Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Muzikálová premiéra v Česku - Rocky

pátek, 3. března 2017, 09:40

Do Česka dnes vstupuje nový muzikál Rocky, kongresové centrum v Praze. Jaké jsou poznatky z tohoto muzikálu a jeho obsazení?

Byla mě poskytnuta možnost být na veřejné generálce a rád bych Vám nastínil, oč se jedná a zda má cenu investovat Váš drahocenný čas do tohoto muzikálu.

Musím říct, že můj první dojem, když jsem se dozvěděl o muzikálu Rocky,  bylo rozporuplné. Hlavou se mně honily myšlenky, jak může být téma o boxování vnesena do muzikálu. A hle jde to.

Tvůrci celého muzikálu nejsou Češi ale Němci. Ano jedná se o licenční muzikál, který byl  vytvořen a  měl světovou premiéru v hamburském Operettenhaus. Na základě německého úspěchu byl v dubnu 2014 uveden na newyorské Broadwayi, kde získal 4 nominace na cenu Tony, z nichž jednu vyhrál a to za originální scénografii. Režií českého zpracování je pověřen německý režisér Christoph Drewitz, který se podílel také na verzích muzikálu Rocky pro Broadway a Hamburk.

V rámci hudební produkce musím smeknout pomyslný klobouk, jak byla zvládnuta. Prvním překvapením je používání živého hudebního orchestru. Dodává muzikálu správné grády. Druhým překvapením jsou  skoro všechny písně, které jsou předělány, a přezpívány do češtiny nemusíte se bát, že budete celé představení poslouchat anglické texty. Musím přiznat, že jsem byl vychován hudbou a texty Našich předních muzikálových tvůrců jako je Michal David, Lou Fanánek Hagen a jakým byl Karel Svoboda. Ale autoři české úpravy se opravdu poprali skvěle. Hudba i text český divák přijímá velice dobře. Dokonce i správné rozložení písní v celém muzikálu je skvělé zvládnuté..

V rámci technického zpracování jsou kulisy zpracovány velice dobře. V rámci závěrečného souboje je boxerský ring vsunut přímo do hlediště. A diváci, kteří jsou na VIP místech, jsou vtáhnuty do děje jako publikum celého souboje přímo na podium. Zde mě to nedá nenapsat, jak jsem se pobavil, jak slečna s dlouhými kudrnatými vlasy  z produkce těmto VIP pracovníkům na začátku představení v rámci pauzy vysvětlovala, co mají dělat. Připadal jsem si jako v letadle, kde letuška říká a i rukama ukazuje, kde jsou únikové východy a toalety.

Herecké obsazení je víceméně stavěno na osobnostech z herecké branže, které pro nás nejsou již obehrané. Obsazení herců do hlavních rolí jako je Jan Kříž, Peter Pecha, Hana Holišová, Michaela Nosková doplňují herci, kteří jsou nám více známé Milan Šteindler, Roman Vojtek. Celé obsazení najdete na konci článku. Jak musím přiznat, na mém představení byl jako představitel Rockyho Jan Kříž, a skutečně v rámci celého představení byl jako skutečný Sylvester Stallon, pohyby měl nastudované opravdu dobře. Projev a zpěv byl vynikající. Hanka Holišová dodává do role Adriany, kterou představuje také své charisma, a musím říct, že je lepší než v dlouho opěvovaném hudebním pořadu jedné z televizí.

V muzikálu je také Peter Pecha, který alternuje hlavní roli muzikálu Rockyho, a jsem přesvědčen, že by to mohlo být pro něj možný vstup do hlavních rolí muzikálů. Jako v minulosti takto získala na oblíbenosti skvělá muzikálová hvězda Monika Absolonová s rolí Kleopatra ve stejnojmenném muzikálu. Není v rámci muzikálů žádný nováček, objevuje se ve vedlejších rolích muzikálů. I v rámci našeho přestavení byl v hledišti ale po celou dobu představení i přehrával svou roli, jako kdyby byl přímo na pódium.

Roman Vojtek a Milan Šteindler v tomto muzikálu tvoří trenérskou dvojici při souboji a přípravě postavy Rockyho.

Obsazení Apolla si režisér sebou z Hamburku vzal Luthera Simona, který tuto roli měl obzvláště těžkou v rámci projevu. Musel se naučit česky během 3 měsíců přípravy a musím říct, že češtinu zvládá  velice dobře.

Celkový dojem celého muzikálu je v rámci dnešních muzikálových vod velice dobře proveden a mohu jen doporučit. Určitě to není ztráta času. Muzikál trvá společně s pauzou okolo 170minut.

Herecké obsazení:

Rocky – Jan Kříž, Kryštof Michal, Peter Pecha
Adrian – Hana Holišová, Markéta Procházková
Mickey – Milan Šteindler, LWFrank
Paulie – Roman Vojtek, Henrich HEŇO Šiška
Apollo – Luther Simon
Gloria – Michaela Nosková, Dagmar Zázvůrková

Gazzo – Jaromír Adamec, Martin Sobotka
Jergens – Ernesto Čekan, Oldřich Kříž
Apollův manager – Jaromír Holub, Jan Urban
Buddy – Radim Flender, Martin Steiner
Angie – Zuzana Gamboa, Pavlína Matiová
Joanne – Marie Křížová, Vendula Příhodová
Lina McKenna – Zora Hejdová, Hana Reinders (Mašlíková)
Bob Dunphy – Vojtěch Bernatský, Ondřej Novotný, Petr Svěcený, Robert Záruba
Mike / hlídač – Juraj Bernáth, Jiří Daniel
Wysocki – Petr Kutheil, Petr Ryšavý
Spider Rico - Aleš Vogel
Dipper / Vogel – Jean-Thierry d‘Almeida, Christopher Mumba
Boxeři – Rafael Del Busto, Milan Grus, Stanley Kadantu, Patrick Plešinger, Daniel Sáez, Jakub Šimůnek, Bohumil Vitula
Boxeři swing – Ondřej Bábor, Jakub Sedláček, Matouš Zah, Marek Zeman
Apollo Girls – Daniela Lebedová, Tereza Prucková, Petra Vraspírová, Tereza Machová, Veronika Morávková, Zuzana Ďurdinová

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

  • Mladíci si v noci na českobudějovickém...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé si stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

Na poslance za SPD měl v Praze vystartovat protestující....

Liberecký poslanec za SPD Radovan Vích se na včerejším sněmu evropských nacionalistických a...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna