Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na večerní komentovanou prohlídku v Zoo Hluboká

 
pondělí, 4. března 2019, 11:35

Chcete zjistit, co se v zoo děje když odejdou poslední návštěvníci a setmí se? Přijďte na večerní komentovanou prohlídku a získejte možnost nahlédnout pod pokličku dění v zoo. Zároveň můžete zahlédnout noční živočichy, jakými jsou třeba jezevci. Večerní komentované prohlídky pořádá zoo v pravidelných termínech v období letních prázdnin, vy ale můžete vyhrát komentovanou prohlídku už na jaře. Stačí zodpovědět otázku, kterou najdete pod článkem.

Měsíc březen teprve začíná, ale v Zoo Hluboká se již probouzí jaro. Vzácný pták kolpík bílý snesl již osm vajec, sovy svým houkáním svolávají ke hnízdění. Dokonce i pár orlů skalních staví hnízdo a láska mezi nimi kvete i několikrát za den. Budeme jim tedy přát plné hnízdo ochmýřených orlích ptáčátek.       

S jarem v zoo, ale nepřichází jen radosti. Bohužel každým rokem mnoho zvířat zbytečně přichází o svůj původní domov, rodiče často i život. To vše snahou lidí zvíře zachránit i přesto, že žádnou pomoc nepotřebuje.  Mláďata srn a zajíců většinou nechávají jejich matky samotné, pouze je chodí jednou až dvakrát denně nakrmit. To neznamená, že jsou opuštěná! Mláďat savců se nikdy v přírodě nedotýkáme! Hrozí, že by se jich matka vzdala. Mláďatům můžeme pomoci, jen pokud jsou viditelně raněná nebo je poblíž uhynulá samice. Už teď se v zoo snaží zachránit první mláďátka zajíčků, které lidé zbytečně odnesli jejich mámám. Záchrana je v těchto případech bohužel nejistá.  

Zoo Hluboká letos slaví osmdesáté výročí svého založení, patří tak mezi nejstarší zoologické zahrady v České Republice. Pro veřejnost byla otevřena 1. května 1939. Jejím zakladatelem byl majitel zdejšího panství kníže Adolf Schwarzenberg. Tehdy měla být jen doplňkem lesnického a mysliveckého muzea v sousedním loveckém zámku, a proto zde byly chovány především tradiční druhy naší lovné zvěře, doplněné některými cizokrajnými zvířaty, jako jsou papoušci, nandu, lama nebo kočkodan. Přijďte 1. května i vy oslavit výročí do krásného prostředí Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou.

Soutěž o jarní večerní komentovanou prohlídku v Zoo Hluboká (11. dubna od 18:30)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou může šest čtenářů vyhrát tři vstupenky na komentovanou noční prohlídku. Stačí jen do pondělí 11. března správně odpovědět na soutěžní otázku a čekat na slosování. Výherci budou informování emailem.

Soutěž skončila! Správná odpověď byla osmdesáté narozeniny. Vstupenky vyhrává Roman Maršík, Hana Konečná, Jiří Štecher, Monika Žahourová, Radka Šimková a Jan Beránek. Gratulujeme!

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

Napsal(a) Redakce | Foto Zoo Hluboká
 


 

Kam dál?

POLITICKÁ KORIDA: Budějčtí zastupitelé se rádi projdou kolem Malše,...

pondělí, 4. března 2019, 06:58

Říká se, že v Budějcích by chtěl žít každý. Je to ale opravdu tak? Zeptali jsme se budějckých zastupitelů, jaká místa mají v...

Lidé v budějcích loni více kupovali elektronické jízdenky

neděle, 3. března 2019, 13:20

Stále více lidí v Budějcích platí za městskou hromadnou dopravu pomocí elektronických jízdenek. SMS zprávou si loni lidé koupili...

Výměna potrubí uzavře na dva měsíce Dobrovodskou ulici

sobota, 2. března 2019, 07:57

Další dopravní omezení čeká řidiče v Suchém Vrbném. Kvůli opravě horkovodu bude Dobrovodská ulice na dva měsíce uzavřená. Kromě...

Lidé přebíhající mimo přechod. Každodenní problém na budějckých...

pátek, 1. března 2019, 07:12

Silnice přebíhající lidé jsou jedním z největších problémů v Budějcích. Mladí i staří přecházejí silnice i v místech, kde je jen...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Brněnští senioři se v Domově Kosmonautů mohou těšit na novou terasu a komunitní sál

Senioři v Domově Kosmonautů ve Starém Lískovci se mohou těšit na nové prostory. Město schválilo projekt dvoupatrové přístavby s komunitním sálem, pobytovou terasou i kancelářskými prostory za bezmála 50 milionů korun. Do konce roku by měl být hotový projekt.

V Liberci se chystá natáčení seriálu s Kylem MacLachlanem a Sofií Helin. Hledá se kompars

Produkční společnost Cinenord Company připravuje seriál Atlantic Crossing. Příběh norské korunní princezny Marty Švédské během druhé světové války se bude natáčet už příští týden v Liberci. A hledají se komparsisté.

Češka zadržená s heroinem dostala v Pákistánu trest přes osm let

Pákistánský soud poslal na osm let a osm měsíců do vězení Češku zadrženou loni v lednu na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Informovala o tom dnes pákistánská televize Geo. Češka dostala kromě trestu odnětí svobody také pokutu ve výši 113 tisíc pákistánských rupií (asi 18 200 korun).