Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Budějcké výstaviště na dva dny ožije. Čekají nás slavnosti piva

 
úterý, 28. května 2019, 09:52

Dvoudenní pivní slavnost začíná v pátek přesně v poledne. Výběr toho nejlepšího od desítek českých, moravských i slovenských pivovarů, zajímavý rockový hudební program v Pivovarské zahradě, dobré jídlo – na to vše se můžou milovníci piva těšit.

Dvoudenní open-air hudební a pivní slavnosti začínají v pátek 31. května a potrvají až do soboty, přesněji do nedělní jedné hodiny ranní. Ochutnávat bude možné klasické druhy piv až po nejrůznější speciály od velkých pivovarů, regionálních pivovarů i minipivovarů. Vyplatí se přijít včas, protože pro první návštěvníky jsou oba dny připravené pěnivé, dobře chlazené dárky.

Hudební páteční program jako první odstartuje rocková prachatická kapela Lucky Brew hrající rock s kombinací funky, popu a hardrocku.  Jejich styl je ovlivněný velikány jako jsou například Guano Apes, Black Sabbath, nebo Pearl Jam. Ve tři je vystřídají vimperští Narttu. Jejich styl by se dal nazvat, jak sami uvádějí, „wom-rock“ neboli rock pro ženy. V půl páté se můžou fanoušci těšit na rockovou legendu Láďu Křížka. Za kytarového doprovodu Jirky Raina a Tomáše Krause zazpívá největší hity v netradiční akustické verzi z dob jeho působení v kapelách Vitacit, Citron, Kreyson a Damiens. HE band, budějovická reggae kapela v čele s Jiřím Hebíkem, vystřídá Láďu Křížka přibližně v půl sedmé. Páteční program zakončí skupina LUCIE revival. Ochutnávat piva bude možné až do jedné hodiny ráno.

Sobotní hudební program v Pivovarské zahradě začne v půl jedné, vystoupí finalista soutěže Hlas Československa, muzikálový herec a zpěvák Petr Kutheil, kterého vystřídá jihočeská rocková kapela Rozkrock. Ve čtyři hodiny bude podium patřit operní a metalové zpěvačce Ivetě Aman, od šesti zahraje Elán kontraband největší hity slovenské hudební legendy – kapely Elán.  Slavnosti piva zakončí kapely Elegie a jako úplně poslední táborští One spirit. Brány areálu se definitivně uzavřou v neděli v jednu hodinu ráno.

Během Slavnosti piva probíhá tradiční degustační soutěž „Pivo České republiky 2019“. Aktuálně je do degustací přihlášeno 66 pivovarů a minipivovarů. Vítěz získá právo užívat titul „Pivo České republiky 2019“. Degustace budou provádět kvalifikovaní odborníci z pivovarů, studenti odborných škol a pozvaní erudovaní degustátoři. Soutěž bude přístupná pouze odborné veřejnosti. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v sobotu 1. června odpoledne.

Areál  Výstaviště bude otevřen v pátek od 12 hodin, v sobotu od deseti, oba dva dny vždy do jedné hodiny ráno. Vstupné v předprodeji v síti Ticketstream je 99 Kč, na místě 120 Kč. Vstup bude možný hlavní bránou z Husovy ulice a od Tesca. Veškeré informace jsou na www.vcb.cz a Facebooku.

Soutěž o vstupenky na Slavnosti piva na budějckém výstavišti ( 31. května – 1. června)

Díky soutěž s Budějckou Drbnou mohou tři čtenáři vyhrát dvě vstupenky na dvoudenní slavnosti. Stačí jen do středy 29. května do 10:00 správně odpovědět na soutěžní otázku a čekat na slosování. 

Soutěž skončila! Vstupenky vyhrává Monika Bukovská, Tomáš Churáček a Lukáš Vlkojan. Gratulujeme!

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: V Budějcích se poběží půlmaraton. Nazuj boty a poběž i ty

pondělí, 27. května 2019, 12:33

Ulicemi Budějc se po roce opět prožene několik tisíc závodníků a běžeckých nadšenců. Do jihočeské metropole se totiž vrací...

SOUTĚŽ: Chinaski zahrají v Pivovarské zahradě. Přizvali si i hosty

čtvrtek, 23. května 2019, 16:34

Známá česká kapela Chinaski přijede do krumlovské Pivovarské zahrady už 1. června. Na koncert pod širým nebem přizvali Michal...

SOUTĚŽ: Dynamo čeká poslední domácí zápas. Nastoupí proti Varnsdorfu

pátek, 17. května 2019, 08:14

Poslední domácí zápas letošní sezony bude pro Dynamo mimo jiné oslavou postupu do nejvyšší soutěže. Jihočeši doma na Střeleckém...

SOUTĚŽ: Hvězda televizní partičky Igor Chmela vystoupí v Metropolu

čtvrtek, 16. května 2019, 13:33

Igor Chmela, manželé Linda Rybová a David Prachař a Jana Janěková ml. se představí českobudějovickým divákům v komedii pražského...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.