Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šampioni se nevzdávají, říká po dalším titulu na Mistrovství ČR David Popovič, který nastoupil do finále i se zraněním

 
pátek, 3. května 2019, 10:26

České Budějovice mají svého velmi talentovaného boxera. Za místní Perun Boxing Club bojuje mladý David Popovič, kterému se nedávno podařilo vybojovat už svůj třetí titul v supertěžké váze na Mistrovství ČR. Nyní by rád uspěl i jako reprezentant na Mistrovství Evropy. Mezi jeho sny patří i účast na olympiádě.

V semifinále MČR jste musel absolvovat nepříjemný souboj, který nakonec probíhal za hranicí pravidel. Mohl byste ho popsat?
Dostal jsem nepovolený úder do temene, zatmělo se mi, ale doboxoval jsem to. V druhým kole soupeře diskvalifikovali, protože pokračoval v rozdávání nepovolených úderů. Po zápase jsem jel do nemocnice kde mi zkontrolovali hlavu, která byla naštěstí v pořádku, ale bylo mi hrozně zle a do finále jsem nechtěl pokračovat. Vyspal jsem se, a nakonec do toho šel i s bolestí hlavy.

Jaký má soupeř důvod k tomu, boxovat nedovoleně, když musí tušit, že přijde diskvalifikace?
Moc boxerů to nedělá, ale tohle bylo dost nepříjemné. Hodně úderů jsem dostal do zátylku, což nebylo zrovna super, ale přežil jsem to. Šlo spíše o pomstu, jelikož jsem ho porazil před dvěma lety na MČR, tak to asi nezvládl psychicky a chtěl mi ublížit za každou cenu. Jeho hloupost dojel na to dřív, než začal.

Do finále jste šel i s bolestmi hlavy. Nepřemýšlel jste nad odstoupením?
Popravdě přemýšlel, ale řekl jsem si, že šampióni se nevzdávají, a tak jsem se postavil výzvě. Mohl jsem si vybrat, buď odstoupím a ztratím všechno nebo půjdu dál, kousnu se, vyhraju a dostanu nabídky na další turnaje.

Jak probíhal finálový zápas?
Ve finále jsem narazil na Filipa Kočího, který měl 103 kg a byl 196 cm vysoký. Měl deset zápasů a jen jednou prohrál, ale nezalekl jsem se a od prvního kola jsem jasně dominoval. Oba jsme podali skvělý výkon, ale vyhrát mohl jen jeden. Vyhrál jsem všechny tři kola a skončilo to 5:0 na body pro mě. Byl to skvělý boj a jeden z mých nejdůležitějších zápasů, díky němuž jsem dokázal že na to mám.

Nyní vás bude čekat Mistrovství Evropy, které jste měl absolvovat už loni. Proč jste se nakonec nemohl zúčastnit a s jakými ambicemi pojedete teď?
Loni jsem ho nakonec neabsolvoval, protože jsem na to neměl dostatek finančích prostředků, ale tento rok už budu mít a těším se, že budu reprezentovat Českou Republiku. Jedu tam vyhrát a umístit se alespoň na stupínku. Bez mé školy v Hluboké nad Vltavou bych ale nebyl tam kde jsem. Na závody mě uvolňuje a za to jim moc děkuji. Samozřejmě hodně vděčím i svému klubu Peron Boxing Club.

Jaký je váš boxerský sen? Kam byste to chtěl dotáhnout?
Můj boxerský sen je probojovat se na olympiádu a poté jít do profesionálního ringu. Samozřejmě chci nasbírat co nejvíce zkušeností a potom přejít do profi. S méně jak dvěma sty zápasů do profesionálního ringu nepůjdu.

Napsal(a) Martin Hybrant | Foto Archiv Davida Popoviče
 


 

Kam dál?

Hlasoval jsem proti přímé volbě prezidenta. Někteří kolegové s...

středa, 1. května 2019, 16:22

Psal se rok 1994. Na strahovském stadionu proběhl koncert skupiny Pink Floyd, z výrobní linky Škoda Auto sjížděla nablýskaná...

Největším hitem je šampon na vousy, shodují se. Jak vidí manželky...

úterý, 30. dubna 2019, 16:31

Play off. Nejdůležitější část sezony, ve které se rozhodne o úspěchu nebo neúspěchu. Jak ho prožívají volejbalové první dámy,...

Teď už to prostě musíme dokopat, hlásí stoper Dynama Lukáš Havel

pondělí, 29. dubna 2019, 07:04

Dynamo má aktuálně fantastickou formu a rychlým tempem se blíží k vytouženému postupu do nejvyšší soutěže. Pět kol před koncem,...

Pomáháme zákazníkům plnit sny o vlastním domově, říkají Jaroslav...

neděle, 28. dubna 2019, 17:55

Financování bydlení, prodej a pronájem nemovitostí, výstavba nízkoenergetických domů, prodej elektřiny a plynu, investice,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.