Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Máme hlavy nahoře a v žádném případě to nebalíme, hlásí Lukáš Endál

 
pátek, 5. dubna 2019, 22:00

Dvojzápas s Kladnem se hokejistům Motoru nevydařil a do tabulky si nepřipsali ani bod. Na kladenském ledě to bylo po velmi špatném výkonu. Povzbuzením do dalších střetnutí ale může být výkon ze zápasu domácího. Tým sice vstoupil do utkání opět velmi špatně a nahnal ztrátu. Při dotahování ale hráči poznali, jak by to mohlo jít. Výraznou postavou zápasu byl opět útočník Lukáš Endál, který se jako již tradičně rval se soupeřem a podstupoval spoustu osobních soubojů. Navrch týmu pomohl i jednou brankou. Tentokrát to k vítězství nestačilo, ale jak potvrzuje sám robustní útočník, tým v žádném případě ještě neskládá zbraně.

Jaké jsou důvody dvou porážek s Kladnem za sebou?
Výkon v tom prvním zápase na Kladně nebyl ideální. Dneska to bylo diametrálně odlišný. Bohužel nás soupeř trestal z chyb, které jsme udělali a my jsme naše šance využít nedokázali, to byl ten hlavní rozdíl.

Přišlo mi, že v obou zápasech byla na týmu vidět velká nervozita a neklid, dnes minimálně v první třetině.
Nevím jestli na Kladně, to nechci hodnotit. Dneska bych to tak ale neřekl. Šli jsme do toho zápasu pro vítězství, ale bohužel jsme dvakrát rychle inkasovali a ty góly nás každý srazil dolů. My jsme to ale nevzdávali a šlapali jsme celý zápas. Ty šance, který jsme měli v přesilovce 5 na 3, by se měly v těchto momentech využívat a nás by to dostalo i víc do hry. S tím zápasem by se nám asi podařilo něco udělat, ale bohužel se nám ta přesilovka nepovedla proměnit.

Jak velký vliv na výkon Kladna má podle vás dvojice Plekanec, Jágr?
O to se my nestaráme, to je jejich věc. My se staráme sami o sebe. Máme svoji hru, svůj mančaft, a to je nejdůležitější.

V první třetině vás Jágr fauloval a posléze se hodně rozčiloval. Můžete prozradit, co na vás pokřikoval?
To já ani nevím, ale myslím si, že to faul byl. Já se snažil odehrát puk a ta jeho hokejka tam prostě byla. Třeba to bylo jinak, ale za mě to faul byl.

Neproměněná přesilovka 5 na 3 ve třetí třetině tedy byla při tom dotahování klíčová?
Těch klíčových situací tam bylo určitě víc. My jsme ten gól mohli dát daleko dřív a s tím zápasem ještě něco udělat. Ty šance tam samozřejmě byly i v té přesilovce. Já sám jsem to tam dvakrát blbě trefil a jednou gólman ani nevěděl, jak to chytil. Tyhle přesilovky bychom ale měli využívat, to je neomluvitelný. Ty zápasy by pak vypadaly jinak.

Jak to v tuto chvíli vidíte s nadějemi v baráži?
Naděje umírá poslední. Do konce je pořád osm zápasů. My máme hlavy nahoře a v žádným případě to nebalíme. Ve hře je pořád hodně bodů a my šlapeme a jdeme na krev do každého zápasu. Dneska to bohužel nevyšlo. Takový je sport a soupeři patří gratulace. My jdeme v neděli do dalšího zápasu a chceme vyhrát.

Napsal(a) Martin Hybrant | Foto Pavel Kacerovský
 


 

Kam dál?

Pokud postoupíme, půjdu se s hráči vykoupat do kašny. Je to tradice,...

pátek, 5. dubna 2019, 16:01

Hráči Dynama České Budějovice si po výhře v posledním utkání upevnili svou pozici prvního týmu celé soutěže. Díky zaváhání...

Adam Brož, sládek Budvaru, si k pivovarnictví přidal i logistiku na...

čtvrtek, 4. dubna 2019, 16:36

Adam Brož, výrobní a technický ředitel Budějovického Budvaru, je bez nadsázky nejvzdělanějším českým sládkem. Posuďte: na pražské...

Ocenění za společenskou odpovědnost předá hejtmanka poprvé i v...

středa, 3. dubna 2019, 18:33

Jihočeský kraj ve spolupráci s partnery udělí v letošním roce poprvé „Cenu hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou...

Karel Plášil nabádá do dalších utkání k časté střelbě

pondělí, 1. dubna 2019, 08:33

Celou sezonu patří ke klíčovým bekům Prospalovi družiny a jinak by tomu nemělo být ani v barážových střetnutích. Karel Plášil se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.