Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Přijďte do budějckého Clarionu ochutnat nejlepší české sekty a růžová vína

 
pátek, 20. dubna 2018, 15:56

Milovníky vín a skvělých pokrmů čeká v pátek 4. května od 18 hodin v českobudějovickém hotelu Clarion svátek. Vinařský projekt Král vín České republiky přiveze nejlepší tuzemské sekty a růžová vína. Na akci s názvem Den v růžovém jich představí přesně 238. A k nim šéfkuchař hotelu uvaří několikachodové degustační menu, složené z pokrmů vhodných k růžovým vínům. A ti, kteří přijdou v růžovém oblečení, budou mít šanci vyhrát karton francouzského růžového sektu a sadu degustačních skleniček.

Více k jedinečné akci uvedl ředitel vinařského projektu Král vín České republiky Branko Černý, kterého českobudějovičtí milovníci vín znají jako spoluorganizátora a zároveň moderátora Královského koštu, který se v budějckém  hotelu Clarion koná každoročně už sedm let.

Co je Den v růžovém?
Den v růžovém je veřejná, pultová, pochůzková degustace sektů a růžových vín. Sekty patří do soutěže Král vín České republiky a růžová vína do soutěže Jarovín rosé. Říkám to proto, že každý rok na podzim pořádáme v Českých Budějovicích Královský košt a jeho návštěvníci se diví, že na něm nemohou najít žádné „bubliny“. Nemohou, protože je najdou už na Dnu v růžovém. Kromě vín ochutnají skvělé pokrmy, které pro ně připraví šéfkuchař hotelu Clarion se svým týmem. Tady si dovolím upozornit, že degustační, několikachodové menu, není součástí vstupného, ale nikdo se nemusí bát, že bychom ho chtěli zruinovat. Jednotlivé chody budou nabízeny v degustačních porcích již od nějakých čtyřiceti korun. Ti, kteří přijdou v růžovém oblečení, a já pevně doufám, že v něm přijdou všichni, budou mít šanci vyhrát karton francouzského sektu a sadu degustačních skleniček v soutěži „O nejrůžovější pár“. A všichni se srdcem na pravém místě budou moct přispět sdružení Mamma Help, které podporuje ženy s rakovinou prsu a to tím, že si koupí Růžovou kremroli, kterou speciálně pro Den v růžovém připraví šéfcukrářka pražské restaurace Eska Ilona Tunková.

Kolik vín je možné na Dnu v růžovém ochutnat?
Do letošního ročníku soutěže Jarovín rosé přihlásili vinaři 208 růžových vín a do kategorie šumivých a perlivých vín soutěže Král vín České republiky 52 vín. Z nich 238 bude připraveno k ochutnání i na Dnu v růžovém a ochutnat je můžete klidně všechna.

Je součástí Dne v růžovém i občerstvení?
Ano, a jaké. Podle mě skvělé. Bez velkých řečí vás odkážu na fotoreportáž z loňského ročníku Dne v růžovém a tady vám odpřísáhnu, že ze všech osm loňských Dnů v růžovém bylo to českobudějovické nejlepší. Sice ho hosté nebudou mít v ceně vstupného, ale věřte mi, že nikoho koupí jednotlivých chodů nezruinujeme.  

Vína, která budou na Dnu v růžovém, jsou výhradně z České republiky?
Nakonec si dovolím malé překvapení. Odpověď zní ne. V Českých Budějovicích představí náš kamarád Milan Augustin, dovozce vín do České republiky a zároveň majitel českobudějovického Nevinného baru dobrou desítku vín svého oblíbeného rakouského vinaře Weingut Aigner. Takže návštěvníci budou mít příležitost ke srovnání. A budeme rádi, když se o své dojmy podělí na našem Facebooku.

Kdy a kde se Den v růžovém koná a kde si můžeme koupit vstupenky?
Budeme se na vás těšit v pátek 4. května od 18 hodin v hotelu Clarion v Českých Budějovicích, vstupenky si pořiďte včas nejlépe na našem e-shopu, protože jsou tam k mání i zvýhodněné vstupenky pro pár, nebo skupinu. A hlavně přijďte v růžovém oblečení.

Soutěž o vstupenky na Den v růžovém (4. května – 18:00)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou mohou tři čtenáři vyhrát po dvou vstupenkách na Den v růžovém – veřejnou, pultovou, pochůzkovou degustai sektů a růžových vín. K účasti stačí prostřednictvím formuláře do čtvrtka 26. dubna do 10. hodiny zodpovědět následující otázku, se kterou vám pomůže Král vín, a pak už jen čekat na slosování. 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže. 

Soutěž skončila 

Součástí letošního ročníku Krále vín je citát „Bůh stvořil vodu. Člověk stvořil víno.“ Jeho autorem je Victor Hugo. Správně je odpověď C. Po dvou vstupenkách vyhráli: Pavel Srnský, Martina Tušková a Dagmar Saláková. Gratulujeme!

PR text

Kam dál?

SOUTĚŽ: Retrohrátky v Jihočeském muzeu ukážou, s čím si dřív hrály...

úterý, 17. dubna 2018, 17:46

Postýlky, kolébky, chrastítka, panenky, kočárky, ale i autíčka a stavebnice. To vše bude k vidění v Jihočeském muzeu v Českých...

SOUTĚŽ: Dynamo hostí Sokolov a chce první domácí výhru

úterý, 17. dubna 2018, 12:49

Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice konečně zastavili krizi, když v uplynulém kole vyhráli na hřišti Frýdku-Místku 2:1. A nyní...

SOUTĚŽ: Drum&bass v podání živé kapely zazní v klubu K2

pondělí, 16. dubna 2018, 15:23

Drum&bassové šílenství udeří s měsíční pravidelností v budějcké Ká dvojce v pátek 20. dubna. Živá edice rezidentní párty přivítá...

Zákaz dvojí kvality potravin v Evropské unii by mohl platit od ledna...

sobota, 14. dubna 2018, 12:13

Nová evropská pravidla zakazující dvojí kvalitu potravin na vnitřním trhu Evropské unie by mohla začít platit od ledna 2020....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Jižní Čechy zasáhla bouře. Na...

  • Své ano si řekli na jednotce intenzivní péče...

  • Policisté vypátrali dvanáctiletého chlapce z...

  • V Novohradských horách a v okolí Třeboně...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Školy zaspávají. Snažím se trošku suplovat hodnoty, které chybí, říká youtuber Kovy

Jméno Karel Kovář asi řadě z vás moc neřekne. Mladého youtubera zná totiž široká veřejnost pod pseudonymem Kovy. Od ostatních českých youtuberů se liší tím, že probírá aktuální společenská témata, politiku, odvrácenou stranu sociálních sítí či například nebankovní půjčky. Jeho tvorba se zakládá na infotainmentu a pomocí videí se snaží bořit předsudky ve společnosti. Na besedě (Ne)souboj generací se Drbně rozpovídal o dnešním fenoménu, kterým jsou dezinformace a fakenews.

FOTO, VIDEO: Sedm hostů debatovalo o souboji generací. Podívejte se na záznam besedy

Mezigenerační střet. Téma, které čím dál častěji plní stránky novin, časopisů i odborných publikací. Jakou optikou se na dnešní svět koukají generace X, Y a Z, jak společně vychází a jaké strasti jim dnešní doba přináší? To a ještě více patřilo mezi témata besedy (Ne)souboj generací, která ve čtvrtek proběhla v Jihočeském divadle.

Předseda matematiků: Učňové by neměli skládat státní maturitu

Na učebních oborech by neměla být státní maturita, shodli se předseda Jednoty českých matematiků a fyziků Josef Kubát a předseda Sdružení učňovských zařízení Karel Dvořák. Podle nich není možné srovnávat žáky ve školách s tak odlišným zaměřením, jako jsou gymnázia a učiliště, a učňové by měli mít možnost získat především výuční list a složit odbornou maturitu.