Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Tenisté LTC TONSTAV-SERVICE mají nové vedení. Cílem je zlepšit celkové fungování sportovní sekce

 
pondělí, 17. dubna 2017, 18:23

Klub LTC TONSTAV-SERVICE České Budějovice má novou sportovní manažerku a trenérku. Bývalá hráčka budějckého oddílu, Kateřina Horáková, nastoupila do funkce před pár dny a bude chtít inovovat celkový chod sportovní a závodní činnosti klubu. „LTC je můj domovský klub. Hrála jsem zde do 18 let, než jsme odešla na vysokou školu,“ říká Horáková.

Co bylo vaším prvním úkolem?
Spolu s Jirkou (trenér a manažer klubu Jiří Linha – pozn. autora) jsme museli sestavit tréninkový plán. Dále jsme se snažili seznámit s co největším počtem rodičů a analyzujeme fungování sportovní sekce, abychom co nejdříve mohli zavádět kroky vedoucí ke zlepšení.

V letní sezoně se na kurtech LTC uskuteční hodně turnajů. Pro jaké kategorie to bude?
V mládežnických kategoriích to bude osm turnajů. Půjde o třídy B a C pro žactvo i dorost. Navíc budeme v Budějovicích pořádat i dva turnaje v babytenisu a minitenisu pro nejmenší dětičky.

A co turnaje třídy A?
Tam je rozdíl v tom, že je přiděluje tenisový svaz a pokud bychom ho měli pořádat, bylo by to na úkor našich hráčů. A to nechceme. Když pořádáme béčko nebo céčko, tak máme záruku, že do turnaje zasáhne co nejvíc našich hráčů.

Která akce v roce 2017 bude nejdůležitější na kurtech LTC?
Trojutkání příští víkend. Hrát se bude 22. a 23. dubna. Je to vlastně utkání, které se pravidelně pořádá mezi jižními Čechy, Horním Rakouskem a Bavorskem. Každý tým reprezentuje 10 hráčů od 10 do 14 let. Postupně se utkají v deseti dvouhrách a pěti čtyřhrách. Každý rok rotuje pořadatelství mezi jednotlivými zeměmi a letos to vyšlo k nám. V sobotu bude dvouhra, v neděli pak čtyřhra.

A v letní sezoně?
Béčkové turnaje starších žákyň (8. až 11. července) a dorostenek (15. až 18. července). Turnaj starších žákyň se nám podařilo dostat do série Champions Bowl, což znamená, že semifinalistky turnaje získají možnost startovat na mezinárodním světovém finále v chorvatském Umagu. V květnu a červnu budou navíc u nás soutěže družstev.

Kateřina Horáková a Jiří Linha

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

Reklama
 
 

Kam dál?

Policisté pátrají po odcizených krosových motorkách

pondělí, 17. dubna 2017, 13:03

Z budějckých garáží po násilném vniknutí zmizely dvě krosové motorky. Policie hledá svědky nebo nabádá případné kupce,...

SOUTĚŽ: Teď už Motor musí! Poslední zápas s Jihlavou potřebují Jihočeši vyhrát za tři body

pondělí, 17. dubna 2017, 12:19

Početná skupina fanoušků vyrazila včera z Budějc podpořit Motor na led jihlavské Dukly. Po jednoznačné prohře 1:5...

Je potřeba zápas hodit za hlavu a soustředit se na úterý, říká útočník Vlček

pondělí, 17. dubna 2017, 07:26

Po prohře Motoru 1:5 v devátém kole baráže na ledě Jihlavy hodnotil zápas autor jediné branky Jihočechů Filip Vlček....