ním hrají Jihočeši v dalším kole v neděli doma. V posledním zápase pak pojedou na půdu aktuálně třetího Chomutova (25. února).

TJ Turnov – FBC Štíři České Budějovice 4:6 (1:1, 1:1, 2:4)

Branky a nahrávky: 5. Sekyra (Matěcha), 38. Palatínus (Rondoš), 43. Vitásek (Sekyra), 44. Sekyra (Palatínus) – 14. Kudláček (Malý), 27. Staněk (Hejplík), 45. Hrdý (Kudláček), 48. Tomšíček (Hrdý), 54. Hejplík (Staněk), 58. Hrdý (Ondřej Havelka). Rozhodčí: Knap, Kněžík. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0.

České Budějovice: Švehla (Procházka) - Staněk, Kudláček, Valdauf, Hrdý, Hejplík, Froněk, Žáček, Havelka, Klouda, Malý, Svintek, Slepička, Tomšíček