Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Tuzemák rozhřeje na Valentýna i to nejchladnější srdce

 
pondělí, 4. února 2019, 16:39

Den svatého Valentýna se kvapem blíží a vzhledem k tomu, že je dost možné, že bude letos velmi chladný, je třeba připravit něco pořádného na přípitek s vaší drahou polovičkou. Myslíte na plachetnici z Jindřichova Hradce? No jasně, proč by ne. Tahle fajnová loď nezamrzne, tělo příjemně zahřeje a navodí pohodovou atmosféru.

Jindřichohradecká likérka Fruko-Schulz je jednou z největších značek na trhu. Vloni vyprodukovala 3 214 000 litrů lihovin, z toho bylo 1 947 000 litrů Tuzemáku. To mluví za vše, zkrátka je to klasika, která má mezi konzumenty patřičný zvuk.

A to i za kopečky! Na export loni šlo více než dvacet procent celkové produkce. Největším odběratelem je Rusko, kam putuje asi sedmdesát procent vývozního artiklu, zbytek firma vozí do dalších šestatřiceti zemí. Stoupá export do Číny, má partnery na Tchaj-wanu, dodává i do Kanady, Srbska, Černé Hory, Ukrajiny. Jindřichův Hradec zkrátka dobývá svět.

Svátek lásky připadá každoročně na 14. února. Proč Valentýn? Odkazuje na světce, který oddával zamilované páry i přes zákaz římského císaře Claudia II. Následek? Mučednická smrt, ke které mělo dojít právě 14. února.

Romantický svátek je u nás některými lidmi vnímán kontroverzně, avšak i v Evropě už se jedná o rozšířenou a oblíbenou tradici. Mimochodem kořeny má v anglosaských zemích.

Soutěž o třílitrovou láhev Tuzemáku

Chcete vyhrát třílitrovou láhev Tuzemáku? Tak pojďte soutěžit s Budějckou Drbnou. Stačí jen odpovědět na následující otázkou a mít štěstí při slosování, které se uskuteční 13. února.

Soutěž skončila! Třílitrový Tuzemák vyhrává Miroslava Šimková! Gratulujeme! 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

PR text

Štítky soutěž, Tuzemák, rum

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Víc, než jen pěkné květiny do vázy. Flower box teď můžeš mít...

středa, 23. ledna 2019, 11:37

Znáte květinové boxy? Tenhle ideální dárek pro oslavu narozenin, důležitého milníku v životě nebo třeba jen pro potěšení svého...

Druhá fáze oprav jihočeských Krýzových jesliček stála přes dvě stě...

pondělí, 14. ledna 2019, 06:39

Na 224 tisíc korun vyšla druhá fáze obnovy Krýzových jesliček v Muzeu Jindřichohradecka. Jde o největší lidový mechanický betlém...

Policisté pátrají po zloději motorových pil za desítky tisíc korun

středa, 2. ledna 2019, 11:00

Policisté ze Suchdola nad Lužnicí pátrají po dosud neznámém pachateli, který se v Halámkách na Jindřichohradecku kromě krádeže...

V jindřichohradeckém baru se poprali dva muži. Mladší z nich ráno...

sobota, 15. prosince 2018, 17:03

Tragické následky má včerejší rvačka v baru v Jindřichově Hradci. Osmadvacetiletý muž zemřel poté, co se dostal do konfliktu s o...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.