Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Jihočeské muzeum ukáže, jak na pomlázku či zdobení velikonočních vajíček

 
úterý, 6. března 2018, 19:04

Čas letošních svátků jara přijde sice až v závěru března, ale Velikonocemi už nyní žije Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Zájemci o lidové tradice si tam mohou až do neděle 8. dubna připomenout činnosti spojené s tímto svátečním obdobím. Návštěvníci muzea si vyzkouší například pletení pomlázek a k vidění jsou také ukázky dalších lidových řemesel. A Budějcká Drbna dostane čtyři z vás na výstavu s celou řadou doprovodných akcí s názvem O červených vejcích zdarma.

„Tradiční jarní výstava v Jihočeském muzeu připomíná svým názvem starý a dnes už pozapomenutý regionální výraz pro velikonoční svátky, které se na jihu Čech v minulosti neobešly bez červeně barvených a zdobených vajec. Návštěvníkům představíme hlavně průřez naším bohatým muzejním fondem, kde je uloženo několik stovek kraslic,“ uvedla garantka výstavy Hana Soukupová s tím, že pro návštěvníky budou přichystané bohaté ukázky lidových řemesel, workshopy a další.

Součástí výstavy bude také Velikonoční den v muzeu, tradiční předení velkopátečních nitek nebo pletení pomlázek s instruktáží a zábavný vzdělávací program pro školy. „Expozice nabídne také šanci všem, kdo se zdobení velikonočních vajíček věnují a chtěli by svá dílka ukázat veřejnosti,“ doplnila Soukupová. Kraslice návštěvníci mohou přinést na recepci muzea (Dukelská 1, 370 51). 

Velikonoční výstava O červených vejcích bude veřejnosti přístupná od 1. března do 8. dubna. Vždy od úterý do neděle v časovém rozmezí 9:00 až 17:30, otevřena bude také o svátcích. Více informací lze získat na webu Jihočeského muzea v Českých Budějovicích.

Čtyři z vás ale mohou jít díky soutěži s Budějckou Drbnou na výstavu do muzea zdarma.

Soutěž o vstupenky na velikonoční výstavu do muzea (1. března – 8. dubna)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou získají zdarma dva čtenáři po dvou vstupenkách na velikonoční výstavu a doporovodné akce v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Stačí jen do čtvrtka 8. března do 18:00 hodin správně odpovědět na soutěžní otázku a čekat na slosování. 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

Soutěž skončila

Velikonoční výstava v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích se jmenuje O červených vejcích. Správně byla odpověď C.

Po dvou vstupenkách vyhráli  Petr Čaloun a Linhartová. Gratulujeme! 

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Brána do semifinále je otevřená. Motoru chybí jedno vítězství

pondělí, 5. března 2018, 11:17

Po včerejší porážce na havířovském ledě se zítra, v úterý 6. března, v Budvar aréně odehraje páté čtvrtfinále WSM ligy. Hokejisté...

SOUTĚŽ: Začíná vrchol sezony! Motor ve čtvrtfinále hostí dvakrát...

pondělí, 26. února 2018, 15:14

V úterý a ve středu se na jihu Čech utkají hokejisté ČEZ Motor České Budějovice s Havířovem. Po nepovedeném závěru základní části...

SOUTĚŽ: Hlasujte pro drbňátka za měsíc leden

čtvrtek, 22. února 2018, 19:57

Hlasování o drbňátko měsíce prosince je u konce. Nejvíce hlasů od vás dostal Jakub Kramosil, který se tak stal vítězem!...

SOUTĚŽ: Ve středu přijede Kladno. Nastal ale otazník, jestli i s...

pondělí, 19. února 2018, 19:24

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice chtějí před play-off získat zpět herní pohodu a ještě se pokusit o návrat na první místo. K...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.