Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Myšlenky na návrat nemám, říká bývalý profesionální motocyklový závodník Jakub Smrž

 
sobota, 24. srpna 2019, 15:53

Profesionální motocyklový závodník Jakub Smrž, který patří mezi naše nejlepší závodníky, se po více jak dvaceti letech rozhodl ukončit kariéru profesionálního závodníka. I když už si na motorku na okruhu nesedne, stále u nich zůstává. Jeho osobním cílem je dát dohromady tým, který dobře funguje.

Kariéru jsi ukončil, co děláš teď?
Loni jsem se po nějakých zraněních rozhodl, že se na to vykašlu. Po třiadvaceti letech. Za prvé jsem toho už měl za ty roky dost a za druhé už chyběla i motivace. Společně s panem Šebkem, který se celý život pohybuje v závodech, máme tým mistrovství světa Supersport 300, což je kategorie v seriálu World Superbike a je to vlastně taková příprava do vyšších kategorií.

Nedávno jste byli na závodech v Anglii, jak jste dopadli?
Teď jsme konečně dopadli dobře. Mám dva jezdce Olivera Königa a Vojtu Schwarze. Vojtovi se to moc nepovedlo, ale Oliver jel velmi dobře a nakonec byl sedmý. Šlo historicky o vůbec první body pro českého jezdce v této kategorii i celkově pro český tým. Místo, kde se závod jel, je pro mě i takovou srdeční záležitostí. Sám jsem tam stál i na stupních vítězů mistrovství světa.

Když jedeš na závody, nemrzí tě, že už si na motorku nesedneš?
Vůbec mě to nemrzí. Ono je to sice zvláštní, ale já jsem rád, že jsem přešel do této pozice. Vždycky mě bavila technika, navíc co se týče našeho týmu, tak mám kompletně na starosti přípravy motorek a to mě vždycky bavilo. Dobré je to, že když mám tuhle činnost, tak myšlenky na návrat nemám. Občas se svezu, ale už jen rekreačně.

Kolik bys chtěl mít v týmu jezdců?
Je to závislé na mnoha věcech. Vše se odvíjí od peněz, protože mít hodně jezdců je velmi nákladné, a to i po personální stránce. Moje ideální představa na příští rok je mít zase dva nebo tři jezdce v této kategorii. Jeden už je potvrzený, je to náš odchovanec ze Smrž Academy. Dále koukáme po těch mladých, kteří by mohli být perspektivní.

Teď máte drobnou pauzu. Znamená to, že odpočíváte? 
To rozhodně ne. Pravděpodobně proběhne nějaké testování. Zároveň se snažíme vymyslet nějaký projekt, abychom našli další kluky do budoucna, kteří v této kategorii budou závodit. V této pauze se připravujeme na příští rok, ale i na závody, které budou v září v Portugalsku. Vojta měl dva docela velké pády, Oliver jeden. Musíme vyřešit, abychom na ty závody měli s čím jet.

Čekají vás ještě letos nějaké závody? 
Letos máme ještě dva potvrzené závody, které jsou v Portugalsku a Francii. Tam už pojedeme se třemi jezdci. Doprovázet nás bude odchovanec ze Smrž Academy Míla Hřava, kterému před prvním závodem bude 15 let, což je podmínkou.

Jaké jsou tvé cíle do konce letošního roku?
Doufám, že se podaří zopakovat úspěch z Anglie a podaří se přivézt ještě nějaké podobné výsledky. Já na té motorce nesedím, takže je to spíš v rukou jezdců. Můj osobní cíl je dát dohromady tým, který dobře funguje personálně. Momentálně kolem sebe mám partu deseti lidí. Všichni spolu perfektně fungují. Máme kluky z Budějc, Pardubic, Hradce Králové. Snažíme se zařadit mezi ty nejlepší týmy.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Archiv Jakub Smrž
 


 

Kam dál?

Libor Šolc šéfuje roudenskému fotbalu rovných dvacet let

pátek, 23. srpna 2019, 11:54

Utíká to, může si říct Libor Šolc, roudenský patriot, který je už 20 let předsedou Tělovýchovné jednoty Malše. Funkce se ujal 27....

Agentes IT: My se žen nebojíme

středa, 21. srpna 2019, 16:51

Ženy v IT. . . Stále se dá mluvit o něčem, co není příliš běžné. Najdou se však firmy, kde jich pracuje hned několik, a v mužské...

FOTO: Žaloba kraje na národní park a ministerstvo? Akt zoufalství,...

pátek, 16. srpna 2019, 14:39

Kůrovec. Žádné slovo nebudí na Šumavě v posledních dnech tolik emocí. Jak jsme informovali minulý týden, Jihočeský kraj podal...

První soukromá anglická základní škola v Budějcích: Naší koncepcí je...

pátek, 16. srpna 2019, 13:11

Přijet pracovat ze zahraničí do Českých Budějovic? Proč by ne. . . Pro řadu kapacit je jihočeská metropole lákavým místem k...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.