Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

SOUTĚŽ: Mezinárodní pivní festival se po roční přestávce vrací na českobudějovické výstaviště

 
úterý, 5. února 2019, 13:48

Devětadvacátý ročník Mezinárodního pivního festivalu odstartuje ve čtvrtek 14. února přesně v 15 hodin. Poprvé v pavilonu Z, kde budou nejen pivovary prezentující především nová piva a pivní speciály, ale také podium, na němž se během 3 dnů vystřídá 6 kapel.

„Rád bych pozval všechny fanoušky dobrého piva. Už teď máme kapacitně zaplněný celý pavilon, a to pivovary z celé České republiky. Bude možné ochutnat piva nejen z velkých pivovarů, ale i menších, méně známých, ale stejně kvalitních,“ říká projektový manažer festivalu Petr Hazuka z budějovického Výstaviště.

Po slavnostním zahájení se ujme pomyslného startu hudebního programu jihočeská rocková stálice kapela Rozkrock. Plzeňští Storm, v minulosti přezdívaní jako „Plzeňská kapela snů“, ovládnou pódium ve dvacet hodin. A po nich přibližně v deset čtvrteční den zakončí opět Rozkrock. Ochutnávat piva bude možné až do půlnoci.

V pátek se na pódiu vystřídají One Spirit – poměrně mladé hudební uskupení táborských muzikantů hrajících převážně pop-rock  s hudební skupinou Narttu z Vimperka. Vrcholem bude pak sobotní vystoupení českobudějovické progressive metalové kapely SEVEN a legendárního kytaristy, zpěváka a producenta Miloše Dodo Doležala, který byl v 80. letech spolu s Láďou Křížkem jedním z vůdčích postav metalové kapely Vitacit.

Pro návštěvníky je v průběhu celého Mezinárodního pivní festivalu připravena soutěžní Pivní stezka, kterou organizuje Jihočeská centrála cestovního ruchu. Každý den bude vylosován jeden výherce, který bude za poctivé ochutnávání vybraných druhů piv odměněn víkendovým pobytem ve zvolené destinaci v Čechách.

Součástí festivalu je i neveřejná degustační část, kterou organizuje agentura Revel. „Své vzorky do degustací dodají  vedle tuzemských producentů piva i největší pivovary z Polska, Slovenska, Chorvatska. Soutěžit budou pivovary z Arménie, Kazachstánu, Japonska, Chile a pravděpodobně i z Brazílie,“ uvádí  zakladatel festivalu Alois Srb. Zakončením odborných degustací bude 16. února slavnostní vyhlášení vítězů prestižních cen Pivní pečeť.

Pavilon Z českobudějovického Výstaviště bude otevřený každý den od 15 hodin, ve čtvrtek do 24 hodin,  v pátek a sobotu končí festival až hodinu po půlnoci. Vstupné, které je v prodeji pouze na místě,  je 100 korun. Vstup bude možný hlavní bránou z Husovy ulice a severní bránou od obchodního centra. Veškeré informace jsou na www.vcb.cz nebo na facebooku.

Soutěž o vstupenky na Mezinárodní pivní festival

Díky soutěži s Budějckou Drbnou mohou tři čtenáři vyhrát dvě vstupenky na Mezinárodní pivní festival. Stačí jen do neděle 10. února správně odpovědět na soutěžní otázku a čekat na slosování. 

Soutěž skončila. Správná odpověď byla za C. Vstupenky vyhrává Kateřina Homolková, Václav Škarda a Pavel Schuster. Gratulujeme!

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Tuzemák rozhřeje na Valentýna i to nejchladnější srdce

pondělí, 4. února 2019, 16:39

Den svatého Valentýna se kvapem blíží a vzhledem k tomu, že je dost možné, že bude letos velmi chladný, je třeba připravit něco...

SOUTĚŽ: Na domácím ledě se Motor utká s Kadaní

úterý, 29. ledna 2019, 14:21

Už zítra přijedou do Budvar arény trhači z Kadaně. Motor bude chtít urvat všechny tři body. Díky soutěži s Budějckou Drbnou může...

SOUTĚŽ: Víc, než jen pěkné květiny do vázy. Flower box teď můžeš mít...

středa, 23. ledna 2019, 11:37

Znáte květinové boxy? Tenhle ideální dárek pro oslavu narozenin, důležitého milníku v životě nebo třeba jen pro potěšení svého...

SOUTĚŽ: Do Budvar arény přijedou Litoměřice

neděle, 20. ledna 2019, 17:31

Po sobotním prohraném zápasu přijedou do Budvar arény Litoměřice. Díky soutěži s Budějckou Drbnou může jít jeden čtenář na zápas...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.