Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

SOUTĚŽ: Tuzemák rozhřeje na Valentýna i to nejchladnější srdce

 
pondělí, 4. února 2019, 16:39

Den svatého Valentýna se kvapem blíží a vzhledem k tomu, že je dost možné, že bude letos velmi chladný, je třeba připravit něco pořádného na přípitek s vaší drahou polovičkou. Myslíte na plachetnici z Jindřichova Hradce? No jasně, proč by ne. Tahle fajnová loď nezamrzne, tělo příjemně zahřeje a navodí pohodovou atmosféru.

Jindřichohradecká likérka Fruko-Schulz je jednou z největších značek na trhu. Vloni vyprodukovala 3 214 000 litrů lihovin, z toho bylo 1 947 000 litrů Tuzemáku. To mluví za vše, zkrátka je to klasika, která má mezi konzumenty patřičný zvuk.

A to i za kopečky! Na export loni šlo více než dvacet procent celkové produkce. Největším odběratelem je Rusko, kam putuje asi sedmdesát procent vývozního artiklu, zbytek firma vozí do dalších šestatřiceti zemí. Stoupá export do Číny, má partnery na Tchaj-wanu, dodává i do Kanady, Srbska, Černé Hory, Ukrajiny. Jindřichův Hradec zkrátka dobývá svět.

Svátek lásky připadá každoročně na 14. února. Proč Valentýn? Odkazuje na světce, který oddával zamilované páry i přes zákaz římského císaře Claudia II. Následek? Mučednická smrt, ke které mělo dojít právě 14. února.

Romantický svátek je u nás některými lidmi vnímán kontroverzně, avšak i v Evropě už se jedná o rozšířenou a oblíbenou tradici. Mimochodem kořeny má v anglosaských zemích.

Soutěž o třílitrovou láhev Tuzemáku

Chcete vyhrát třílitrovou láhev Tuzemáku? Tak pojďte soutěžit s Budějckou Drbnou. Stačí jen odpovědět na následující otázkou a mít štěstí při slosování, které se uskuteční 13. února.

Soutěž skončila! Třílitrový Tuzemák vyhrává Miroslava Šimková! Gratulujeme! 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

Štítky soutěž, Tuzemák, rum

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Na domácím ledě se Motor utká s Kadaní

úterý, 29. ledna 2019, 14:21

Už zítra přijedou do Budvar arény trhači z Kadaně. Motor bude chtít urvat všechny tři body. Díky soutěži s Budějckou Drbnou může...

SOUTĚŽ: Víc, než jen pěkné květiny do vázy. Flower box teď můžeš mít...

středa, 23. ledna 2019, 11:37

Znáte květinové boxy? Tenhle ideální dárek pro oslavu narozenin, důležitého milníku v životě nebo třeba jen pro potěšení svého...

SOUTĚŽ: Do Budvar arény přijedou Litoměřice

neděle, 20. ledna 2019, 17:31

Po sobotním prohraném zápasu přijedou do Budvar arény Litoměřice. Díky soutěži s Budějckou Drbnou může jít jeden čtenář na zápas...

SOUTĚŽ: Metropol se zazelená. Je tady Myslivecký bál

středa, 16. ledna 2019, 11:34

Už tuto sobotu se do Metropolu vrací tradiční Myslivecký bál. Kromě skvělé hudby a programu se mohou lidé těšit na typickou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.