Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Black Velvet Suicide: Na hledání vlastní cesty k muzice jsou lidé bohužel příliš líní

 
sobota, 6. června 2015, 09:27

Energický stoner rock má už nějakou dobu zástupce i v jihočeské krajské metropoli. Mladí muzikanti z Black Velvet Suicide letos představili povedený singl My Old Friend Jack, ke kterému natočili i klip. Pokud máte rádi upřímný rock´n´roll bez zbytečných kudrlinek, jste na správné adrese!

Máte nový klip, pokud se nepletu váš první... Nějaký příběh z natáčení by nebyl?
Jedná se opravdu o první klip, se kterým nám pomáhali Selda z AFH a Vencoj z kapely Lambda. Podařilo se nám do něj dostat dvě jihočeské metalové ikony, a to Martina Matouška z Gutalaxu a Simce ze Satisfucktion, který se do klipu dostal čistě náhodou poté, co dopoledne odváželi cajky po svým koncertě z Velblouda a my jsme tam v tu dobu začínali natáčet. Využili jsme příležitosti Simce obsadit do role agresivního vyhazovače. Dalším zpestřením bylo přinucení našeho basáka do role transsexuála. V klipu sedí na baru a má paruku vínové barvy. (smích) Další historky jsou víceméně spojeny s alkoholem a myslíme si, že není úplně vhodné je tady publikovat.

Video podporuje vaše stále aktuální EP Southern Solution, které jste kompletně zveřejnili na Bandzone. Vyšlo i ve fyzické formě?
Prozatím je ho možné zakoupit v elektronické formě na portálu bandcamp. Na fyzické formě se pracuje, doba jeho vyhotovení je neznámá i členům kapely. (úsměv)

Dá se mluvit o předvoji před dlouhohrající deskou?
Zatím nemáme v plánu vydávat dlouhohrající desku. V plánu je vydání singlu nebo dalšího EP.

Kolik nosičů máte vlastně za sebou? Jaké jsou vaše ambice ohledně studiového materiálu?
Pokud nám paměť dobře slouží, měli bychom mít za sebou vydané 3 EP. Další nahrávky by se měly nadále držet stylu heavy/southern/stoner rocku a vytváření jejich vzájemných kombinací. Abychom dodrželi tento ambiciózní plán, bude zapotřebí dostatečné množství piv a grilovanýho masa. Keep it southern.

V posledních letech je syrovější rocková muzika opět na vzestupu... Představuje zajímavý kontrast proti mnoha technicky dokonalým rockovým a metalovým nahrávkám, které ale postrádají to hlavní - duši. Jak vnímáte vývoj na rockové, potažmo metalové scéně, vy?
Myslíme si, že je důležitý, aby se rocková muzika podávala veřejnosti i v jejích specifičtějších formách, jako je i právě southern, stoner rock nebo třeba blues rock. Z vlastní zkušenosti víme, že 90 procent kapel, které posloucháme, tady skoro nikdo nezná, což je velká škoda. Lidi jsou bohužel moc líní na to, hledat si vlastní cestu k muzice a nechají se pouze omezovat tím, co jim denně naservírují média. Jak rock, tak metal určitě prochází nějakým vývojem. Podle nás je však zásadní, aby si kapela stála za tím, co hraje. Mělo by na nich být vidět, že to, co tvoří, je baví a dávali do toho energii. My jsme byli vždy víc rockoví než metaloví, ale vždy jsme měli rádi v muzice hodně energie.

Je těžké se v dnešní době protlačit? Díky internetu kapely mohou mít slušnou propagaci, ale na druhou stranu je kapel mnoho a většina muzikantů se shoduje, že je to větší dřina, než tomu bylo například v 90. letech...
Internet je dobrá věc, ale určitě se na něj kapela spolehnout nemůže. Úspěch spočívá hlavně ve kvalitním booking managementu a kvalitních kontaktech. Úspěch není v dnešní době až tolik závislý na talentu jako na výše zmiňovaných faktorech.

Všiml jsem si, že nejste příliš koncertně aktivní. Čím to?
Nemáme booking management ani kvalitní kontakty. (úsměv)

 


 

Kam dál?

Co bolí, to sílí, říká o soustředění ve Frymburku obránce Motoru...

úterý, 2. června 2015, 07:48

Sezona letos skončila prvoligovému Motoru dost pozdě a brzy se tak musel vrátit k tvrdé dřině. Letní příprava je pro leckteré...

Budějčtí vodáci diktují raftové Evropě

pátek, 29. května 2015, 15:39

Budějcká posádka Hanace Rafters, spadající po dětský oddíl Outdoor Club Hanace, loni zabojovala a vyjela si letošní nominaci na...

Divadlo Continuo: Mluvíme skrz tělo

čtvrtek, 21. května 2015, 18:24

Brány bývalé smaltovny Sfinx se v úterý večer otevřely dokořán. Divadlo Continuo vyprodalo všechna místa na sezení a představením...

Když jdu na sport, vše házím za hlavu, říká Stanislav Winkler

sobota, 9. května 2015, 07:40

Velký hokejový a fotbalový nadšenec a spoluzakladatel HC Trendy. To je Stanislav Winkler, který nedávno v Hokejovém centru Pouzar...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.